Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @cilem01 Sen ilk maaşını net öğren bence tekrar konuşalım. Yener için diyorsan yaklaşık bir yıl önce emekli oldu sanırım. Bu bir yıl içinde yanlışım yoksa enflasyon oranlarındaki artış oldu. Ama en büyük etken bence Yener seçim gördü.

Ufuk hocam zaten senin yazın yok. OturanBoğada olmadığını yazmıştı ama birkaç arkadaş olacağını yazınca ikilemde kaldık. Gerçi sende OturanBoğada yok diyorsa yoktur.

Üye
    erdogan hasan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

itiraz edeceksende hesabındaki parayı hiç dokunmadan itiraz edin bildiğim kadarıyla hesabındaki parayı çektiğin an bağlanan maaşı kabul emiş oluyorsun Allah yardımcınız olsun

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Net maaşı nasıl öğreneceğiz. E-Devlette yazmıyor benim. Eve mektup geldi ondada 865 TL yazıyor. Mektupta yazanmı geçerlidir.

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun Ufuk hocam!

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@cilem01 Erdoğan arkadaşımızın yazdığını dikkatlice oku. Maaş çekilince kabul etmiş olunuyormuş.

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam murat teşekkür ederim!

Erdogan hasan teşekkür ederim ilginize verdiginiz bilgi için ayrıca teşekkür ederim!

Üye
    erdogan hasan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cilem01

kardeşim seninle aynı konumdayız bende bu ay alacam malulen emekli maaşimı banada başka engelli bir arkadaşımız söylemişti onun avukadı benden habersiz para çekme demiş oda hesabında parayı bakıp avukadını aramış hesaplamışlar ve sgk ya itiraz davası açmışlar tekrar heyyete girmiş raporu yükseltmiş otomatikman maaşınıda dava sonrası yükseltmişler
    senin konumun nedir bilmiyorum Allah hakkımızda hayırlı olanı saglık ve mutluluk versin kardeşim

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdogan hasan siz malülenmi emekli oldunuz sgk lı olmadan öncemi engelli idiniZ, benim rahatsızlıgım, sgk lı olmadan önce vardı son zamanlarda çok ilerledi tedavisi yok, gimedigim ünüversite hastanesi kalmadı hemen hemen!

Üye
    erdogan hasan Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm çilem01 evet malulen ve iş görememezlikten dolayı her 2 sinden emekliyim benim sgk lı iken oldu iş kazası 2 yıl önce

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdogan Hasan nasıl oluyor ikisin dende emekli oluyorsunuz, kendi işyerinizde mi kaza geçirdiniz!

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@cilem01
    İş kazası ve meslek hastalığı sebebiyle çalışana iş gücü kaybına göre sürekli işgöremezlik aylığı bağlanır ve bu da aynı emekli aylığı gibi ömür boyu alınır hatta vefaat halinde de yine emekli aylığı gibi geride kalan hak sahiplerine ödenmeye devam eder.
    Sürekli iş göremezlik aylığı emekli olup aynı anda bir de emekli maaşı almaya engel değildir, yalnız emekli olunduğunda aylıkların biri yarıya düşer sadece. İki aylıktan, fazla olanın tanmamı, az olanın yarısı ödenmeye başlanır.

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk hocam sizlerden ögrenece gimiz çok şey var, sağolun Ufuk hocam hayırlı geceler!

Üye
    bas_kan06 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf taşan
    Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence sgk ya bir itiraz dilekçesi ver.tekrar hesaplasınlar.inşallah sonuç istediğin gibi olur.bu arada emeklilik dilekçesini hangi tarihte vermiştin.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@cilem01

arkadaşlar bir kaçınızın yazısını okuyabildim ama okuduklarıma bildiklerim dahilinde cevap vereyim birincisi maaşınız bağlandı bankadan alınca otomatikmen kabul etmiş gibi bir durum söz konusu değil her zaman için aylığınızın eksik bağlandığını düşünüyorsanız kontrolü için dilekçe yazabilirsiniz ikincisi malulen emeklilikte avukatı demiş para çekmeden beni ara o durum daha farklı maluliyet oranına göre aylık bağlandığı için yeniden maluliyet oranına itiraz ederek sonuç daha fazla çıktığında aylık buna göre bağlanır konular farklı farklı senin aylığın ile benim aylığım aynı olacak diye bir şey söz konusu değil aylıklar 3 değişik sistemde hesaplanıyor bunun zaten merak eden google ye girer bakar araştırır ilk önce soruyu soracak arkadaşlar tahsis nolarının ilk rakamını yazsınlar malulen emeklilik farklıdır iş görememzlik aylığı daha farklıdır ama iş göremezlik aylığınada toplumda her kes maullen emeklilik diye söylüyorlar bilmeden aklına takılan her soru size sterese sokar bunu yapmayın ben bin kere pişman oldum oldum cileme bir tüyo verdim arkadan 100 tane özel meşaj aldım her biri bana aylığının sürekli olup olmadığını soruyor zaten artık tüm primlerimiz elektronik sistemde kayıtlı 2008 yılından sonraki çalışmalrda aylık bağlama oranları düşük diye defalarca söyledik

@Ufukalp

her iş kazası aylığı vefat edince eşe cocuğa bağlanmaz hocam kişi yaştan emekli olmuştur bunun yanında iş göremezlik aylıpğı alıyordur vefat halinde kurum yalnızca dul maaşını bağlar iş kazasında eşe maaş bağlamaz tek maaş alıyordur iş kazası günü örneğin 300 gün dür iş kazası geçirmiştir vefat halinde kurum dul aylığı bağlamaz nedenini sorduğumuzda yeterli gün olmadığı söylenir bu sefer eşe kalan vefat eden eşin askerlik borçlanması yapmak olur buna göre aylığı hak ediyorsa alır ama ben 2013 den sonra sgk fazla bir işim kalmadı o günden sonra değişti ise bilemem

Üye
    cilem01 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ardaşlar tekrar hesaplanması için dilekce verdim yayırlısı neyse o yönde temenlim!

Yusuf 1 ocak 2016,

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon