Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hopeless73 Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar,

Konuyu tekrar actim cünkü üstadlara bir kac sey sormak isterim...

Bendeki hastaliklar

sag göz % 10 görüyor takriben
    sol göz yarisi anca en fazla
    endokrolonojik hastaliklar ( medipus insufidus ) öyle bise sanirim
    hipofiz tümöründen iki defa ameliyat oldum
    ömür boyu hap ilac

Yinede türkiyede malulen emeklik sansim yokmu size göre? Tahminleriniz tabiki,sonucu heyet söyler

simdiden tesekkür ederim

Üye
    beyzas Avatarı

Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    Heilbronn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmiş olsun kardeş bende almanyadan isitme kaybindan dolayi %70 engelli kimligim var tr de calusmisliginiz yoksa bile bir uzman eliyle almanyada ilk işe girisinizi tr de baslangic olarak kabul edinebilirsiniz.daha sonra yurtdisi birclanma yaptirabilursinuzyaptirdiginiz birclanmayi sgk ya odersiniz. sgk sizi heyete gönderir heyet te en az %40 oran alirsaniz emeklilik sartlariniz dogmus olur. yani size ilke emekliligi önerebilirim. tlf .03124440860 ararsaniz ucretsiz danisabilirsiniz benim emeklilik islemlerimi yaptilar engelim sonradan oldugu icin simdi uslemlerimi yeniden yapiyorum heyete girdim ve 42 oan aldim almanyaya gore dusuk ama iş gorur bu oran da tavsiye ederim uzman eliyle bu isleti yapin yoksa tr burokrasisinde varolan haklarinizi kolay kolay ogrenemezsinuz badinuz agrir. kolsy gelsin

kardes benim de size bi sorum olacak almanya da %kac engelden sonra malulen emekli olunabiliyor. pflege geld aliyormusunuz bana da işitme kaybindan %70 oran verildi. bende pflege geld e basvurabilirmuyim yada malulen emeklilige burdaki haklarim neler yardimci okuesanuz sevinirim.

Üye
    hopeless73 Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Merhaba @beyzas,

Öncelikle gecmis olsun,bayraminiz kutlu olsun...

Sizin dediklerinizi takriben biliyorum,ama % 40 malulen emeklilige yetmiyor en az %60.

% 40 vergi indirimi icin,yeterli bir oran. Ankarada babamlar var,bu bilge emeklilik iyimi?

Size gelince, Inanin bir bilgim yok.Bana yasinizi isinizi söylerseniz,sizin icin sorardim

Eger mümkün olsaydi,TR deki bilgilerinizden faydalanmak isterdim.Size özelden telimi göndersem ararmisiniz? ( yada ben ararim )

Tekrar gecmis olsun

Üye
    hopeless73 Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Tekrardan Merhabalar,

ARkadaslar bildiginiz üzere baya zamandir inceliyorum bu emeklilik konusunu. Daha önce yazan arkadaslar oldu,malulen zor diye.Bende %40 alip vergi indiriminden yararlanmak istedim.

Lakin karsima bir sorun cikti.

Ben lman vatandasi oldugumdan,alman vatandasi olarak calisitigim süre sayilmiyor.Türk vatandasi olarak ise 7-8 senem var.

Size sormak istedigim ben gercekten malulen emekli olamazmiyim? Cünkü baska sansim kalmadi

HASTALIKLARIM

1.Hipofiz tümörü macro adenom 2,5cm ( iki defa ameliyat oldum ) biri burundan digeri kafatasi yarilarak

2.Endokrin hastaliklar ( hormon yetmezligi vs )

3.Medifus insipidus ( sekersiz seker )

4.Ömür boyu ilac ( dostinex,Euthyrox, minirin, 3 ayda bur igne,testosteron ignesi )

5. Sag göz yok

6. Sol gözün görme alani yaridan az ( gerisi kapkaranlik )

7.Uykusuzluk ( sabah 4-5 gibi yatiyorum ) 10-11 gibi kalkiyorum.Hep yorgunluk bikkinlik,

8. BU ÖNEMLI!!!

ne oldugunu bilmedigim ( dr. epilepsi nöbeti diyor.) o an geldiginde,korku,aglama,panik,ice kapanma vs vs

Sizce ben malulen olmak icin rapor alamazmiyim? Bana bu konuda yardim ederseniz sevinirim.

CEVAPLARINIZ DOGRULTUSUNDA Türkiyeye gidecem bu ay sonunda.Lütfen bana yardim edermsiniz!

Cok Tesekküer ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

@hopeless73

SGK tek bir rahatsızlıktan maluliyet cetveli'ne göre malul durumda olmadığınız sürece malulen emekli etmez.

Üye
    hopeless73 Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    almanya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@oturanBoga

Bülent bey tesekkür ederim cevabiniz icin.Bakalim dogrumu anlamisim; Yani malulen emekli olmak icin tek hastaliktan %60 almak gerekiyor,dogrumu?

Sizce gözlerden bir sansim varmi? Cünkü benim prim gün eksigim var,iki üc sene bunu pesin ödeme imkanim varmi? Bir ssk uzmani aylik yatirman gerek demisti...

Eger pesin ödeme olursa, o acigi ödeyip ( 3600 icin ) %40 vergi indirimden yararlanacaktim

SImdiden Tesekkür ederim,Hayirli hafta sonlari

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hopeless73

Malulen emekli olma şansınız yok gibi görünüyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12