Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 79 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @kiyasettin
    zaten dediğin gibi ağır engelliler için çalışmıyor ise engelli aylığı bakıma muhtaç ise bakıcı aylığı hepsi veriliyor ağır engelli 1800 gün şartını taşıyorsada emekli olabilir başka ne olsamasını istiyorsun bak ben sana bir şey diyeyimmi senin adalertli düşündüğünü hiç sanmıyorum fikrime karşı çıkanda adımla yazsın o fikirleri yine bu forumda yazı yazanların yazdıkalrı ile belgeli olarak çürütürüm adam engelli avi var 2022 aylığı alıyor ötv siz araç alabilirmiyim sdiye soruo bende sana soruyorum hadi bana cevap ver en az diyelim ötv siz olarak alacağı araç 35 bin diyelim öyle düşünelim bu 35 bini engelli aylığı ile nasıl biriktirdin hiç mi yeyip içmed,in anana babana bakman gerekir senin benim asil görevimizken bakım aylığı ayrı muhtaçlık aylığı ayrı engelli yada yaşlı aylığı ayrı ayrı yada birini alırken diğerini nasıl alırım diye soran evlat varken sen hala neyin fikrindesin ben anlamıyorum sağlığın sıhhatin yerinde iken çalış üç beş kuruş bir kenara at sigara içme o zıkkımı ona vereceğin para ile git özel memeklilik sigortası yaptır demişlerki her şeyi baştan düşünceksin

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    08:25
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Sebep ???
    Adam 25 yıl asgari ücrettle çalışıp 800 tl aylık alsın, engelli 15 yılla bu adamın iki katı aylığa konsun bunu mu istiyorsunuz cidden ?
    Ufuk bey size katılıyorum. Ayrıca çevremde o kadar insan varki yüzde 40 ın üstünde çok rahat rapor alabiliyorlar.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    5

@özcanbjkli
    tebrik ederim sizi bende işte bunu diyorum ve daha fazlasınıda çekinmeden korkmadan söylüyorum

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

engelli maaşının artması degilde engelli emeklilik yıllarının azalması için mücadele versek bence daha iyi olacak

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@kiyasettin
    Savunmanız temelden yanlış.
    Diyorsunuz ki, ağır engelliler emekli olduktan sonra çalışamazlar, maaşları yüksek olmalı...
    Arkadaşım engelli olmayan insanları düşün, emeklilik şartları engelliler gibi de değil ve son yıllardaki düzenlemeler ile emeklilik yaşları 60 a çıkarıldı. Peki sizin çalışamaz dediğiniz engelli insanlar ile 60 yaşını geçmiş bir ayağı çukurda insanların çalışabilme konusunda ne farkları var?
    Ağır engelli dediklerinize devlet zaten pozitif ayrımcılık uyguluyor. Ağır engelli ve geliri yetersizse zaten bakım maaşı veriyor, ötv, mtv, emlak vergisi muafiyeti gibi bir çok avantaj sağlıyor, ücretsiz şehiriçi ulaşımı, bazı faturalarda indirim ve bir çok sosyal hak sunuyor. Peki o insanlara ne yapıyor?
    60 yaşında emekli olan ve doğal olarak çalışacak gücü kalmamış normal emekliler 800 tl maaşla geçim mücadelesi verirken, biz engelliyiz, bize en az 1.500 tl verilmeli, hem de 15 yıl çalışmaya karşılık demek kusura bakmayın ama dünya benim etrafımda dönüyor, ben iyi olayım gerisi umurumda değil demenin uygulamaya geçmiş halidir, bencilliğin daniskasıdır.
    Allah, engellisi engelsizi ile tüm milletimize refah içinde huzurlu bir yaşam standardı nasip etsin inşaallah.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de bu tartışmaya dahil olmak istiyourm. Taleb edilmesi gereken şey şudur. aslında. Engelilere illaki poizitf ayrımcılık yapılacak ise. Çalımadan geçirdikleri günleri borçalnam hakkı getirillesi esas alınmalıdır. Bu da Rapro tarihine göre belirlenmelidir. Adam adıyorum 2004 te rapor almıştır ama 2006 da başlamıştır çalışmaya. Aradaki günleri borçalnabilrisin. İşszi kaldığı günleri. Bu hem maliye ye kaynak olur hem de engelli insanalrın emeklilik haklarına kavuşmasını sağlar. bu daha mantklı bence. Nedenine gelince. Bası arkadaşlar çallışsınlar diyor. Peki iş kur dan kaç englli gidip iş bulabiliyor? Hadi bunu sorgulayalım o zamna? İş kur kanalı i ile kaç tane NİTELİKLİ ENGELLİ işe yerleştirilmiş.? Önce bu soruyu kendinize sormanız gerekmez mi?

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerde öle bevaya 1500 tl maş adam yllarını verı o parayı alamayn emkliler var hevesnız boş cıkarrrr boşa uğraşmayınnn

Üye
    ulubey Avatarı

Gerçek Adı
    Ulubey
    Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Bende Ufuk bey gibi düşünüyorum. Kimseye haksızlık yapılmasın. Bir tanıdığım var 10 bin iş günü var Sgklı. Adam 2 bin lira emekli maaşı alıyor. Eğer engellinin en düşük 1500 olursa, bu adamın maaşının en az 4 bin lira olması lazım. Kimsenin hakkı yenmesin.

