Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar eski mesajlarda da belirtmiştim. Ben psikolojik(şizoeffektif bozukluk) rahatsızlıktan dolayı en son 36 ay rapor kullanmıştım.
    Çalıştığım kamu kurumu benim adıma emeklilik işlemlerini başlatmıştı.
    En son 21.12.2015 te malulen emeklilik için isteğim doğrultusunda işten ayrıldığımı belirten kağıdı imzalattılar.
    Ve bu ay 02.02.2016 da maaşınızı şu bankadan alacaksınız diye yazı geldi.

Ben önce heyete sokacaklar ondan sonra malulen emeklilik olacak diye bekliyordum (forumda okuduğum yazılar doğrultusunda). Ama heyete sokmadılar ve kontrol muayenesi gibi bir şey istemediler.

Benim durumumda kontrol muayenesi istenmeyecek mi diye kafama taktım. Acaba bir şeyleri eksik mi yapıyorum diye düşünmeye başladım. Bundan sonra kontrol muayenesi olmadan emeklilik maaşımı alabilecek miyim eğer böyle ise sevineceğim.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Kontrol olsa idi gelen yazıda olurdu artık kontrol gerekmeden devamlı emekli maaşınızı alacaksınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

@algea

Hayırlı olsun.

Size gelen yazıda bir kontrol şerhi konmamışsa, emekliliğiniz de sürekli demektir. Sevinin!

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana sadece aşağıdaki şekilde yazı geldi. Kişisel bilgileri ve gereksiz ayrıntıları kısalttım. Acaba bu bildiri dışında başka evrak gelecek mi. Bu kadar basit olmasına halen inanamıyorum Ben önce heyete sokacaklar sonrasında kontrol muayenesi istenecek diye bekliyordum. Açıkçası çok sevindim artık kafam rahat olacak diye. Heyet ve kontrol muayenesi istenseydi hep diken üstünde kalacaktım.

Kurumuzun ….
    … sicil nolu …. Levent … …. iken Emekliliğe ayrılan
    15.01.2016 tarihinde itibaren 2 derece 3 kademe 3000 ek göstere 12 yıl 1 ay hizmetine karşı … aylık bağlanmıştır
    Bilgi edinilmesi ve siciline işlenmesi arz ederim
    Bilgi …
    Sayın Levent …
    Adres bilgisi ….
    Ödeme no Hak edilen miktar
    ….

İlgili bankaya kesintiler yapıldıktan sonra bakiyesi ödenmesi bildirilmiştir
    Aylıklarınız Denizbank AŞ ….
    Bir aylık olarak gidecektir
    01.12.2010 tarihi itibariyle tanıtım kartı gönderilmektedir. Sağlık hak sahipliği oluşturulmuştur
    Yalnız 18 yaşından büyük erkek çocuklar için en yakın Sosyal Güvenlik il müdürlüğü Sosyal Güvenlik il müdürlüğü Sosyal güvenlik merkezine başvurmanız gerekmektedir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

@algea

REsen emeklilik söz konusu olduğu için yeniden rapor veya kontrol söz konusu olmadı bence. Zaten isteğiniz dışında malul olduğunuz iddiası kurumunuzdan geliyor, bir de size "malul müsün" demek akılsızca olurdu heralde.

Bu arada uzun süre raporlu olmak, 10 yıl hizmet sürenizin tamamlanmamış olması (öyleydi diye anımsıyorum?) maaşınızda ve tazmniatınızda nasıl bir etkiye yol açtı?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @algea
    Sevinebilirsiniz. Siz sağlık izin limitlerini aştığınızdan kurumunuz tarafından resen emekli edildiniz, emekliliğinize esas olan 36 aylık geçici işgöremezliğinizdir. O yüzden heyet süreci olmadı sizde, rahat olun.