Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    11:01
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bu gün vergi indirim raporumu aldım %87 onay için Ankara'ya gidecek bilmek istediğim şu 15.06.1992 ile 18.04.2008 tarihleri arasında astsubay olarak bizzat görev yaptım ve İstifa ettim istifa sonrası 3 aylık bir SSK çalışmam var benim sorum şu
    1.emekli sandığından mı yoksa SSK dan mı emekli olabilirim
    2. Emeklilik için Nasıl bir yol izleyeyim
    3.bu vergi indirimine istinaden ne gibi haklarım olur indirimli seyahat kartı falan yada nerelere üye olmalıyım
    4 bu rapordan onay öncesi 1 suret alayımmı yoksa onaylanıp gelince mi işlemleri yapayım
    lütfen yardım zor durumdayım

Üye
    uzman34 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende aynı durumdayı hala ugrasıyorum emeklilik icin ssk işlem başlatıp hizmet birleşitirimi yapılıyo ankara emekli dairesine gidiyor evraklar onlar degerlendiriyo 2829 sayılı hizmet birleştirme yasası uygulanıyo diye bilgi sahibiyim ama benimki henüz olmadı 3 aydır bekliyorum işlemlerin bitmesini bakalım sonuc ne olacak 51 oranı vergi indirimim 145 gün ssk calıstım 17 yılda tsk uzman olarak calıstım 3 yılda yıpranma varr

vergi indirimi onaylandıktan sonra basvuru yapmanız lazım iettden kart alabilirsiniz raporunuzu gösterip resimle birlikte

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş aynı pozisyondayım sosyal medya hesabın varsa özelden bana bir at

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@fbservet

Durumunuz maluliyet cetveli'ne göre maluliyeti gerektirecek düzeyde işgücü kaybı anlamına geliyorsa, sgk'ya malulen emeklilik için başvurabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler. Orada maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak işgücü kaybı çıkarsa ve sgk da bunu onarsa, 4a statüsünde malulen emekli edilirsiniz.

Erken Yaşlılık emekliliği ise başka bir şeydir: Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise emeklilik işlemleri de o statüde gerçekleşir. Ama TSK söz konusu olduğunda farklı bir uygulama mı var, bilmiyorum. @uzman34 arkadaşımız 145 ssk ile ssk'dan işlem başlattığını söylüyor sanırım?

Raporu mutlaka noterde çoğaltıp aslı gibidir yapın ve mümkünse işlemlerde hep o aslı gibidir nüshaları kullanın; orijinali hep sizde kalsın

http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    alkanat79 Avatarı

Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Forumda TSK Çalışıp aynı durumda olan birçok arkadaş var .Ama sonuç alan henüz yok buradan gelişmeleri paylaşalım. Benim endişem TSK da çalışıp ayrılanları bile hizmet süresine gore TSK personeli gibi mi değerlendiriyorlar acaba .Bende hala calışıyorum.Atatürk hastanesine vergi indirimi için rapor maksatlı başvurup indirim hakedince istifa edip emeklilige basvuracam bakalım kismet

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 16 yıl astsubaylık yapıp istifa ettim şu an 80 günlük SSK lıyım %87 vergi indirimi aldım malulen emekli lik için nereye başvurayım Nasıl bir yol izleyeyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu konuda güncel deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz...

