TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 39 / 49 İlkİlk ... 29353637383940414243 ... SonSon
Toplam 726 mesajın 571-585 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çalışma gücü ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespit yönetmeliğine göre mi karar veriyor bunlar acaba?Zira sürekli bizim yönetmeliğimiz değerlendirme kriterlerimiz farklı diyorlar.

Eğer öyleyse rapor oranını düşürmeleri gayet dogal.Çünkü bu yönetmelik çok net biçimde bu hakkı kuruma veriyor.

Kimileri de bu yönetmeliğin sadece meslek hastalığı ile iş kazası geçirenler için olduğunu söylüyor.

Bana gelen yazıda çalışma gücünüzün yüzde.....kaybettiğiniz anlaşılmıştır yazıyor.Diğer arkadaşlara gelen yazıda çalışma gücü kaybından bahsetmiyor.

@hazansairi siz de durum nasıl?
    Konu login tarafından değiştirilmiştir (11.03-2019 Saat 07:55 ).

Üye
    Ygmr44 Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM! Mesajı Gör
    evet var 3,4 kişiyle daha karşılaştım forumda
    fiili çalışma diye bişey yok ben dilekçemi verdim işleme alindi

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2020
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@login benim yazımda da 'çalışma gücü' kaybi ifadesi mevcut. Ancak malumun ki 5510 sayılı Kanunun Geçici 4.Maddesinin 6.Fıkrasında da ‘çalışma gücü kaybı’ ibaresi var.
    “Ancak çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının; ...,” diye.

Diğer arkadaşlara gelen yazıların bazılarına baktım da, onlara gelen yazılarda her ne kadar; “çalışma gücü kaybının .... olduğuna karar verilmiştir” denmemişse de, “5510 sayılı kanunun geçici 4. Maddesine göre oranının .... olduğuna karar verilmiştir” dediğinden ve yukarda da bahsettiğim üzere söz konusu kanun maddesinde de zaten kurum sağlık kurulunca sağlık kurulu raporunun ve dayanak belgelerin incelenmesi sonucu çalışma gücündeki kayıp oranının: %40-49, %50-59 olduğuna karar verilenler.... şeklinde ibare olduğundan bize gelen yazılarla, diğer yazılar farklıdır diyemeyiz...

Bu arada;
    İlgilinin '18 yıldan fazla hizmetinin bulunduğu anlaşıldığından, isteği halinde '5510 sayılı kanunun geçici 4. Maddesi kapsamında, emekliye ayrılmak istiyorum' ibareli emekliye sevk dilekçesinin aslının gönderilmesi...' şeklinde bir üst yazı ve ekinde bulunan SGK nın onay yazısı, Genel Müdürlüğümüzce, görev yaptığım Müdürlüğe de gönderilmiş ve bugün o da ulaştı elime... Bakalım ...
    Konu hazansairi tarafından değiştirilmiştir (12.03-2019 Saat 22:00 ).

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Login@ itiraz ettinmi

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

@Aytektek

İtiraz ettim.Sağlam gerekçeler sundum.2 gün arayla Gelir İdaresinin Merkez Sağlık Kurulu raporu onaylayıp vergi indirimini veriyor.Sgk nın sağlık kurulu olmaz diyor. Bana oran veren dr la da hastanenin sağlık kuruluyla da görüstüm.Dr. belgelerime tekrar baktı ve bu oran senin hakkın kimse alamaz verdiğim oranı kimse değiştiremez dedi.
    Sorunun hastanenin sağlık kurulunun uyku apnesindeki ahi değerini rapora yazmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

İtiraz kabul olmazsa - yeni rapor ya da kamu denetçiliğine başvuru.
    Kamu denetçiliğine basvurup bu gibi sorun yaşayanların problemini kökten çözebileceğimi de düşünüyorum.

Sizin onay durumu ne oldu?

Üye
    sokrates Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    580
    Verilen Beğeniler
    304

2026 yılında yani nasipse meslekte 20 yılımı doldurduğum zaman erken emekli olmak istiyorum şu an daha erken olduğunu düşünüyorum psikiatri den engelli raporunu ne zaman almam uygun olur bu durumda çünkü önce süreli veriliyor daha sonra süresize çevriliyor falan önümüzde 7 yıl gibi bir süre var emekli olmaya ne yapmam uygun olur ?

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Login@ benim 4 aydır saglık kurulundan çıkmadı niye bu kadar uzadı anlamadım ben senin yerinde olsam itiraz sürecinden sonra direk dava Acar'ım bide çimere şikayet yaz ne yaparsan haklısın ben pazartesi çimere şikayet yazacam

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

@Aytektek

Dava açarsam 7-8 sene bile uzayabilir.Ayrıca dava sürecinde yine hastane var.Cimer in çözeceğini sanmıyorum.Cimer zaten şikayeti doğrudan kuruma gönderiyor.Yine de yazılabilir.Bir zararı olmaz.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün aldığım bilgi 21 marta saglık kurulu kararını servise göndermiş olduğu servis derken nereye gönderdi ne karar verildi bilmiyom 10 gün sonra ara dediler

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

@Aytektek @login Önce gidip hastaneden rapor alınıyor ve Ankara bu oranları değiştiriyor mu? Neye göre değiştiriyor? Hastalığa göre mi, raporun alındığı kuruma göre mi, çalışma süresine göre mi?

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Vala sgk saglık kurulu neye göre değiştiriyon veya onaylıyo hangi hastalıklarda bunu yapıyo kimse bilmiyo bu formda bunun cevabını bilen olduğunuzda sanmıyorum

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

@Davlumbaz

Sgk diyor ki bizim yönetmeliğimiz farklı.Sanırım kendine gelen raporları Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit Yönetmeligine göre değerlendiriyor.

Aslında hastayı görmeden kağıt üzerinde neyi nasıl değerlendirdiğini kimse bilmiyor.Değil forum Türkiye'de kimsenin bildiğini sanmıyorum.Gerekçeli karar vs. de yok.İnceledik oran şu.O kadar.

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

Meslekte kazanma gücü kaybıyla ilgili birçok şey okudum. Orda bir makalede örnek verilmişti. Diyordu ki bir piyanist parmaklarını kaybederse meslekte kazanma gücünü %100 kaybetmiştir. Engel oranı düşük olsa bile. Bir de resmi gazetede yayınlanan meslekte kazanma gücüyle ilgili yazıyı ve eklerini okumuştum. Daha çok göz üzerine olan eklere baktım, Eşimde görme problemi var diye. Orda bazı hastalıklar belirlenmişti bu hastalıklar aynen onaylanır gibi bir ifade vardı. Belki oradan bakıyor olabilirler. Buradan indirmiştim: https://www.verginet.net/dtt/5/SGK-Calisma-Gucu.aspx
    Eklerde açık açık hastalık isimleri de yazıyor.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    24.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    0

Davlunmaz@zaten engeli raporu verilirken hastane saglık kurulu doktorlarının verdigi oranlar la aynı meslek gücü kayıp oranları

Üye
    Davlumbaz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    114

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün engellilik tespiti için tıp fakültesine gittik. Hasta hakları birimi bize bundan sonra raporlar bulunduğunuz ildeki hastaneden alınacak, öyle bir karar var dedi. Tabii bu başlığı başından beri okumanın çok faydasını gördüm. Eşim hemen hastanenin bizi yönlendirdiğini, tedavisinin fakültede olması sebebiyle oradan alınacağını söyledi. Yine de diğer branşlara hastanede görünüp sadece göz için fakülteye gitmemizi ısrarla söylediler.

Ben de @toprak1453 ün memurların iş bilmediğiyle ilgili yazdıklarından yola çıkarak biz buradan engelli raporu almak istiyoruz, veremeyecekseniz yazılı şekilde bildirin dedik, başvuru dilekçesini aldık. Bu arada memur tıp fakültesinden rapor almanın çok zor olduğunu, her gün gitgel yapılacağını ve zorlanacağımızı söylemesine rağmen dilekçeyi işleme soktu.

@login in yazmış olduğu tecrübelerden faydalanarak her birime sıra almaya çalıştım. Bu arada eşim de esas sıkıntısı gözden olduğu için oraya muayene oldu ve tamamlandı. Diğer bölümler için farklı günlere randevu verdiler. Göz bölümünün sekreterine dilekçenin fotokopisini verdik, raporu hoca düzenleyip kurula verecek dedi. Bundan sonraki muayenelerimizde de engel oranını veya yazılan hastalığı rapor çıkana kadar hiç göremeyecek miyiz?

@Aytektek fakülteden aldığımız raporda oran yazacak mı?

Sayfa 39 / 49 İlkİlk ... 29353637383940414243 ... SonSon