Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok saygı değer forum yöneticileri ve üyeleri,
    öncelikle herkese merhaba diyerek başlayıp asıl konuya gelmek istiyorum.

ben 13 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım en başlarda klasık olan ağrı kesiciler (ENDOL VE BENZERİ )türevi laçlarla günlük hayatımı idame ettire biliyorken son üç yıldır bu ilaçlar artık yeterli gelemeyince izmir ege ünüversitesi romatoloji bölümüne görünmeye başladım 3 ay süren tahlil ve tetkiler sonucunda anti tnf adlı bir tedaviye başlama kararı aldık ve başladık.
    İLAÇLAR :
    CİMZİA 200MG/ML
    METHOTREXATE TEVA 2,5 MG
    FOLBİOL TABLET 5MG

1.si öncelikle bu ilaçları kullanan arkadaşlar varsa yorum yapa bilirlermi sormak istiyorum ?

2.si ve en önemli sorularıma geçmek istiyorum.
    ben su an rahatsızlığımdan dolayı çalışamaz durumdayım ve iki aydırda çalışmıyorum günlerdir bu forumu gezdim ama bendeki ,yada bu hastalığın derecesini kendimle kıyaslama yapıp ne oranda rapor alabileceğim konusunda bir sonuca ulaşamadım.biliyorum bu hastalık kişiden kişiye değişiklik gösterir.ama en azından yüzde 40 yada yüzde 60 oranında rapor alan arkadaşlar kendi rahatsızlıklarını uygun bir dille anlatırsa forumda bunu kendiye kıyaslayıp ya benim daha vahim yada daha hafif gibi sonuçlara ulaşıcak ve dolayısıyla( BEN BU HASTALIKTAN NE KADAR RAPOR ALIRIM )gibi sorularında önüne geçileceğini düşünüyorum,yani benim kolum su kadar kalkıyor yada şu kadar kamburluğum veya kalçamda şu kadar ölçüm yapıldı bu kadar tutukluk var gibi.. neyse lafı uzatmıyalım

3.ben 1985 sgk girişi ve 6147 toplam günüm var
    şimdi deniliyorki malulen emeklilik için tek hastalıktan yüzde 60 ve üzeri rapor almak şart.
    peki ankilozan spondilit gibi vücudun her yerini etkileyen bir hastalıkta (maluliyet cetveli'ne) göre bakıcak olursak bu oranı nasıl bulabiliriz? yani özürlülük cetvelindeki gibi tek tek eklem açıklıgı modeline göremi belirleniyor yoksa toplam orana balltzar formulumu uygulanıyor .bu arada neden malulliyet cetvelinde maluluk oranı belırtilmiyor ama özürlülük cetvelinde bu oranlar var
    bu konularda bana fikir beyan edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve herkese allah şifa versin dileklerimle ..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

@ahmet1973,
    Hastalık/Rahatsızlıklarınızdan dolayı hangi oranda rapor alırsınız bilemiyorum konuya hakim arkadaşlara yazacaktır. Ama siz emekli olmak için %40 ve üzeri rapor alır iseniz o rapor ile de vergi indirim hakkı kazanır iseniz erken emekli olursunuz.
    Malulen emekli olacağım diye kendinizi yormayın siz erken emekli olabilirsiniz prim ve yıl şartınız fazlası ile tamam..
    Son olarak malulen emeklilik ile erken emeklilik farklı şeylerdir.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...lik-nedir.html

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@officer

yani malulen emeklilik bakadar zormu diyorsunuz. bu hastalıktan yüzde 71 ile malulen olan hastalarda var forumda ama tabi vucudta nasıl bir tahribat yaratmış bilemiyoruz benim mesela sırt baya kambur göğüs kafesi çökük,nefes testleri çok düşük ve benzeri sag ayağımda,femurda platin var .ve sol ayak parmaklarımda kırık var.böbrekte taş problemim var bir tek ellerimden şikayetim yok geri kalan tüm eklemlerim hasta
    yasım 43 ve bu hastalıkla yasayıp iş bulmak çalışmak cok zor allah cümlemize yardımcısı olsun teşekkürler

