Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 53 mesajın 46-53 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    baş gedikli kardeşim.memurum raporumda vergı ındırımımde süreklı ama burda bu konu açıldı ama emeklılıkte emeklı sandıgı yenıden engellılerden rapor ıstıyormuş .herkesın dedıyı bu .engellı kadrosundayım...ama bendende emeklılıkte rapor tekrarı ıstenırmı bılmıyorum ama bu konu açııldı ama rapor ıstenırr dedı oturan boga kardeşimde bu sıtenın sahıbı galıba...

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@pasini Temel nokta şu,,engelli kadrosuyla işe başladığınızda 1998 öncesi girişli memurlarda,5434 sayılı kanuna istinaden,emeklilikte tekrar rapor istenmemesi gerekir.Engelli kadrosuyla değilde,normal yollardan memuriyete atanmışsanız Kpss vs gibi,bu durumda emeklilikte 28.madde kapsamında,eski memurlarda ise 5510 sayılı kanunun geçici 4. maddesi gereğince,tekrar rapor almanız istenebilir.2008 sonrası memuriyete atananlarda ise,engelli kadrosunda bulunsalar dahi,emekliliklerinde 5510 sayılı kanuna istinaden tekrar rapor almak zorundalar.Ayrıca gerek @OturanBoğa,gerekse diğer arkadaşlarda benim yazdığım şekilde daha önceleri foruma yazmışlar bu konuda..Mesela örnek verirsek;

http://www.engelliler.biz/forum/emek...stenir-mi.html
    Konu Başgedikli tarafından değiştirilmiştir (30.06-2016 Saat 19:18 ).

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

daha öncekı konularda 2008 den sonra memur olanların 5510 sayılı yasaya tabı oldukları için emeklılıkte yenıden rapor ıstendıyını yazmış arkadaşlar.ben 2014 de memur oldum engellı sınavı ve engellı kadrosundayım raporda süreklı vergı ındırımıde yenıden rapor ısterlerse mantıken uygun deyıl.ama ne bılım yazılara bakınca ıstenecegını beklıyorum.mesela engellı kadrosuna al yıllarca çalıştır ve emeklı olurken dur bakayım engellımısın dıye yenıden rapor ıste aklım almıyor zaten....

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@pasini özel mesajınızı cevapladım.Sizin memuriyetiniz 2008 sonrası olduğu için, 5510 sayılı kanuna tabisiniz.Bu durumda emeklilik tarihiniz geldiğinde,yeniden rapor almanız istenir.Maalesef yazdığınız gibi saçma bir uygulama.Zaten bu kişiyi engelli olarak istihdam etmiş ve engelli şartlarına göre çalıştırmışsın.Emekli zamanı geldiğinde,tekrar rapor istemek çok gereksiz ve anlamsız.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

pekı ssk gunum 2008 öncesıne kadar girişimi taşıyorsa...

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@pasini, 5510 sayılı kanun çıktıktan sonra devlet memuru olanlar emeklilik şartlarını tamamladıkların'da, kurum sevki'ile yetkili hastane'den yeni rapor almak zorundadır.

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hangı madde verın lınkını örnek yok bu konuda ,adam dava açsa kazanır devlet buna ızın vermez .engellı kadrousyla aldıgı yıllarca çalıştırdıgı kişiyi bakayım sen engellımısın dermı bır daha...hızmet bırleştırıyor ve hızmete esas 2000 yılına gıdıyor ,gıtmese bıle engellı kadrosundakı memura bunu yapmaz madde verın görelım...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @engelliöğretmen
    Diğer aylıksz izin borçlanmalarında ödeme sonrası 6 aylık bekleme süresinin sizin durumunuzda geçerli olmadığına sevindim, bu çok iyi olmuş sizin için, bu durumda düşünmeye gerek yok sanırım, ödeyip emekli olmak en iyisi.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234