Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

01.12.2015 tarihinde emeklilik başvurumu yapıyor olacağım. Buna göre, 5 yıldır çalıştığım firmama istifa dilekçesi vermem gerekiyor. Bu hafta dilekçeyi vermeyi düşünüyorum, şuan da aslına bakarsanız tazminatımı alıp devam etmek istemiyorum. Böyle bir durumda 5 yıldır çalıştığım için bir ihbar süresi olur mu? yani şirket benim tazminatımdan ihbar süresini doldurmadığım için bir kesinti yapabilir mi?

Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını rica ederim.

Selamlar,

Üye
    Hayat34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

8.9.1999 tan önce giriş varsa 3600 gün 15 yılın varsa SGK dan kıdem tazminatını alabilir yazısını isteyebilirsiniz şartlar uyuyorsa SGK oyaziyi size verir sizde işverene verirsiniz tazminatını alırsınız ondan sonra emeklilik dilekçesi ni verirsiniz ben emekli değilim ama bu şekilde tazminat aldım

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bildiğim kadarıyla ihbar süresi 15 gündür, bu hafta dilekçe verirseniz ( emeklilik nedeniyle işten ayrılma) zaten zamanınız olacak.
    İşveren insiatifine kalmıştır, isterse 15 gün çalıştırır, isterse sizin dilekçeyi verdiniz gün işten çıkartır.
    Her iki durumda'da işveren sizin kıdem tazminatınızı ödemek zorunda, sorun çıkarsa 3600 gün ve 15 yıl süreyle emeklilik şartları yerine getirildiğine dahil SGK'dan belge alınız.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

göksel @fidanatilla arkadaş bi öneri sunmuş
    İstifa dilekçesi verirsen hiçbir hak alamazsın.
    Onun yerine ya arkadaşın dediğini yap,yada sgk dan emekli olabilir yazısı alıp işverene ver,buna istinaden çkışının verilmesi için dilekçe yaz.
    Ama dilekçede emeklilik hakettiğine dair ibare mutlaka olsun.
    Sakın istifa etme.

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,

Çok Teşekkür ederim, sizin bu bilgilendirmeleriniz olmasa ben istifa edecektim ... Resmen hayat kurtardınız, ben yarın direkt sgk ya gidip, 15 yıl, 3600 gün esasına göre kıdem tazminatı alabilir yazısı alayım ve onu da dilekçemin ekine koyayım o zaman. 1 Aralık 2015 itibariyle zaten emekliliğe başvuruyor olacağım.

Selamlar,