Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    18:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benım yuzde 55 raporum var ssk gırışım 20/01/1998 toplam 1823 gunum var ne zaman emeklı olabılırım dogum tarıhım 10/07/1978 emeklı olursam nekadar maaş alırım yardımcı olursanız sevınırım yanlız doguşdan özurluyum

istege baglı öduyorum

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimli raporonuz var mı?

Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

normal hasdaneden aldım raporumu

ssk ya sordugumda bana 3800 dedıler

2014 şubat ayında gunum doluyormuş sordugumda acele cevap verdıklerınden bışı anlamadım yardımcı olan arkadaşlar yazabılırmı

Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sorum istege baglı ssk öduyorum aylık 215 tl kazancımda 66875 kuruş emeklı oldugumda nekadar maaşim olur fasla yadırdıgım zaman kazancımda yukselıyor maştata bı fark olurmu 1853 gunum var ssk gırışım 1998 dogum tarıhım 1978 ne zaman emeklı ola bılırımbılgı verırsenız memnun olurum raporum yuzde 55 ayaklarımda dızlerımde aşırı yamukluk bozukluk kalcada cıkındım var sızce vergı ındırımı alırmıyım alsam yuzde kac verırler zaden dokdorların verdıgı cok az ayaklarım gıt gıte bukulmemeye başladı

yanlız doğuşdan özurluyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

06/08/2003 tarihi itibariyle sigortalılık süresi 3 yıldan fazla 6 yıldan az olup, %40-60 arasında raporla vergi indirim hakkı elde eden kişiler, (20.01.1998 +) 18 yıl sigortalılık süresi ve 4080 gün primle emekli olurlar.

Emekli maaşını şimdiden kestirmek imkansız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekurler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

cakabo,
    Malulen emeklilikle engelli erken emeklilik farklı şeyler.
    Malulen emeklilikte en az %60 işgücü kaybı,10 yıl sigorta süresi ve 1800 gün prim şartları aranır.
    Erken emeklilikte ise en az %40 işgücü kaybı,engel oranı,işle giriş tarihine göre değişmekle beraber en az 15 yıl sigorta süresi ve 3600 gün prim şartları aranır.

Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1800 gunden emeklı olucam şu an 2200 gunum var 400 gunum artıyor emeklı maaşinda bı vark olurmu yardımcı olan bı arkadaşımız varsa sevınırım

1998 ssk gırışım var istege baglı yatırıyorun yuzde 60 raporum var nekadar maaş baglanır

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

cakabo,
    1800 günle malulen emeklilikte fazladan 400 gün prim emekli aylığında herhangi bir fark yaratmaz.
    Şöyle ki;
    Bağlanabilecek emekli aylığı alt sınırı belirlidir ve bu tutarın altında emekli aylığı bağlanmaz.
    Çok düşük prim gün ve tutarından emekli olanların normal hesapla alacakları emekli aylık asgari aylığın altında kalmakta ve alt sınır olan bu aylığa yükseltilmektedir.
    Bu sebeple yatırdığınız 400 günün bir getirisi olmayacaktır.

Üye
    cakabo Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam bülent abi malülen emeklilik icin müracaat ettım yüzde 62 raporumla 2200 gunum vardı dosyam ankaraya gitti ama 1 ay sonra ret kararı geldı benım rahatsızlıgım ortopetik kalca cıkığı ıkı dızımde taralma ayağımın kısalığı ıkı dızımden amelıyat oldum ayakta durmak bana yasak bekı nasıl yapa bılırım ıtıraz etmek ıstıyorum itıraz tilekcesı nasıl yaza bılırım dosyamı gönderdıgım tarıh /04/06/2010 ret kararı /26/06/2010 yardımcı olursanız sevınırım bülent abı ıtiraz edersem dırumum ne olur saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cakabo, malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak derecede işgücü kaybın olmalı. Bu var mı? Buraya tıklayarak maluliyet cetvelini inceleyebilirsin. Eğer malul sayılman gerekiyorken sayılmamışsan, ancak o zaman itiraz etmenin bir anlamı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...