Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567
Toplam 99 mesajın 91-99 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Danua.

Herşeyin eklenmiş hali bu.

@zamanyolcusu
    Dostum 2015 seyyanen zam geri alındı yani ocak ayının ilk günlerinde hesaplatsaydın maaşın 1000-1050 TL civarı gözükücekti. Şimdi %3,8 +100 Seyyanen kondu.

2016 emekli olmaz isen 1 Ocak 2017 tarihinden maaş hesabında 100 TL düşüş olucak.

Üye
    mıhcı Avatarı

Gerçek Adı
    mıhcıoğlu
    Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    03:58
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1800 gün ve %60 bakıma muhtaçır, raporuyla sgk 4b olarak maaşı kaçtan bağlar???

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@Ümit Kurtuluş

iyi de hocam temmuzda yapılan 100 tl lık zam maaşı 1000 tl altında olanlara değilmiydi?

o dönem hesaplama yapmıyordum kesin konuşamam ama o zamdan faydalanmadım sanırım ben.

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

@zamanyolcusu

İnanılmaz karışık bir durum içersindeyiz aslında. Çok fazla bilgi kirliliği mevcut. Kesin ve net cevabı yetkililer bile veremiyor aslında. SGK büroları alo 170 net sağlıklı kesin birşey söyliyemedi şu bir kaç gün içersinde.

Mesela engelli-maaşı sitesi devletin kendi sitesinden daha fazla maaş hesaplıyordu, ve hep bunu doğru kabul ediyorduk. Ama şimdi devlet sitesi benim maaş hesabımda 77 TL daha fazla çıkarıyor

Açıkçası 2016 için artık ne hesaplama yaparım ne bu işi araştırırım. Nasılsa olamıcağım için çıkan rakamların hiç bir hükmü yok benim için.

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK'nın veri tabanında 150-250 TL daha düşük emekli maaşı bağlanacağını öğrenen sigortalılar, kurumu soru yağmuruna tuttu. Eksik hesap sistemin güncellenmemesinden kaynaklandı.

Emeklilerin Maaşlarının Düşmesinin Sebebi
    Hepimiz bir gün emekli olmak için çalışıyoruz. Belki de emekli olma hayalinden daha çok emekli olduktan sonra ne kadar maaş alacağımızın hesabını yapıyoruz. Bunun içindir ki her gün binlerce kez hesap yapılmakta. SGK'nın hesaplama motorunda https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap bağlantısı ile ulaşılabilen bu uygulama, en düşük 3 bin 600 prim günü olan kişilerin sorgulama yapabildiği ve ''Bugün emekli olursam ne kadar aylık alırım?'' sorusuna yanıt bulabildiği bir uygulama olarak popülerliğini korumakta.

2016'DA MAAŞ DÜŞÜYOR MU?

2015 yılında maaşlarını hesaplayan sigortalılar aynı hesabı 2016 yılında yaptıklarında pek iç açıcı bir manzarayla karşılaşmadılar. 2016 yılı hesabında önceki yıla göre 150-250 TL arasında daha düşük emekli maaşı bağlanacağını öğrenen sigortalılar tarafından soru ve şikâyet yağmuruna tutulmuş durumdayız.

SÜRPRİZ DÜŞÜŞ GÜNCELLEMENİN YAPILMAMASINDAN

Bu konuda biz de birkaç örnek hesaplama yaptığımızda; yukarıdaki tabloda belirtilen sigortalının 2015'te sistemde hesaplanan ortalama aylık miktarı 2.501,56 TL tutarındayken 2016 yılı itibarıyla hesaplanan aylık bilgisi ise tabloda görüldüğü üzere 174,131 TL eksik olarak hesaplanmaktadır. Konunun muhatabı olan Sosyal Güvenlik Kurumu, Emeklilik Yazılımları Daire Başkanlığı'nın açıklaması ise oluşan bu durumun 2016 yılı ile ilgili sistem yazılımı ve parametrelerin henüz güncellenmemiş olmasından kaynaklandığı, emekli maaşlarında 2016 yılı için herhangi bir düşüşün olmadığı yönündedir. Mevcut sistemin yazılım güncellemeleri ise bir aylık süre sonunda tamamlanacak olup, maaş hesaplamaları ay sonu itibarıyla normal değerde seyredeceği alınan bilgiler arasındadır. Yani panik yok… Güncellemeyi bekleyin, yeni parametrelerle emekli maaşları düşmeyecek… (Kaynak:Vatan)

Üye
    zamanyolcusu Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ne zaman sona erecek bu güncelleme.insan güvenemiyor bunlara gerçi.düşürürlerde.
    hem zaten primler asgariden yatınca maaş düşmüyormu.

Üye
    polat68 Avatarı

Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar biraz önce baktım sgk sitesi 2016 ocak ayı maaş artış çalışması devam ediyor yazıyor görüntü yok hayırlısı inş..

Üye
    mustey Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben istege baglı sigorta oduyorum baslangıcım 08.03.2003 1570 gun pırımım var malulen emeklılık ıcın basvuruda buluncam 25.09.2016 da asgarı ucretten yattı pırımlerım acaba kacparamaas baglanır bana

ayrıyetten bırsey daha belırtmek ıstıyorum ben tek bır hastalıktan %80 rapor aldım ve suanda baska saglık problemlerımde cıktı seker tansıyon ve kalbımde stent takılı malulen emeklı olursam bu hastalıklarımada rapor cıkartıyımmı bır akıl verın bana lutfen rıca etsem

Üye
    taro Avatarı

Gerçek Adı
    tarık erdoğan
    Son Giriş
    10.02-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2016 emekli maaşı hesaplama tablosu maaşları düşük hesaplıyordu, ilk önce sistem hatası dediler eyvallah, sonra yeni zamlar ile birlikte revize ediliyor dendi onada eyvallah, son haliyle güncel tabloya bakıyorum 100-250tl. arası yapılan zam yansıtılmamış, emekli maaşı alıyorsan hak edilmiş paradır 1200tl. yi 1000 tl. olarak geri çekemezler, ancak daha emekli maaşın bağlanmadıysa hak edilmiş bir durum yok demektir, bu da garibana bağlayacağın maaş üzerinde istediğin katakulleyi yapabilirsin anlamına geliyor
    ömrümüz katakulle ile geçti

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 34567