Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ruhix Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özel bir holdinte çalışıyorum vergi dairesine engelli başvurusu yapıp alacağım raporla emekli lik başvurusu yapmak istiyorum. Maaşım bürüt 2.500tl 1987 sgk girişliyim ve 9000 gün primim var.eger emekli olursam çalıştığım işyerinde beni işten çıkarılmıyim birde emekli maaşım ortalama ne kadar olur .
    Konu Ruhix tarafından değiştirilmiştir (11.04-2016 Saat 09:44 ).

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin öncelikle 2 şık var emekli ola bilirsiniz
    1)şık sgk sevki ile %60 veya üzeri tek bir hastalık tan rapor alarak malulen emeklilik
    2)şık ise iş yerinizden çalıştığınıza dair yazı alarak bulunduğunuz vergi dairesi Müdürlüğü ne giderek size hastaneye sevk edecek ler ve hastaneden %40 ve üzeri rapor ile vergi indiriminden emekli olursunuz ve maaşınız daha yüksek olur prim gün ve ssk hizmet yılını açısından bir sıkıntıda yok. @Ruhix

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Malulen emeklilik süreci uzun ve zorludur, kurum emekli etmemek için her yolu dener.
    Ancak vergi indirimi ile emeklilik hem daha kolay hem de şartları malulen emeklilik kadar ağır değildir. Ve emekli olduktan sonra isterseniz çalışabilirsiniz, malulen emeklilikte böyle bir şans yok.
    İşyerinizden alacağınız orada çalıştığınıza dair belge ile vergi dairesine başvurun. Sizi hastaneye sevk ederler, alacağınız raporun sonucuna göre vergi indirimi hakkı kazandığınızda hemen emeklilik için başvurabilirsiniz. Bu süreç 2 ay sürebilir.
    Tedavi gördüğünüz hastaneye bireysel olarak başvurarak alacağınız %40 ve üzeri raporla da başvurabilirsiniz vergi dairesine.

Üye
    Ruhix Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Çok teşekkürler inşallah hafta içi iş yerindeki yetkili ile konuşup süreci başlayacağım sağolun.

Acı badem özel sigorta ile kent Hastanesinde olmuştum ameliyatı ay sonundaki karaciğer ameliyatında orada olacağım özel Hastaneler den alınan raporda iş görür mu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@Ruhix
    Hayır, sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneler listesinde yer alan bir devlet hastanesi olmalı.

Üye
    Ruhix Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Özel bir holdinte çalışıyorum vergi dairesine engelli başvurusu yapıp alacağım raporla emekli lik başvurusu yapmak istiyorum. Maaşım bürüt 2.500tl 1987 sgk girişliyim ve 9000 gün primim var.eger emekli olursam çalıştığım işyerinde beni işten çıkarılmıyim birde emekli maaşım ortalama ne kadar olur

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olursanız işyeriniz sizi çıkartmaya mecbur. Ha sonra sizinlen çalışmaya devam etmek istere tekrar geri ala bilir. Sizde SGDP olarak çalışmaya devam edersiniz.

Emekli maaşınız konusunda verdiğiniz bilgi ilen kimse size maaşınızı söyliyemez.
    https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/
    SGK SSK 4A Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SGK SSK 2016 4A Emekli Aylığı Hesabı
    Verdiğim iki linkten kendiniz baka bilirsiniz. Üsteki devletin sitesi fakat engelli hesabı yapmaz normal şartlarda olanı gösterir ve bunun üzerine %4 eklemelisiniz ek ödeme için. İkinci site ise edevletten hizmet dökümünüzü kopyalayıp siteye yapıştırıcaksınız gerekli yerleri doldurup hesapla diceksiniz. Bu site bir çok kişinin maaşını çok ufak ve önemsenmicek farklarla bildi.

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    24

Özel bir şirkette çalışıyormuşsun, işveren ile görüşürsün emekli olduktan sonra seni tekrar SGDP (Sosyal Güvenlik destek primi) ne tabi olarak tekrar çalışabilirsin.

Üye
    Ruhix Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet aynen dediğiniz gibi sgdp ile tekrar iş başı yaptım fakat içerideki tazminatımi vermediler işten ne zaman ayrılır sam en yüksek banka faizi neyse hesaplayip ödeyecekmisler.