@fbservet @alkanat79 @uzman34

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@fbservet

Konu ile alakasız olacak özür dilerim ama istifa etme nedeniniz ast / üst ilişki dengesizliği miydi? Mesela benim babam da emekli astsubay.2005 yılında emekli oldu.Yaş haddinden emekliliği 2017'de olacaktı.Yaklaşık 12 yıl erken emekli oldu ama 24 yıl 6 ay orduya hizmet etti.Erken emekli olma nedeni ise maddi yetersizlik ve ast % üst ilişki dengesizliği olarak söyledi.Abim var 29 yaşında.O da astsubay.Babam emekli olduğu yılda o göreve başladı.Yani 2005 yılında.Zorunlu hizmet süresinin 10 yıla düşmesiyle bu sene istifa etmek istedi ancak kredi borcundan dolayı bu istediğinden vaz geçti.O da maddi yetersizliği ve ast / üst ilişki bozukluğundan şikayetçiydi.Son 3 yılda 14 bine yakın personel TSK'dan istifa etti.Bazı TSK mensupları istifa nedenlerinde askerliğin artık prestijli olmadığını gerekçe gösterirken, bazıları da Subaylar ve Astsubaylar arasında yaşanan ast- üst ilişkilerinden şikayet etti. Ergenekon, Balyoz gibi genellikle emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davaların da istifalarda etkisi bulunduğu kaydedildi.istifaların nedenlerinden bir tanesi de zorunlu hizmet sürelerinin düşürülmesi olarak gösterilmişti.Bu yüzden sorma gereği duydum.Birde engelli birisi TSK'ya girebiliyor mu.Ben bizimkilere sordum babam kaç yıl oldu ben gireli dedi abim ne bileyim her gün her şey değişiyor dedi.Bununla ilgili bilgi ya da konu varsa iletirseniz sevinirim.Konu dışına çıktığım için tekrar özür diler sorununuzun en kısa zamanda çözülmesini temenni ederim.Saygılarımla.

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 1992-2008 yılları arası TSK da astsubay olarak görev yapıb istifa ettim özel sektörde 195 gün çalıştım %87 psikiyatri (şizofreni) tanısı ve bel ameliyatı nedeni ile vergi indirimi aldım Hizmetleri SGK Hizmetleri birleştirdi mersin Üniversitesi haztanesine sevk etti Ağustos 15 te sağlık kuruluna girdim ama raporum hala imza aşamasında ve önümüzdeki hakta SGK ya gönderilecek
    Sorum şu psikiyatri nedeni le ehliyet ime el konulurmu heyette bana bir şey söylenmedi
    Psikiyatri ile ilgili tedavi evraklarım askeri hastanede ve istifamdan dolayı arşive kaldırılık benden EK evrak isterlerse ne yapmalıyım
    Malülen emeklilik reddedilmesi durumunda ne yapayım aydınlatırsanız sevinirim

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Mersin üniversite si tarafından 15.08.2016 günü verilen sağlık raporu nihayet sgk ya ulaştı ve orası sgk Adana bölgeye gönderdi hayırlısı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@fbservet

Umarım sonuç da olumlu olur.

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

İşlem
    102.12.2016MERSİN SGİM AKDENİZ SGM DESTEK HİZMETLERİ (GENEL EVRAK) SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    202.12.2016MERSİN SGİM AKDENİZ SGM DESTEK HİZMETLERİ (GENEL EVRAK) SERVİSİNE
    305.12.2016ADANA SGİM GELEN-GİDEN EVRAK SERVİSİNEÖ.KARGO İLE GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    405.12.2016ADANA SGİM GELEN-GİDEN EVRAK SERVİSİNE
    506.12.2016ADANA SGİM BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    606.12.2016ADANA SGİM BÖLGE SAĞLIK KURULU SERVİSİNE
    712.12.2016ADANA SGİM GELEN-GİDEN EVRAK SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    813.12.2016ADANA SGİM GELEN-GİDEN EVRAK SERVİSİNE
    913.12.2016KURUM DIŞINATAAHHÜTLÜ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ

Son durum bu ama ne anlama geliyor acaba cevap verecek hiç arkadaş yokmu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hele şükür geçen salı SGK telefon ile aradı malülen emekliliğiniz onaylandı ama tahsis talep formu çalışırken doldurduğum için yeniden tahsis talep formu istediler bende nir gün sonra 20.12.2916 gittim imzaladım yarın sağlık yardımı başlar Ocak başı SGK bilgi mesajı gönderir dediler ancak sağlık yardımı hala aktif değil yeşilkart gözüküyor hayırlısı ama çok hastayım özel yada üniversite hastanesi için yeşilkart olmuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    fbservet Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Be nihayet SGK mesajı geldi 26.01.2017 Denizbank tan maaşı nızı çekin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fbservet

İşe iyi haber bu! İnşallah 2017'de her şey çok daha güzel olur...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon