Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Serkan KAYA

Vergi indirimi ile emeklilikte sgdp ödeyerek çalışmak sizin hakkınız. Hiç bir sorun olmaz. Kontrol muayenesi zamanınız gelmeden 45 gün önce sigorta müdürlüğüne gidip kontrol için hastaneye sevk alın...

Not: Raporunuz süreli de olsa emekliliğiniz SÜREKLİ olabilir. Yani, sgk süre koyup kontrol istememişse siz "raporum süreli" diyerek emeklilik açısından bir işlem yapmayın sakın.

Üye
    Serkan KAYA Avatarı

Son Giriş
    18.05-2017
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Ben vergi indiriminden yararlanarak emekli oldum raporum süreli olduğundan ocak 2017 kontrolum var daha önce vermiş olduğunuz bilgiye istinaden biraz kafam karıştı
    kontrol için sgk ya gitmemi söylediniz vergi indiriminden yararlanarak emekli oldugumdan dolayı kontrol için vergi dairesinden mi yoksa sgk dan mı müracat edeceğim sgk dan müracat edersen eski oranım % 63 oran %60 altına düşerse emekliligim iptal olurmu
    çünkü sgk %60 oran istiyor ben tam sınırdayım vergi dairesi %40 istiyor bir sıkıntı olurmu bana yol gösterir misiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Serkan KAYA

Raporun süreli olup olmamasının hiç bir önemi yok. Önemli olan sgk'nın sizden kontrol isteyip istemediği. SGK kontrol şerhi koymuşsa, sgk'ya gidip sevk almalısınız. İki şey olabilir:
    1- Vergi indiriminiz süreli idiyse, sgk defterdarlığa sevk eder ve oraya gidip vergi indirim hakkınızı yenilersiniz
    2- Vergi indiriminizde süre kısıtlaması olmamasına rağmen sgk kontrol koymuşsa, yine sgk'ya gidip oradan hastaneye sevk alarak kontrol işlemlerini tamamlamanız gerekir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12