Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Aretias

o rapor üzerinden işlem görmezmi yoksa tekrardan hastaneyemi sevk ediyolar aretias

Üye
    sedatyalçın Avatarı

Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Aretias

efendim benim raporum zaten celalbayar üniversite hastanesinden direk emeklilik gelmezmi ankaradan

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya ve @sedatyalçın Engellilik tesbiti için alınan raporlar vergi indirimi için kullanılabilmekte ama bunun için Ssk lı çalışan olmak gerek.Vergi indirimi alan Ssk lı ise erken emeklilik hakkından bu şekilde yararlanmakta.Memuriyet ve Bağkur erken emekliliği için ise 28. maddeye istinaden,rapor vermeye yetkili bir hastaneye yollanarak,usulune uygun rapor almanız istenir.Yani 2022 maaşı için yada engellilik tesbiti için alınan raporları,28. madde kapsamında erken emeklilik için kullanamazsınız.

Öte yandan sedatyalçın ın durumu farklı,o 25. maddeye istinaden rapor alıp,müracaat etmiş ve red aldığı için 28. madde kapsamında emeklilik için raporun değerlendirilmesine başvurmuş.Bu durumda sedatın maluliyet tesbiti için aldığı rapor,28. madde kapsamında da kullanılır.Yani tekrar rapor alması istenmez.

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

@Başgedikli

şimdi ben 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle ..sigorta girişimden önce 2022 maaşı için %80 rapor almıştım 2015 te memur oldum 3960 günle emekli olabilecekmiyim 15 yıl sigortalılık süresiyle

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

bakınız benim basımdan gecen emekliliğim süreci anlattım ankara benim maluliyetimi ret etti 28. maddeden emekli olmak istiyorum diye dilekçe yazdım eski raporumu kabul etmedi ankara kocatepe tekrardan üni yada eğitğim araştırma hastahanesine sevk ettiler gittim burda %89 rapor almama rağmen beni %50 %59 kategorisine soktular neymiş ilk raporum ret geldiğinden %60 ve üzeri değerlendirmediler

@Başgedikli
    bende 25 maddeden emekliliğimi istedim ret geldi hiç bir fark yok gelişmeleri burdan arkadaşlar yazarsa öğrenmiş olursunuz

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, Bende 25. maddeye istinaden müracaat ettim %46 oran verilerek malüliyetim red edildi. verilmiş olan %46 raporla 28. madde kapsamında emeklilik istedim rapor tanı ve teşisleri eksik olduğu gerekcesiyle SGK Ünüversite hastanesinden yeni bir rapor almamı istedi.
    iki ay gibi bir süre zarfında %83 oranlı yeni bir rapor alıp Ankara SGK 'ya göndermek suretiyle emekliliğim onaylandı.

Bu durumda sedatın arkadaşımızın maluliyet tesbiti için aldığı rapor, tanı ve teşisleri SGK'yı tatmin edebilecek şekilde gayet açık bir şekilde belirtilerek yazılmış sa, 28. madde kapsamında da kullanılır.

Ama, ben olsam ''@sedatyalçın kardeşimizin yerinde'' işi sağlama almak için yeni bir rapor alıp onunla 28. madde'den müracat ederim.

Çünkü: malüliyet için düzenlenmiş raporlarla, özürlü sağlık kurulunun düzenlemiş olduğu raporlar, tanı ve teşhisleri bir çok farklı içeriğe sahip olabiliyor.

Üye
    sedatyalçın Avatarı

Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Başgedikli

Sayın BAŞGEDİKLİ arkadaşım bende sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum ayrıca benim raporum üniversite hastanesinden olduğu için geçerliliği olacağını düşünüyorum saygılarımla..

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@sedatyalçın

Maluliyet için aldığın rapor,28. madde kapsamında da kullanılır Sedat kardeşim.Şayet dosyada tahlil,görüntüleme vs gibi tıbbi belgeler eksikse,bunları yollamanız istenebilir sizden.Böyle bir durum olursada hastaneden önceki yaptırdığınız test,tahlil,görüntüleme vs.ne isteniyorsa yollarsınız.Herhangi bir eksiklik yoksa zaten değerlendirmeyi yapıp,işlemlerinizi bitirirler.Şuan sabır edip beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Üye
    sedatyalçın Avatarı

Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana yapmış olduğunuz tecrübe dolu yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim ,ankara kocatepeye erken yaşlanma emeklilik başvurum pozitif olarak tarafıma ulaşmıştır saygılarımla ....

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

@sedatyalçın

maluliyet için aldıgın rapor geçerli oldumu yoksa tekrardan hastaneyemi sevk ettiler sedat bey

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya
    Reddedilen malulen emekliliğe söz konusu olan rapor 28. madde için de geçerli olur.
    Malulen emeklilik başvurusu reddedildiğinde bir dilekçe ile başvurulur ve söz konusu raporun bu kez 5510/28. madde kapsamında değerlendirilmesi talep edilir.
    @sedatyalçın
    Hayırlı olsun.

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

@Ufukalp

ufukalp 28 maddeden emeklilikte rapor formatları degişiyor degilmi malulen için rapor farklı engelli hakkıyla rapor farklı degilmi 28 maddede 2022 maaşı için alınan rapor la aynı degilmi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya
    28.maddeden de olsa eldeki mevcut rapor kabul edilmiyor ve kurum sevkiyle gidiliyor, ve rapor emeklilik açısından değerlendiriliyor.
    Maluliyet değerlendirmesinden farkı, maluliyet cetvelindeki hastalık listesinde olma şartı yok sadece, ikisinde de hastanece belirtilmiş, teşhis, tanı ve tetkikleri sgk yüksek sağlık kurulu değerlendiriyor.
    Zaten 28. madde de deseniz sgk önce maluliyet için sevk ediyor red gelince aynı rapor 28. maddeye göre değerlendiriliyor, sgk bunu oturtmuş durumda ve direkt 28. madde kapsamında zaten sevk yapmıyor kolay kolay.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey kardeşim, Şimdi ban 'Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesin'den'' Maluliyet Cetveline göre almış olduğum ( %46 ) oranlı raporumla ''Engeli haklarından'' yararlanabilirmiyim?

@Ufukalp, Aynı soruyu ''Kalem Hanıma'' sorduğumda: o rapor maluliyet cetveli'ne göre düzenlendi, engelli haklarında asla işe yaramaz.
    Raprda oran yazdıklarına bakmayın, engelli sağlık kurulu raporu değil, o rapor sakatlık oranı cetveli'ne göre düzenlenmedi.
    Dolayısıyla engelli haklarından yararlanmanız için sakatlık oranı cetveli'ne göre düzenlenmiş engelli sağlık kurulu raporu çıkartmanız gerekmektedir. şeklinde cevaplamıştı

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

şimdi ben 15 sene sigortalılık 3960 emekli olmayı planlıyorum zamanım geldiginde 28 maddeden emekli olamayacakmıyım ilk önce malulenmi diye yollayacak sgk sevk edecek sonradan 28 maddemi devreye girecek ben kaç kişinin direk 28 maddeden emekli olanı çok gördüm ssk bagkur
    not: sigorta girişinden önce %80 raporum mevcut zamanım geldiginde %60 ve üstü alırsam 15 sene sigortalılık süresiyle ve 3960 la emekli olmayı planlıyorum ufukalp

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon