Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    04:12
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ufukalp

İşgücü kaybı maaşı demişsiniz.Bunun hakkında hiçbir bilgim yok.Bilgilendirebilir misiniz.Şu anda bir fabrikada engelli kadrosunda çalışıyorum,bu engel olur mu?

Syn Mr.No,işgücü kaybı maaşı demişsiniz.Bunun için yapmam gerekeni anlatabilir misiniz?Yardım edecek kimsem yok desem yeridir.Bu konularda çok bilgisizim,yardımcı olursanız duacınız olurum.Teşekkürler.

Ufuk bey selamlar.Dediğiniz gibi yeni işyerimden yazı alıp tekrar vergi dairesine başvurdum.Beni tekrar hastaneye sevkettiler.Kurula girdim,bir tanıdığım vasıtasıyla oranımın %4 düşerek %46 çıktığını duydum.Şimdi bu çıkan rapor zannediyorum ki vergi dairesine postalanacak.Bu çıkan %46'lık rapor benim işimi görmeye yeterli mi?Benim bundan sonra yapmam gereken nedir?Yardımcı olursanız sevinirim.

Ufuk beymerhaba.Söylediğiniz gibi vergi dairesinden tekrar hastaneye sevkettiler.Kurula girdim,raporum %50'den %46'ya düştü.Yine sürekli rapor.Bu düşüş vergi indiriminin sürekli gelmesine engel olur mu acaba?

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.%46 sürekli raporum var.Vergi indirimine başvurdum,sonuç bekliyorum.3760 gün primim var ve 27 yıldır ssk'lıyım.Çevremden bazı kimseler 3600 gün şartı değişti,dörtbin küsur olmalı diyorlar.Doğrumudur,kaç gün ödenmiş primim olmalı?

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

ilk sigorta girişiniz 05.08.1991 tarihinden önce
    Siz 15 yıl 3.600 güne tabisiniz

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Raporunuzun %50 den %46 ya düşmesi vergi indirimine derece ve süre yönünden etki etmez.
    Sürekli işgöremezlik maaşı; iş kazası ya da meslek hastalığı sonucu çalışma gücünün en az %10 unu kaybedenlere bağlanan ve ömür boyu ödenen, vefaat durumunda da yasal hak sahiplerine ödenmesine devam edilen bir gelirdir.
    Bunu ihmal etmiş olmanız çok büyük bir kayıp. Zira çalışsanız da emekli olsanız da bu ödeme aldığınız maaşın yanında ikinci bir gelirdir ve kesilmez.
    İş kazası geçireli çok uzun zaman geçmiş, iş kazası bildirimi yapıldı mı o da belli değil.
    Aşağıdaki linkte sürekli işgöremezlik ödeneği ile ilgili bilgiler mevcut.
    Benim size tavsiyem sanalda araştırmayla oyalanmadan hemen sgk müdürlüğüne giderek geçen bu kadar süreden sonra neler yapabilirsiniz onun cevabını aramak olacaktır.

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connec...df?MOD=AJPERES

O değişme sigorta giriş tarihine göre kademelendirme şeklinde ve 05.08.1991 tarihinden önceyi etkilememektedir. @earibagi arkadaşın da dediği gibi 3600 güne tabisiniz, vergi indiriminiz sonuçlandığında hemen emeklilik için başvurabilirsiniz.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.

%46 sürekli raporumla vergi indirimi için başvurmuştum.Üç gün önce eve 2 adet zarf gelmiş.Maliye bakanlığından gelen yazıda 'raporunuz Merkez Sağlık Kurulunca incelenerek çalışma gücünün yüzde kırkaltısını kaybettiğinize karar verilerek .... tarihli ve .... sayılı yazımızla Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığına gerekli bilginin verildiği anlaşılmıştır.'Bilgi edinilmesini rica ederim.Yazıyor.

Diğer zarftan çıkan yazıda 'BALIKESİR VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINA' Murat Selçuk hakkında Bandırma devlet hastanesi tarafından düzenlenen raporda adı geçenin çalışma gücünün yüzde kırk altısını kaybettiğine karar verilmiştir.Bu nedenle adı geçenin üçüncü derece engelliler için uygulanan engellilik indiriminden yararlandırılması gerekmekte olup rapor aslı ekte gönderilmektedir.'Bilgi edinilmesini,durumun hizmet erbabının tabi bulunduğu işverene tebliğini rica ederim.'

Benim bu yazıdan anlamam gereken nedir?

Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Hayırlısı olsun Vergi indiriminiz onaylanmış, buda yaş beklemeden erken emeklilik hakkı demek. Giriş yılınız ve pirim şartlarınızı yerine getirdiğinizde emekli olabilirsiniz.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

07-03-1988 ssk girişim ve 3740 gün ödenmiş primim var.Bu şartlar emekli olmam için yeterlimi acaba?

Vergi indirim kağıdının vergi dairesine gönderildiğini öğrendim.Emeklilik başvurusu için SGK'ya giderken hangi evrakları hazırlamam gerekir?Kendim Bandırma'da oturuyorum,Balıkesir SGK'ya gitmem lazım.Evraklarım tamam olsun ki git gel olmasın.Bilgi verirseniz memnun olurum.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik müracaatı için ilk önce vergi indirim yazınızın vergi dairesine ulaşması lazım.
    Siz emeklilik başvurusu yapınca,SGK Vergi dairesi ile yazışma yapıp vergi indirimi olmadığını soracak.
    Vergi indirim kağıdınız vergi dairesine ulaşınca,onlar da işyerinize postayla gönderecekler.
    Sizin yapacağınız tek şey,vergi indirimi yazısı vergi dairesine ulaştıktan sonra sgk ya "Tahsis Talep Formu" düzenleyerek vermek.
    Formu verirken vergi indiriminiz olduğunu belirtin.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.Vergi indirimi için başvurmuştum.Ev adresime gelen yazıda 'üçüncü derece engelliler için uygulanan engellilik indiriminden faydalandırılmanız gerekmektedir' yazıyor.

Benim vergi indiriminden erken emekliliğe başvurmam için,aynı yazının işyerine de gelmesini beklemelimiyim,yoksa elimdeki yazı ile başvurabilir miyim?

Bir de sgk'ya giderken işyerinden herhangi bir evrak alacakmıyım?
    İşten çıkışım da olmalı mı,yoksa çalışıyorken başvurabiliyor muyum?
    Yapmam gereken ve hazırlamam gereken evrakları bana bugün içinde bildirebilir misiniz? C.tesi ve pazar çalışmadığımız için bugünden Balıkesir SGK'ya gitmek için P.tesi için izin alıcam da o yüzden bugün içinde yardımcı olursanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%46 raporumla vergi indirimi için başvurmuştum.Aradan biraz zaman geçince takip etmek amacıyla BİMER'e yazı yazdım.2-3 gün sonra ev adresime bağlı bulunduğum Bandırma vergi dairesinden yazı geldi. 3. derece vergi indiriminden faydalanabileceğim belirtilmiş.

Fakat aradan birkaç gün geçtiği halde işyerime herhangi bir yazı ulaşmadı.SSK prim ve yıl şartlarım uyuyor ve emeklilik dilekçesi vericem. Fakat vergi indirim yazısı işyerime ulaşmadığı için tereddütteyim.Evim ve işyerim aynı şehirde olduğu halde acaba eve gelen yazı işyerime neden gelmez?Bir sorun mu var acaba diye stres yapıyorum.

Sizce bu olayın sebebi ne olabilir?

Üye
    Aysun Yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@love_is_blind

Eve gelen yazıyı iş yerine versen olmuyor mu arkadaşım.Sana gelen de iş yerine gönderilen de aynı şey diye düşünüyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@love_is_blind

İşyerine yazı gelmesinin hiç bir önemi yok. Vergi indirim hakkı onaylanmışsa ve emeklilik için diğer şartlar da tamamsa, emeklilik talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Üye
    love_is_blind Avatarı

Gerçek Adı
    murat selçuk
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bandırma/balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimi için başvurduğumda,uzun süre cevap gelmeyince netten BİMER'e yazı yazmıştım ve evime 3. derece vergi indiriminden faydalanmam gerektiği yazısı gelmişti.Uzun süre beklediğim halde işyerime gelmeyince ilimiz olan Balıkesir vergi dairesini aradım.Bana hemen Bandırma vergi dairesine fax çekeceklerini söylediler.Bugün Bandırma vergi dairesine gittim,bana tekrar, postayla işyerime gönderildiğini tekrarladılar.Postaneden araştırdığımı ve evrağın oraya da ulaşmadğını söylediklerini belirttim.Oradaki memur bana acımış olacak ki vergi indirim kağıdının fotokopisini çekti,aslı gibidir mührünü vurup verdi ve bunu işyerine ver dedi.İşyeri muhasebesine verdim ve muhasebeci bana bu ay bordrona yansıtırız dedi.Şimdi benim 27 yıllık sigortam ve 3800 günüm var.Bu aslı gibidir yazan vergi indirim kağıdıyla erken emeklilik başvurusu yapabilir miyim?SSK girişim 07-03-1988.

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @love_is_blind

Emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon