Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar evet sgk nın konrol isteme yetkisi var sürekli vergi indirimi alarak emekli olan birinin sgk tarafından kontrole cağırdığını gormedin duymadım gereksiz seylerle yıpratmayın bence kendinizi .
    kontrol belki hile hurda yontemi ile alınmıssa sikayet ihbar olmussa o zaman belki sgk kontrol ister onun haricinde kontrol isteme oranı %2 dir bence soyle'ki poliosekelinden 10 yıl 15 yıl once emekli olmus birinin su an kontrol olsa%40 alma sansı pek azdır su an sgk kontrol istemiş olsa diyelim o kişinin o tarihte'ki almıs olduğu raporun o yılda'ki ozürlük olcütü dikkate alınır boyle seylerler kendinizi üzmeyin ayrıca sgk'ya giderek telefon acarak bu konularda bilgi istemek eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek gibi bir sey oluyor memurlar erken emekli olan insanları cekemiyorlar saygılarımla
    Konu mehmet-41 tarafından değiştirilmiştir (09.04-2016 Saat 00:34 ).

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede öyle geliyor haklısın mehmet çekemiyorlar yani 15 yıl önce alınan rapora şuanda olsa direk aynı oran ölçütümü veriliyor. Böyle şeyleri pek bırkalamamak gerekir bakma şeytan dürtüyor zamanı gelince emekliliğe başvurup köşemize çekiliriz gerisi Allah kerim.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

herkese allah kazasız belasız emekli olmayı nasip etsin

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tarum 41 17 ay olmuş bak ne güzel darısı benim ve umutla bekleyenlerin başına boşver içini karartma mehmetin de dediği gibi kıskançlıklarından öyle söylüyorlar bence yada işin içinde ihbar usülsüzlük veya şikayet varki uygulamışlar emeklilik başvurusunda nasıl oldu sorgu falan yaptılarmı müfettişle görüştünmü yoksa direk işlemi yapıp bitiyormu? Allah kerim be murat önemli olan Allah yedirmek nasip etsin ne malûm sabaha çıkmaya senedimiz yok o yüzden haktealâ hayırlısını versin.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar...
    Asılsız söylentiler ve memur tripleriyle boşu boşuna moralinizi bozmayın lütfen.
    Yukarıda Mehmet arkadaşımız da açıklamış, evet sgk nın öyle bir yetkisi var, yetki işte, bir dalavere sezerse çağırır aksi halde yok öyle bir uygulama.
    Bir hastanede yolsuzluk olur, bu tesbit edilir ve o dönem rapor alanlar belirlenerek kontrole çağırılır, bu olur, ancak kafadan sen gel bi daha bakalım gibi birşey yoktur.

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

@Dost_26

aynen kardeşim inşallah sende bian önce emekli olursun artik takmiyorum kafama her şey nasip allah nasip ederse emeklilik omur boyu gider nasip etmezse iptal olur hakkimizda hayirlisi artik

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle söylentilere itibar etmeyelim içi münafık insanlar erken emekliliği çekemezler inşallah güzel kardeşim Allah kerim hakkımızda herşeyin hayırlısı günü gelince müracaatımı yapacam Allahın izniyle gereksiz vesveselere kapılmaya gerek yok nasipte ne varsa o olur çok şükür alnımın akıyla aldım ne usülsüzlük yaptım nede hile direk başvurumu yaptım hakkı elde ettim benim tek korkum bazen kalbim sıkışıyor ya bana bişey olursa diye düşünüyorum özel sektör malûm acımıyorlar çalışarak nereye kadar tek gayemiz erken emeklilik her neyse gün ola devran döne bekleyip göreceğiz.

Üye
    furkan-) Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz-)
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    06:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar akıllı olup içinize şüphe sokup durmayın kurdun kuyruna basıp durmayın........?

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın furkan ama gelde üzülme sahtekârlık yapanların yüzünden bizim gibiler mağdur oluyor tabi sgk nında işine geliyor bühçeyi rahatlatmak için ama bizler geleceğimizi sağlığımız açısından temin altına alamadığımıza takıyoruz tek gayemiz erken emeklilik şöhrette zenginlikte gözümüz yok olduğumuzla yetinip sağlığımızı zorlamadan geri kalan hayatımızı kazanmak ama kalbi körelmiş zihniyet içimizdeki ümidi kırıyor avrupa engellisine sahip çıkar bizim ülkede dahada çıkmaza sokarlar sahtekârlıkla rapor alanların yüzünden bu uygulamalar oluyor.

@tarum 41 senin emeklilik müracaat sürecin nasıl geçti peki bir problem oldumu yoksa başvurunu yapıp işlemleri bitirip sorunsuz direk hallettinmi?

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Arkadaslar suresiz vergi indirimi alarak emekli arkadaslar kurumlara giderek telefon acarak emekli oldum kontrol istenirmi diye sormayin eşegin aklina karpuz kabugu düsùrmeyelim algi olusturmayalim bu konuda

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen kardeşim katılıyorum doğru söylüyorsun eşeğin şeyine su kaçırmanın anlamı yok bencede.

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

@Dost_26;

kardeşim hiç problem olmadı emekli olabilir yazısını aldım dedim tamam dedi SGK bi forum doldurdum bayan hayırlı olsun dedi evinize posta gelcek dedi nekadar maaş alacağınız yazicak dedi hiç problem çıkmadı Allaha sukur

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Bi konuyada açıklık getireyim.
    Diyelimki siz %40 raporla vergi indirimi alarak emekli oldunuz.SGK daha sonra sizi kontrole çağırdı ve sizin hastalığınızın oranı yönetmeliğin değişmesiyle %20 ye düştü.
    Bu durumda emekli olurken mevcut rahatsızlığınız devam ediyorsa,yeni yönetmelikte oran ne olursa olsun emekliliğiniz DEVAM EDER.

Bu konuda yargı kararı mevcuttur.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp abi Bence çok saçma bir uygulama zaten ankara bize sürekli olarak bu hakkı tanımış peki niye birde sgk kontrol istiyor mantıksız değilmi? O zaman ilk başta herkese süreli versinler bir daha insanları niye uğraştırıyorlar sırf eziyet olsun... @BuTcHeR sgk nın genelde çağırdıkları kişilerin hastalığınamı bağlı mesela psikiyatri, obezite falan yada bazı raporlarda tedaviyle düzelibilen ibaresi olduğu içinmi... Yoksa yolsuzluk usülsüzlük gibi sahtekarlıkların olduğunu sahte raporları nasıl tespit ediyorlar? Yoksa bahaneden direk herkesi kontrolemi çağırıyorlar?
    Konu Dost_26 tarafından değiştirilmiştir (11.04-2016 Saat 02:53 ).

Üye
    asanur Avatarı

Gerçek Adı
    Asanur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp

Ufuk bey;benimde vergi indirimim sürekli,aslında raporum 2 yıl kontrollü ama maliye kontrol tarihi koymamış şahsi aldığım hastane raporunda tedavi görmüş daha sonra vergi dairesi isteğimle aynı hastaneye göndermişti onda ise tedavi görebilir yazmış SGK beni kontrole gönderebilirmi?

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon