Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    04:12
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar.Ben 2008 yılında işkazası geçirdim ve %50 sürekli raporum var.Şu anda çalışıyorum ve 3600 günüm doldu.Daha önce vergi indirimi için başvurmuştum.3. derece sakatlara uygulanan vergi indiriminden faydalanabilir yazısı geldi.Fakat raporda psikiyatri dotorunun yazdığı 'ilaçla kısmen düzelebilen' yazısı yüzünden 1 yıl sonra tekrar kontrol şartı konmuş.Bende herhangi bir düzelme yok.Vergi indirimi almam için ne yapmalıyım?Yardım eder misiniz.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

@love_is_blind Sigorta başlangıç yılınızı ve doğum tarihinizi yazabilir misiniz?

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1988 Mart ayında ssk girişim var.02-07-1972 doğumluyum.

Üye
    diabetus Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada aynısı oldu ben yeni rapor çıkarırken psikiyatri raporumu eklemiyeceğim yoksa hersene uğraşıcam,tip 1 diyabet ,tansiyon ve göz rahatsızlığım var

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Emeklilik şartlarınız oluşmuş.
    Çalıştığınız yerden çalışma belgesi alarak yürürlükteki son yönetmeliğe uygun (30 Mart 2013 sonrası) raporunuz varsa raporla birlikte vergi dairesine başvurunuz, raporunuz yoksa oradan hastaneye sevk ederler.
    Tüm işlemler ilk defa vergi indirimi aldığınız zamanki gibi tekrar yapılacak.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.02/07/1972 doğumluyum.SSK girişim 07/03/1988,yani 16 yaşımda.Ama staj değil,çalışan olarak.Şu anda 3657 gün ödenmiş primim var.2008 yılında bir firmada satış elemanı olarak çalışırken iş saatleri içinde şirketin aracıyla kusurun 8'de 8 karşı tarafa verildiği ağır bir trafik kazası geçirdim.%50 sürekli raporum var.Şu anda bir fabrikada engelli kadrosunda çalışıyorum.2 yıl önce başka bir işyerinde çalışırken vergi indirimi almak için başvurmuştum.Raporumdaki psikiyatri doktorunun yazdığı 'yineleyici depresyon(tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen)' yazısı yüzünden,gelen '3.derece sakatlara uygulanan vergi indiriminden faydalanabilir fakat durumunda herhangi bir değişiklik olma ihtimaliyle bir yıl sonra tekrar kontrolü' yazısı konmuş.Şimdiki çalıştığım işyerinden tekrar elimdeki raporla vergi indirimi başvurusu yapabilir miyim acaba?Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Vergi indiriminizin süresi bittiği için işyerinizden alacağınız çalışma belgesi ile tekrar vergi dairesine başvuracaksınız. Mart 2013 tarihinden sonraya ait elinizde rapor varsa kabul edilir yoksa hastaneye sevk edilirsiniz.
    Şayet psikiyatri harici rahatsızlığınız %40 üzeri oran için yeterli oluyorsa raporun sürekli verilmesi açısından psikiyatriyi hiç katmayın derim. Çünkü süreli vergi indirimiyle emeklilik de süreli olacak süre bitiminde kontrole tabi olacaksınız.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Bir sorum daha olacak.Mart 2013 sonrası raporum yok.2011 tarihli raporum var.Beni tekrar hastaneye sevk ederlerse hastane seçme şansım olur mu acaba?Çünki Bandırma devlet hastanesi bana çok düşük oran veriyor.%50 oranlı raporumu Uludağ tıp fakültesinden almıştım.

Üye
    diabetus Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@love_is_blind

vergi dairesine müracaat'ta size soruyorlar zaten hangi hastahaneye istiyorsunuz diye o sebeble seçme şansınız var..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@love_is_blind

Rapor vermeye yetkili hastaneler arasında seçenek sunarlar size.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.2008 yılında geçirdiğim iş kazası sebebiyle sürekli %50 raporum var.Şu anda bir fabrikada engelli kadrosunda çalışıyorum.

Ben vergi indirimi için başvurucam fakat maaşımdan vergi kesilmesin diye değil, 3600 günden emekli olabilmek için.

Burada bir arkadaşım vergi indirimi alabilirsem 3600 günden emekli olabileceğimi söylüyor.
    Eğer sürekli vergi indirimi gelirse izleyeceğim yolu bana gösterir misiniz?Şu anda 3620 gün primim var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@love_is_blind

Vergi indirimini hak ettikten sonra emeklilik için sigorta müdürlüğüne başvuracaksınız. O kadar.

Üye
    denizrüyanaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Rüya Çeşminaz
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Turkey
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    27

Arkadaşım benim psikiyatriden ( bipolar ve obsesif bozukluk ) % 58 sürekli ömür boyu engelli raporum var maliye psikiyatri raporluların ilk başvurusunda mecburen yönetmelik gereği bir yıl kontrol koyuyor bende aynı sorunu yaşamıştım fakat bir yıl sonra vergi dairesinden sevk aldım ve bu seferde % 58 sürekli ömür boyu engelli raporu aldım ama bu sefer raporumda süreğen kronik yazıyor idi ve raporumda durum bildirir raporu yazıyordu ve bu sefer maliye bana sürekli vergi indirimi verdi şükürler olsun darısı bizim gibi zor durumda olan arkadaşlarımın başına

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.Daha önce yazmıştım.02/07/1972 doğumluyum.SSK girişim 07/03/1988 ve 3620 prim günüm var.2008 yılında şirket aracıyla iş saatlerinde kaza geçirdim.%50 sürekli raporum var.2 yıl önce bir işyerinde çalışırken vergi indirimi için başvurdum.3. derece sakatlara uygulanan vergi indiriminden faydalanabilir yazısı geldi.Fakat raporumda psikiyatri doktorunun 'ilaçla tedavisi ile kısmen düzelebilen' yazısı nedeniyle '1 yıl sonra kontrolü' şartı konmuş.Şu an başka bir firmada çalışıyorum ve tekrar vergi dairesine başvurdum.Oradaki memur tekrar hastaneye sevketti.Kurula girdim ve bir tanıdığım vasıtasıyla, %4 düşerek %46 çıktığını duydum.Bu oran sürekli vergi indirimi için yeterli mi?Bundan sonra takip edeceğim yolu bana gösterir misiniz.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @love_is_blind

1. vergi indirimi bir kere alınır. işyeri değiştirseniz bile daha önce aldığınız vergi indirimi devam ettirebilirsiniz. Muhasebeciye vergi indiriminden faydalandığınızı söylerseniz ufak resmi yazışma ile size yardımcı olur. Tekrar tekrar uğraşmaya gerek yoktur.

2. Vergi indiriminde onaylanan rapor sürekli değilse süresi bitmeden tekrar rapor almaya si mükellefsiniz.

3. Madem iş kazası; belki bilmiyorsunuz. İş gücü kaybı maaşı alabilirsiniz ömür boyu. Hem maaş hem işgücü kaybı maaşı

4. sürekli vergi indirimi konusuna gelince; doktor ne önermişse o, raporda ne yazıyorsa o... Bu olur şu olur diye bir şey yok. Bakarsın sürekli çıkar kurtulursunuz...

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon