Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolga10 Avatarı

Gerçek Adı
    tolga
    Son Giriş
    26.12-2015
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülünt hocam hayırlı akşamlar sizi rahatsız ettim

2001 sgk girişim var
    2380 iş günüm mevcut ve şuanda çalışmamaktayım ssk yok
    30 kasımdan itibaren diyalize girmeye başladım ve yüzde 90 engelli roparu verildi

şuan için malülen emeklilik başvurusu yapsam emekli olabiliyor muyum

bir şey daha sormak istiyorum 1800 ile emekli olan ile 3600 iş günü ile emekli olan aynı maaşı mı almakta yoksa arada fark çok mu

beni bu konularda bilgilendirebilirseniz çok sevinirim hayırlı akşamlar efendim.

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tolga10

sgk ya malulen emeklilik için git resmi yazı al onlar hangi hastaneye sevk ederse oradan rapor çıkartacaksın malulen emeklilikte 10 yıl ve 1800 gün şartını doldurduğunda emekli olabiliyorsun ancak yinede rapor sgk ya gittiğinde sgk tarafından incelenip hak kazanıp kazanmadığın ortaya çıkacak ama bencede emekli olursun

her iki şeklde de emeklilik hakkı nda erken emeklilik avantajları kendine göre var tabi mesela sakatlık indirimi ile (3600 üstü için) sizin primlerinizin ödemedeki yüksek yada asgari ücret ödeme koşulları etkili etkili olacaktır. sakatlık indiriminde avantaj donör bulursanız inşallah bulursunuz bulduğunuzda puanınız 70 e düşecek ve tekrar çalışmak istediğinizde ikinci bir maaşı alma şansınız olacaktır. ama malulen emeklilikte böyle bir şey olmayacak. neticede vergi indirimi için asgari ücret le emeklilik malulen emekliliğe göre daha düşük maaş sağlattıracaktır. vergi indirimi ile emeklilikte ayrıca normal bir çalışanın (eşdeğerinizdeki) emeklilikteki asgari gün tutarını yakaladığınızda doldurduğunuzda hiç bir hak kaybına uğramadan emeklilik avantaja dönüşecektir.
    5500 gün dolduğunda sakatlık indirimi maaşı farklı (normal emekli olacağında alacağın emekli maaşın aynısı) 3600 ile 5500 arası farklı yalan söylemeyeim 3te 2 falan kadar düşüyor

Üye
    hasanay Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    11:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1800 oldum yenı baglanan maas 605 tl

rahatsızlıgım bobrek naklı

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malülen Emekli olunduğunda 9000 bin pirim ödemiş gibi emekli olunuyor