Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dost20 Avatarı

Son Giriş
    02.10-2015
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam iyi günler

ben asperger sendromlu bir kişiyim birde daha önceden lösemi oldum ama %60 alabilmem için ne yapmam gerekiyor

denizlide yaşıyorum yerimde duramıyorum
    kasım ayında 1800 iş günü olucak ve annemle çok tartışıyorum para takıntılarım oluyor acaba ben bipolarmıyım diye şüphe ediyorum ama bana asperger dediler dokuz eylülde o tanıyı koydular gelişim bozukluğum var

ben %60 rapor alabilmem için ne yapabilmem gerekiyor bazen evde ağlıyorum kendimi intihar edesim geliyor üzülerekden söylüyorum
    cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

selam hastaneye giderek sağlık kuruluna heyete girmeden olmaz tabiki bunlar tedavilerin devam ederken ki iyi bir dr gözetimde muıtlaka tedavilerine devam etmelisin ve bunun yanında heyete girmelisin heyet sonucunda bakalım neler çıkacak ki bunları yapmadan boşuna sıkıntı ve telaşlanmış olursun heyete gir sonucunuda bizlere yazarsın

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

@dost20,
    %60 oranında rapor alamazsınız ki dr sizi muayene eder hastalık/rahatsızlık şekline göre cetvele göre oran verir. Siz direk %60 rapor alayım diyorsunuz yok öyle bir şey..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @dost20

maluliyet cetveli "Yaygın gelişimsel bozukluklar (otistik bozukluk, asperger v.b.)" halinde malul sayılacağını söyler. Ama tabii önemli olan rahatsızlığın düzeyi. Bu konuda doktorunuza danışmanızı öneririm.

Eğer durumunuzun maluliyeti gerektirdiğini düşünüyorsanız, ilk sigortalı olduğunuz tarihten bu yana 10 yıl geçmiş ve bu arada en az 1800 gün priminiz yatmışsa, evet, malulen emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Sizi hastaneye sevk ederler. Verilecek rapor mauliyeti destekler şekilde olursa, maulen emekliliğiniz onaylanacak