Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mrcrowley Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Emeklilik günüm gelince herkes gibi en uygun şartlarda emekli olmak istiyorum. sitedeki değerli arkadaşların yönlendirmesi ile daha doğru bilgi edinmek için yazıyorum.

2002 yılında karaciğer nakli oldum aynı zamanda ülseratif kolit hastaıyım. 2004 yılı ilk sigorta başlangıcım. işe girerken aldığım %86 lık raporu çalıştığım kuruma verdim o zaman bir 10 yıl lafı konuşulmuştu ama sanırım benim durumum malulen değil sgk başlangıcım sonradan oluştuğu için engelli emeklilik olacak? 3600 günü geçtim. 2019 yılında 15 yılım doluyor. Bu durumda mevcut %86 lık raporumla başvrabilir miyim? oldukça eski bir rapor olacak malum bunu değiştirmem istenir mi? istenirse daha düşük bir rapor verip beni ortada bırakırlar mı diye de endişe ediyorum bir yandan. bir de emekli-maasi. com sitesinden ara ara hesaplattığımda alacağım aylığın arttığını görüyorum. 2019 yılında emekliliğm geldiğinde çalışmaya devam edersem , emekli olunca alacağım aylık artmaya devam edecek mi?

teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mrcrowley

Evet, siz malulen değil, raporunuza karşın erken Yaşlılık emeklisi olacaksınız.

Var olan raporunuz bir işinize yaramaz. Vergi indirimi için çalıştığınız işyerinin bağlı olduğu defterdarlığa gidip sakatlık indirimine başvuracaksınız. Sizi hastaneye sevk edecekler. Oradan verilecek rapora göre işlem başlayacak.

Karaciğer transplantasyonlu hastalarda Özür Oranı %70 oranına Tablo 7’de belirtilen sınıflandırma kriterlerinden takdir edilen özür oranlarının Balthazard Formülü ile eklenmesi ile kişinin özür oranı elde edilir.

Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.
    Sınıf 1 Sınıf 2 Sınıf 3 Sınıf 4
    Özür Oranı % 15 Özür Oranı % 30 Özür Oranı % 50 Özür Oranı % 95
    Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.
    Son üç yılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesi iyi ve gücü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir
    Veya
    Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.
    Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya son üç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü
    Ve
    Beslenmesi ve gücü zayıf
    Veya
    Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
    Ve
    Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.