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp
    Inşallah Tüm Emekli kardeşlerimize Rabbim Güzel bir yaşam ve iyi bir yaşam standartı nasip eylesin
    Rabbimden Umut Ediyorum Devlet büyüklerimizde Emeklilerle ilgili bır çok düzenleme yaptı,Allah herkesden razı olsun,Fakat Devletimizinde imkanları dahilinde inşallah Emeklilerimizle ilgili sıkıntıları görüyor ve bu sıkıntılarla ilgili degerlendirmeleri mutlaka yapıyorlardır diye tahmin ediyorum
    Allah Ülkemize Ailemizle birlikte güzel sağlıklı Mutlu yaşam nasip etsin inşallah

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

senin genlerinde taşıdığın rahatsızlıktan devlete ne devlet duyguları olan bişey değil ki kimine iyi niyetli davransın kimine insiyatif kullansın devleti işveren olarak görürsek eğer ne kadar emek veriyorsan çalışıyorsan o kadar karşılık veriyor en düşük çalışan memur maaşı 2250 lira civarı emekliye 1500 öyle mi ? komik

Üye
    jehya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseria
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    74
    Blog Mesajları
    3

Hangi adaletten bahsediyoruz biz? bunu soralım önce
    25 yıl çalışanlara haksızlık olur. kabul
    kendimin ve bir çok arkadaşım yaşadığı ortak sorunu baz alarak başa dönelim.

Peki vergi indirimi için müracat ettiğim vakit %60 lık raporumui beni emekli etmemek ve de düşük maaş vermek için %48 e düşürürken bu adalet neredeydi?
    Burada mesele 25 yıllık bir kıyaslama. hani ben muhtaçtım? hani beni koruyup gözetiyordu? hani kanunlarla benim hakkımı koruyordu?
    Önce benim hakkım olanı versin o zaman adaletten bahsedilsin

Akla karayı ayırt edemiyorsa bunun faturasını da ben ediyorsam, bunun suçlusu ben değilim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@fosforluhayaller
    İleri sürdükleriniz de tam nickiniz gibi fosforlu hayalden ibaret. En başta kamudan emekli olup da aynı yerde çalışarak iki maaşı birden almak mümkün değil bir kere, kanunlar izin vermiyor buna ))

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@fosforluhayaller
    Siz kanunda istisna olarak sayılan seçilmiş belediye başkanından bahsediyorsunuz. Onlar kanunda istisna olarak sayılmış azınlık bir gruptur, genel anlamda kamudan emekli olan kamuda çalışıp iki maaş birden alamaz.

Madde 30-Cumhurbaşkanı tarafından atananlar, Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek kararnameyle atanan veya görevlendirilenler, Türkiye Büyük Millet Meclisince yapılan seçimler sonucunda görev verilenler ile yükseköğretim kurumlarının öğretim üyeliklerine yapılacak atamalar hariç olmak üzere, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan kuruluşların kadrolarına açıktan atanamazlar. Diğer kanunların bu fıkraya aykırı hükümleri uygulanmaz.
    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar bu aylıkları kesilmeksizin; genel bütçeye dahil daireler, katma bütçeli idareler, döner sermayeler, fonlar, belediyeler, il özel idareleri, belediyeler ve il özel idareleri tarafından kurulan birlik ve işletmeler, sosyal güvenlik kurumları, bütçeden yardım alan kuruluşlar ile özel kanunla kurulmuş diğer kamu kurum, kurul, üst kurul ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bunların bağlı ortaklıkları ile müessese ve işletmelerinde ve sermayesinin %50'sinden fazlası kamuya ait olan diğer ortaklıklarda herhangi bir kadro, pozisyon veya görevde çalıştırılamaz ve görev yapamazlar.
    Diğer kanunların emeklilik veya yaşlılık aylığı almakta iken emeklilik veya yaşlılık aylıkları ve/veya diğer tazminatları kesilmeksizin atanmaya, çalıştırılmaya veya görevlendirilmeye izin veren hükümleri ile 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun ek 11 inci maddesine göre 1.1.2005 tarihinden önce alınmış Bakanlar Kurulu kararları uygulanmaz.
    Bu maddenin ikinci ve üçüncü fıkra hükümleri;
    a)Cumhurbaşkanlığına seçilenler,
    b)Dışarıdan Bakanlar Kurulu üyeliğine atananlar,
    c) Yasama Organı üyeliğine seçilenler,
    d) Mahalli idareler seçimleri sonucuna göre görev alanlar,
    e) Sadece toplantı veya huzur ücreti ya da hakkı ödenen görevleri yürütenler ile yönetim ve denetim kurulu üyeliği ücreti karşılığında görevlendirilenler,
    f) Yaş haddini aşmamış olmaları kaydıyla her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders ücreti karşılığı ders görevi verilenler (üniversitelerde ders ücreti karşılığı ders görevi verilenler hakkında yaş haddini aşmamış olmaları kaydı aranmaz.),
    g) Vakıf üniversitelerinde görev alanlar,
    h) Özel kanunlarında emeklilik veya yaşlılık aylığı kesilmeksizin çalıştırılma veya görev yapma hakkı verilenlerden Cumhurbaşkanı tarafından atananlar, Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek kararname ile atanan veya görevlendirilenler ve Türkiye Büyük Millet Meclisince yapılan seçimler sonucunda görev verilenler,
    i) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 60 ıncı maddesinin (a) fıkrası uyarınca Yasama Organı üyeliğinin bitiminden sonra öğretim üyesi olarak atanmış olanlar,
    Hakkında uygulanmaz.

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Amma beleşçi olmuşuz, beleş mezar olsa ölecez. Kimse emek verelim üretken olalım demiyor. Çoğumuz elimiz ayağımız tutmasada beynimizle mücadele etmiyoruz.

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    asgari ücretin 1300 olduğu ülkede asgari emekli maaşının da 1300 tl olması gerek.asgari demek ucuucuna geçim demek.asgari ücrtetin altında emekli maaşı olmaması gerek

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon