Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SerhatBjk Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat Demirkol
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    02:58
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2011 Yılında askerde geçirdiğim kaza sonucu 2 gözüm darbeye dayalı glokom hastalığı oluştu.
    Yıl oldu 2016 çalışma çalışamıyorum. %65 raporum var.
    İşe girsem rahatsızlık duyuyorum. Evdekiler evlilik diyorlar bilmiyorlar ki nişanı attım sevdiğim kıza yük olmamak için..
    Malulen emekli ol dediler. Malulen emeklilik nedir ? Askerlikten önce sigortam yok çalışmışlıgım bile yok. Raporu yükselt emekli ol diyorlar.
    Emekli olsam sigortam devam edicek mi ? Hata mı yapmış olurum yoksa iyi bir durum mu olur ?

Hiç bilgim yok bilgilendirecek akıl vericek birisi var mı ? Bu arada bu tür konular açıldıysa özür diliyorum fakat oradan okusamda anlamazdım.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@SerhatBjk

malulen emeklilik dediğimizde ssk lı olarak 1800 gününüzün olması gerekir gereken bu günler olduktan sonra eksikğiniz varsa askerlik borçlanması yapabilirsin ama sgk maluliyet için ozaman başvurup yine sgk sizi hst sevk edecek elinizdeki raporun geçerliliği yok maluliyet için yok hst gelen durum bildirir evraklar ankara yada ist gönderilcek o karar dorutulsunda emekli olabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @SerhatBjk

Gerçi sevdiği kızı terk edecek kadar kendinden nefret eden adama yardım etmemek lazım ya, neyse!

Malulen emekli olman mümkün değil. Çünkü ilk sigortalı olunan tarihte maluliyet derecesinde işgücü kaybı olmaması, buna karşın emeklilik talebinde bulunulan tarihte malulyet cetveli'ne göre malul sayılacak işgücü kaybının bulunması ilk kuraldır.

Sen % 40 ve üzeri rapora karşılık erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabileceksin. Onun şartları da en az 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 primle başlar...

Askerde yaralandığına göre oradan bir gelir ve tazminat aldın mı?