Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Elif12 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.02-2016
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm

    ben kamuda çalışıyorum (engelli kadrosunda değil)
    işe ilk girdiğimde engelli değildim. %75 rapor aldım. malulen emeklilik olmadı. işe ilk giriş 2003.

    Şimdi EKPSS ye girip tekrar engelli kadrosunda atanırsam emeklilik tarihim geldiğinde benden yine rapor almamı isterlermi?

    Cevaplarınız için şimdiden tşkler.

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.882
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Elif12

    Malulen emeklilik söz konusu olduğunda her zaman yeni rapor istenir. Ki zaten başvurunuz reddedildiğine göre olası yeni başvuruda aynı raporu kullanmanız mantıksız olur; yine reddedilir.

    maluliyet cetveli'ni inceleyip, durumunuzunmalul sayılmayı gerektirecek düzeyde olup olmadığını teyit ettiniz mi?

  3. #3
    Üye
    Elif12 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.02-2016
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Engelli kadrosuna geçtikten sonra yılımı tamamlayıp Malulen emeklilik için değilde erken engelli emeklilik için başvuru yaparsam tekrar rapor isterler mi?

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.882
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Elif12

    Bu konuda çok net bir şey söyleyemem. İki olasılık var:

    1- İlk kez 1 ekim 2008'den önce memur olduğunuz için 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre emekliliği hak edeceksiniz. Bu durumda elinizdeki rapor işinizi görebilir/görür.

    2- 5510 sayılı yasanın 28, maddesine göre emekli olacaksınız. Bu durumda emekli olurken yeni rapor almak zorunda kalırsınız.

  5. #5
    Üye
    Elif12 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.02-2016
    Son Giriş
    15.02-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Cevabınız için tşkler.

  6. #6
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    7.508
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Elif12

    Bence OturanBoğa'nın dile getirdiği 1. şık geçerli.
    Siz 5510 sayılı yasadan önce memuriyete başladığınız için, bu tarihten önce işe girenler tamamen emekli olup bitene kadar yürürlükte kalacak olan geçici 4.maddeye tabisiniz.