Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdalmy Avatarı

Son Giriş
    17.04-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

ben 1984 dogumluyum
    2002 sıgorta gırısım ve 3700 gun Sıgorta ve bagkurum var
    suanda bagkur oduyorum halan kantın ısletıyorum.

Sımdı 2 3 yıldır seker tıp 1 seker hastasıyım hastaneye ha1c 11.5 la yattım suan unsılın kullanıyorum.
    Bu emeklılıık ıcın ne yapmalıyım bagkurluyum fark edıormu

elimden damar tıkanıklıgna baglı amelıyat oldum 1 ay once yuzde kac rapor alırım nası bıbyol ızlemelıyım once hastaneyebgıdıp rapormu almalıyım. Bana bır yol gosterırsenız cok sevınırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@erdalmy

Defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde ettikten sonra* emeklilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız:

2008 oncesi - 2002 sigorta girişim var. Tip1 diabet ve elde damar tıkanıklığı var. Emeklilik..?

* http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    erdalmy Avatarı

Son Giriş
    17.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent abi tip 1 seker hastasiyim %30rapor verdiler sorasinda bilegimde ve avucumda damar tikanikligi oldu rapordan,sora dev hucreli vaskulit dedilee avuctan,ameliyat oldum son,uc yilim bagkur oldugu icin basvuru yapma sigorta olsun son uc yilin dediler bende 1,5 senedir sigorta oduyorm

simdi sna sorum abi hangi yolu izlemeliyim, bana %40-%60 arasi rapor alirsin diolar beklemelimiyim,
    sigorta girisim,2002 pirimim 4100gun falan. Vergi muhafiyetiyle malulluk arasindaki fark maasimi dusuk nedir yoksa ikiside aynimi cevap
    atarsan,sevinirim,tesekkurler simdiden

Arkadaslar yonlendirip akil verecek,biri olursa cok sevinirim,kafam,ice karsti rapora basvursammi tekrar beklesemmi vergi muhafiyetimi %40 la yada %60mi alsammalulluk icin hangisi dogru adim olur????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@erdalmy

Zaten malulen emekli olamazsın kardeşim. Defterdarlıktan elde edeceğin sakatlık indirim derecesine istinaden yukarıdaki tabloya göre erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabileceksin.

Üye
    erdalmy Avatarı

Son Giriş
    17.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki abi bun iki hastalik goz vs %60rapor verirlerlerse emekli, olamiyor muyum, yine, malulen arasindaki farki bilmiyorum. nondan soruyorum,
    abi kusuruma bakma farki ne masi mi dusuk yada baska bi sey mi bana 3 dereceden emekli olursan vergi indirimi 250 tl maas dedi
    biri bisey anlamadim

Merhaba arkadaslar ayni sikinti bendede var tip 1 diyabet hastasiyim,ve vaskulit damar tikanikligi hastaligindan sag bilekten ameliyat oldum. Daha onceden tip1 yuzde 30 rapor vediler simdi vaskulitte cikti iki hastaliktanda raporlubilac kullaniyorum bana lutfen yardimci olun napmaliyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @erdalmy

Malulen emekli olabilmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak düzeyde işgücü kaybı lazım. Bu durumdaki kişiler 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 primle malulen emekli olurlar. Avantajı da bur erken emekliliktir.

Sende ise bu düzeyde bir iş gücü kaybı yok. Sen %40 ve üzeri rapor ve ona istinaden de defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde edeceksin. Sonra da o hakka istinaden yukarıdaki tabloda belirtilen şartlarda erken Yaşlılık emeklisi olacaksın.