Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mes26 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle iyi günler dilerim.25,04,1979 doğumluyum.1997 temmuz ayında sigortalı oldum.1999 yılında %40 engelli raporu aldım"(raporum sürekli ayağımda kısalık ve hareket kaybı var)" ve işçi bulmaya kayıt yaptım.daha sonra 2004 yılında otobüslerden ücretsiz yararlanmak için başbakanlık özürlü kimlik kartı çıkarttım.2004 yılının 12.ayında bir kamu kuruluşunda engelli işçi statüsünde işbaşı yaptım.daha sonra öğrendiğime göre erken emekli olmak için vergi indiriminden de yararlanmam gerekiyormuş.vergi indirimi için müraacat ettim.2006 yılında özürlülük oranları yükseldiği için %40 rapor alamadım.ama raporu işleme sokmadım.şu anda özürlü kadrosunda çalışıyorum ve vergi indiriminden yararlanamıyorum.toplam 5585 primim var.biz engelliler kamuda herhangi bir işlem yapmak için devamlı rapor almak zorundamıyız?engelli statüsünden emekli olabilirmiyim?ne gibi işlemler yapmam lazım?engelli emekliliği için kanuni haklarım nelerdir.
    beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mes26
    Emeklilik için vergi indirim hakkı elde etmek şarttır.