Üye
    melihberk Avatarı

Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bende ankilozan sipondilit hastasıyım raporum%85 vergi indirim %66 allahın izniyle emekli oluyorum bende senin gibi ilaç kullandım hiçbir faydası olması en iyi ilaç egzersiz yapacan

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın melihberk
    siz hangi ilacları kullandınız .ve bu hastalık sizde ne gibi deformasyonlar yarattı anlatırmısınız benimkiler aşağı yukarı zaten yazdım sizce rapor oranım hangi aralıkta olur .
    saygılar

Üye
    Halil063 Avatarı

Gerçek Adı
    Ankilozon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet kardeşim allah şifalar versin bende ankilozon spondolit hastasıyım tarif ettigin şekilde ise hastalık derecen bence hiç durma bir yarde çalışan görünek vergi indirimi için müracaat etmeni tavsiye ederim

Üye
    melihberk Avatarı

Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende endol salazoprin entap ve entersal kullandım hiç faydası olmadi benim her iki kalca göğüs çevresi boyun hareketsizligi kısacası hareket kısıtlığı var

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar
    uzun zamandır internet ortamında ,engelli ve özürlü forumlarında
    bu hastalığı ve etklilerini .yapılabilecek yada yapılamıyan şeyleri araştırdım
    rapor oranları ne tür işlemler yapıldığını ve özürlü vatandaşların karşılaştıkları zorlukları ve yaşatılan bürokratik engelleri yaşıyan
    özürlü arkadaşlarımızın yazdıklarından okuyarak öğrendim....

ve bu bende emeklerimin boşa çıkacağını, hakkımı alabilmem için çok zorlu bir yol olduğunu gördüm.
    devlet engelli ve özürlüleri emekli etmemek için çeşitli stratejiler,kanunlar,börokratik engeller koymuş ve bunu sistematik olarakta uyguluyor.yani sen barajı aşman için müthiş bir şekilde hak arayısına girmen gerekiyor. ama bunun faturasını yine engelli ve özürlü vatandaş zaman ve parasını harcıyarak ödüyor çektiği sıkıntı ve çilede cabası tabi.. sonunda muafak olanlarda var ve ne mutlu onlara

bende brokrasiye şu andan itibaren savaş açtım. madem devlet bu şekilde oynamak istiyor o zaman bende bu işlerin ilmini bilen.
    hakkım olanları bana saglıyabilecek ve bunu belli bir ücret karşılığı yapan insanları devreye sokmalımıyım diye düşünmüyor değilim hani

Üye
    yt-3459 Avatarı

Gerçek Adı
    yücel
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş öncelikle sana geçmiş olsun demek isterim.bende 20 senedir anklozan spondlit hastasıyım .ama ben as hastası oldugumu 5 sene evvel ögrendim bir müddet endol salozeplin ve agrı kesici kas gevşetici kullandım 2 yıl humira kullandıktan sonra simponi isimli bir iğne kullanıyorum . bende duvar mesafesi 32 cm yani egilme var ama agrılarım yok denicekkadar az kendimi iyi hissediyorum.bu rahatsızlıktan emekli olman için vergi indirimi % 40 veya üzezi rapor alman lazım.
    @ahmet1973 kardeş kimseyi araya sokmana gerek yok vergi indirimine müracet et onlar seni yönlendiriyor sen durumuna göre emekli olman gerekir

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben henüz rapor almadım bu aralar o işle uğraşıyorum zaten
    birde araya kimseyi koymama konusunda haklısınız belki ama iş bilmez memurlar ve yanlış yönlendirmelere kurban olmakta istemiyorum benim defalarca hastane hastane koşçak halimde yok zaten .ama bakıcaz artık bir çaresine yüce rabbim çektiğimiz çileleri görürde cümlemize yardımcı olur inşallah ama raporu alınca burda ayrıntıları ile paylaşıcamki diğer arkadaşlarımızda burdan yola çıkarak ne oranda rapor alabilecekleri üç aşağı beş yukarı belli olur zaten genelde herkesin merek ettiği bu rapor oranları .

geçende burda bir bayanın yazısına denk gelmiştim şimdi tam bulamadım yerini sgk kadını hastaneye mululiyet derecesinin tespiti için sevk ediyor. hastane ise özürlülük cetveline göre özürlülük raporu düzenleyip vatandaşı yolluyor tabi doğal olarakta sgk bunu kabul etmeyip red cevabı yazıyor.
    e şimdi ne oldu okadar ugras aylar suren bekleyiş ve maddi manevi hüsran bilmiyorum bu türkiye ne olacak böyle

sayın yt-3459 benimde baş duvar arası mesafe 32 cm ve ben ege ünüversitesi ramotoloji bölümünün hocasıyla konuştuğumda bu hastalıkta kemikleşme yani hareket kısıtlığı arttıkça ağrılar azalıyor dedi yani eklemlerdeki kaynama son havzasına ulaştığında agrı kesiliyor ve tutaklukta son evrede oluyor dedi kendisi bana banada basdai denilen soru cevap şeklinde bir test yapmışlardı ordan biliyorum bende ve benim baya yüksekti 8,9 sonuç üst limit zaten 10 du

Üye
    yt-3459 Avatarı

Gerçek Adı
    yücel
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ahmet1973 kardeş ben sinponi denen bu ant tnf ilacı almadan önce gece uyyamıyordum sabah kalkamıyordum ama bu ilactan sonra sanki hic hasta degilmiş gibi rahatladım hayata bakış açım degişti . bastai dedigi eklemlerin arsındaki inteap ben iğneyi 1 ay vurmasam agrılarım başlıyor yasayan bilir. sana bu rahatsızlıgı anlatmaya gerek yok .ben kurula girdim bana %49 rapor verdiler daha sonra erken yaşlanmadan emekli oldum evet bu süreç cok zorlu oldu ama bu konuda purofösyönel yadım alman daha zor allah acilşifa versin.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

@ahmet1973,
    Sizin prim ve yıl sıkıntınız yok malulen emeklilik ile uğraşana kadar vergi indirim hakkı kazanıp erken emekli olmak daha kolaydır. Şimdi sizi erken emekli edelim.
    Sorularıma cevap verir iseniz şayet,
    1-Doğum tarihi (gün/ay/yıl) olarak
    2-İlk işe giriş tarihiniz (gün/ay/yıl) olarak
    3-Rapor oranınız Raporunuzu ne zaman aldınız?
    4-Halen ssk lı çalışan mısınız.

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

günaydın yücel bey
    sizl gerçekten yürekten kutluyorum ve benim işlemlerimde inşallah sizinki gibi sorunsuz hallolur .
    12 yasımdan beri bir fiil çalışıyorum aile geçindiryorum beni gören gençler AMCA diye hitap ediyor artık yaşım 43
    mesleğim agır sanayii makine imalatı ama artık icraa edemiyorum .
    daha hafif işlere bakıcaz artık.
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    saygılarla .
    Konu ahmet1973 tarafından değiştirilmiştir (28.01-2016 Saat 08:54 ). Gerekçe: yanlışlık olmuş

Üye
    petsiyem Avatarı

Gerçek Adı
    Şener
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet Bey,

Bende Ankilozan Spondilit hastasıyım. % 74 oranla vergi indirimi alarak 5 ay önce emekli oldum. Fakat bende tek başına AS hastalığı yok. Astım ve Proteinuri de mevcut. Bu hastalıklar içinde en düşük oranı AS den aldım ( % 27 ). 16 yıldır AS hastasıyım. Zamanıda Endol ,Salazopryn, Methatrexate ve inhibace kullandım fakat böbreklerimde sorun çıkınca bıraktım. Şimdi sadece inhibace kullanıyorum böbreklerim için.

Üye
    ahmet1973 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet özcanlı
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba şener bey
    benimde kullandığım ilaçlar böbrekte sıkıntı yarattı taş poroblemi çekiyorum. bu arada emekliliğiniz hayırlı olsun
    Konu ahmet1973 tarafından değiştirilmiştir (28.01-2016 Saat 08:55 ). Gerekçe: yanlış

Sayfa 1 / 3 123 SonSon