Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ssk kolay kolay malulen emekli etmiyor sizi üniversiteye gönderdimi ordan rapor istiyor orada kırk dereden su getirtdiyor kendimden biliyorum her gidişimde tekrardan tedaviye başlanıyor bir türlürapor onaylanmıyor yani ha bide şu var balcalı doktoru söyledi biz emekli etsek bile başka hastaneden rapor istiyorlar diyor ben 2010 dan beri ugraşıyorum şüreç yorucu

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Allah kolaylık versin.
    bir arkadaşım kaza geçirdiği sırada bağkurluydu ve bu süreci 3 yıl devam ettirdi bir yandan da bağkur primlerini ödemeye devam etti. ne oldu sonunda malulen emekli olursun fakat biriken bir maaş olmaz çünkü senin iş verenliğin devam ediyor yani sen çalışıyorsun nasıl sana maaş biriktirelim dediler. kibarcamı değil bilmem ama güle güle oldu yani. çok beklentiye girmişti ama kimse onu uyandırmamış maalesef.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@blov
    Durumlarınız farklı, bu arkadaş zaten malulen değil erken emekli olacak.
    Malulen değerlendirmesi sadece sgk nın uyguladığı prosedür o şekilde olduğu için göstermelik.
    Red geldiğinde arkadaş itiraz etmeyecek zaten, 5510/28. maddeye göre erken emeklilik için değerlendirilmeyi talep edecek, onun için de %40 yeterli olmaktadır.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ufuk kardeş dedigin gibi yapacam retti bekliyorum 15 gun oldu hayla gelmedi hastaneye gittim oranima bakim diye onlar yazmiyormuş ssk kurumundaki dr lar karar veryorlarmiş.arkadaşimin dedigi balcali hastanesi gercekten sikintili bir yer ama beni numune araştirma hastanesine sevk ettiler

Acaba bagkurda dilekce hazirmi yoksa benmi yazip verecem ufuk kardeş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@moverek

Haır bir dilekçe yok diye biliyorum. "Başvurumun 5510 sayılı yasanın 28. maddesi bağlamında işleme konmasını arz ve talep ederim" diye basit bir dilekçe işinizi görecek

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar işlemleim bitti diyorum yeni baştan işlem cikyor heyeti bitirdim 18.08.2015 de hayla cvp bagkura gelmemiş bilen varmi kacgunde geldigini bana 20 gunde sonuc evine gelir dendi

Üye
    muratoto Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Forumda okuduğum kadarıyla beklemekten başka çare yokmuş.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar bugun hastaneye gittim ve raporum nerde dedim 10 ayin birinde yolladik dedi sevk numarasini istedim verdiler bagkura gittim ilgili memur gelmedi dedi sevk numarasini verdim dosya onundeymiş haberi yok cok şukur bulduk.oran kaybini sordum bilemeyiz dedi dosyanla birleştirip ankaraya yollayacagiz dedi sanirim oranim az gelmiş olsa herhalde yollamazlar ankaraya yanilyormuyum bilen varsa yazsin birde acaba maaşimiz başlamişmidir bilen varmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@moverek

Hastane, üzerinde oran olan yeni bir rapor yazmışsa, evet, oran %40'In üzerinde olmalı ki Ankara'ya göndersinler...

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende ankaraya yollayacaklar sanyordum ama rapor bölge kurulu kurulmuş adanada ve diger illerde itiraz edersek ankaraya yolluyorlarmiş .yani adana da bakyorlar dr varmi yokmu bilmiyorum ama üc memur inceliyormuş inşşalah bir ayda gelir

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dun sordum ret gelmiş neden dolayi ret geldi bilmiyorlar bende 5510 .28 maddeden emeklilik istiyorum dedim oyle bir kanun yok dedi memure hanim şefe söyledim evet var dedi talep tahsis dilekcesi istedi oraya 28 maddeden işleme koyulmasini talep edyorum dedim sicil numarami yazdim imzaladim verdim umarim dogru işlem yapmişimdir

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@moverek
    Yaptığınız işlem doğrudur.
    Bağkurlu engellilere erken emeklilik hakkı getiren 5510 sayılı yasanın 28. maddesinden haberi bile olmayan sözde memurları, yetkili olsam iki dakika oturtmam o masada, ya temizlik yaparlar ya da gidip pazarda limon satarlar.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufukalp.tum evraklarimi toplayip askerlik borclanmamida yaptilar gun yetmesse şayet ankara kocatepeye yolladilar şimdi sonucu bekliyecegiz sana sormak istedigim kabul edilirse hangi aydan başlicak aylik ilk saglik kuruluna girdigim gundenmi itibaren yoksa kendi saglik kuruluna girdigi gundenmi itibaren yoksa ankaraya gittigi gundenmi itibaren

Üye
    kamil42 Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

moverek hakında hayırlısı kardeş takipteyim seni malumen gönderildim bendee red gelmesi bekliyom şu anda red gelince 28 madeden göndercem bende

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maalesef bende Adana da bu malulen emeklilik çilesini çekenlerdenim.Size Red gelmiş kurtulmuşsunuz.Yani en azından başka bir işlemle yolunuza devam edebileceksiniz.Ben 1 seneden fazladır uğraşıyorum.Bölge sağlık kurulu sürekli ara karar isteyip değişik tetkikler vs ile süründürüyor beni.2 defadır ara karar istediler değişik hastanelerden her ara karar arası 3-4 ay zaman geçiyor.Bu işten sıkıldım artık.Ne yaptıklarını kendileride bilmiyor.Beni şimdi yeni bir ara kararla,Adana numune araştırma hastanesine yolladılar.Uykuda solunum durması yani uyku apnesinden polisomnografi raporu istediler.Oysa zaten dosyamda aynı hasteneden yapılmış polisomnografi raporu var Tekrar yapılacak dediler,paşalar emir verince malum uymak zorundayız.Aynı hastaneden aynı raporu tekrar uykuya yatarak aldım.Ahi oranı 38 iken şimdi 82 olmuş.Hastalık 2 kattan daha fazla artmış.Ama tabi aradan sürekli zaman geçmekte mağdur da ben olmaktayım sürekli.Sanırım daha çok uzun zaman oyalayacaklar daha.Üstelik malulen müracaat ettiğimde kalp rahatsızlığımda yoktu.Şimdi kalptende rahatsızlıklarım çıktı.Kalp raporlarınıda dosyaya ekleyip yollayacağım.Bakalım tekrar yeni raporlar önlerine geldiğinde bu defa ne isteyecekler.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon