TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 35 / 49 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon
Toplam 730 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Login 20 subarta yayinlanan yonetmelikten sonra alinan engeli raporlari ile emeklilik yeni hukumlere gore onaylanmis olacak bizimkiler 20 subartan once oldugu icin ne zaman gelirse gelsin eski yonetmeliklere gore onanmis olacak diye dusunuyorum cunki rapor oranlari eski yonetmeliklere gore verildi diye düşünüyorum.

Üye
    Ygmr44 Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toprak bey bende memurlukta 15 yilimi doldurup istifa ettim 2008 oncesi yani 2002 girişim var %45 engelli raporu aldim emekli sandigina muracaat etsem emekli olurmuyum

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    65

@Aytektek

Eski rapor oranları yeni yönetmeliğe göre onaylanmış olurdu.

@Ygmr44

Emekli sandığından emekli olmanız için halen memur olarak çalışıyor olmanız gerekiyor.2016 dan sonra açığa alınıp görevden alınan memurlar bu gerekçeyle emekli edilmedi.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

Ygmr44 emekli sandığından emekli olmanız icin çalışırken müracat etmeniz gerekiyo siz isdifa ettiğiniz icin ssk da giriş yaptırıp vergi indirimi alıp ssk engelisi olabilirsiniz yada 61 yaşına kadar bekleyip hiçbir ssk Bağkur girişiniz olmadan memur emeklisi olabilirsiniz

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    65

@Ogorken

Size Sgk dan gelen yazının ekinde Vergi indiriminde maliyeden gelenlerde olduğu gibi Dr imzaları var mıydı? Yani Sgk nın kendi raporu da geldi mi?

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@login ve @Aytektek
    SGK Sağlık Kurulu önüne gelen raporu tarihi ne olursa olsun güncel özür oranları cetveli ne ise ona göre inceler. Rapor üzerindeki oranı değiştirmeden yahut değiştirerek onaylar ve yahut tanı, açıklama, raporun çok eski tarihli oluşu vs. gibi eksikliklerin bulunduğu gerekçesiyle yeni rapor ister. Çünkü bir rapor süreli ise suresi içinde, süresiz ise sürekli şekilde değişen özür oranları yonetmeliklerinden bağımsız olarak geçerlidir. Ancak raporların emeklilik yönünden degerlendirilmesinde daima güncel yönetmelik ne ise o kullanılır. Benim görüşüm bu. Ayrıca bir ONAY sözkonusu olacaksa bu eski yönetmeliğe göre olmaz. Yani Rapor oranı değiştirilmeden yahut değiştirilerek onaylanmışsa bu güncel yönetmelik ne ise ona göre onaylandığı anlamına gelir. Şayet @Aytektek in dediği gibi raporun eski yönetmeliğin geçerli olduğu tarihlerde alınmış olması bir sorun teşkil edecekse eski yönetmeliğe göre onaylanma işlemi mantıksız olacağından yeni rapor istenir. @login sizin sonucunuz geldi mi?

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    65

@hazansairi

Hafta içi gelir diye tahmin ediyorum ama yeni yönetmeliğe göre onay olması mümkün görünmüyor.Zira elden yazdığı tarih yeni yönetmeliğin çıkışından önce.Neden bu kadar beklettiler ona da anlam vermiş değilim.Raporu kuruma verdiğim tarihten itibaren 4 ay olmuş olacak.

Olasılıkla emeklilikte tekrar rapor isteyecekler.Yeni rapor da isteyebilirler eski raporun aslını da isteyebilirler.Benim tahminim asıl bir rapor isterler.Zira eski de olsa tüm raporlar geçerli olmak zorunda.Elinizde asıl yoksa da yenisini çıkarın diyecekler.Zaten aslı size gönderdik vs.anlamaz bunlar.Mantık aramamak gerek.Karşımızda Sgk var.

Üye
    hazansairi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    4

@login şayet ‘ELDEN’ ibaresi raporun kuruldan çıktığı anlamına geliyorsa bende de durum aynı olacak o halde. Zira benim kayıtta ELDEN ibaresinin göründüğü tarih 08.02.2019. Umarım yeni rapor istemezler. Ben de rapor Aslı iki adetti. Biri duruyor bende. Umarım yeterli olur da, yeni rapor serüveni başlatmazlar...

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    65

@hazansairi

28 de valiliğe gelmiş görünüyor.Valilik de bize gelen yazılar en fazla 1 gün bekliyor.Ertesi gün kuruma gönderiyoruz demişti.Kurumda 3 gün beklese bu hafta gelir diye düşünüyorum.Ben de de 1 adet rapor var ama onu da verirsek elimizde birşey kalmayacak.

Sizin emeklilik tarihiniz yakın zamandaysa sıkıntı olmayabilir.Ben emeklilik tarihimi erteledim 3600 meselesinden dolayı.Hayırlısı olsun.

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

Login /hazanşairi benim 110 gün oldu e devlet teki tarih itibariyle hiç oynamadı sizin işlemler benimkinden önce sonuçlanırsa bu sefer kavga çıkaracam sgk en son Çarşamba aradım henüz çıkmadı diyo bu Nasıl bi sistem anlamadım 4a arkadaşlar ay ay incelenip sonuçlandığını paylaşıyo bizde Nasıl olduğunu bilen yok bunlar raporları hangi sıraya tarıhte ve aya göre bakıyo anlamadım

Üye
    Kederli303 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2019
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    13

Herkese iyi akşamlar diliyorum. 20 yıl 5 ay 7338 prim günü 5434 sayılı kanuna tabiiyim aynı zamanda il sağlık müdürlüğünün hakem hastaneler listesinde olan hastane sağlık kurulu tarafından oybşrliği ile %57 vergi indiriminden %57 sürekli olarak onaylanan merkez sağlık kurulunun kaşe ve imzaları da bulunan rapor ile Emeklilik istedim. 5434 e göre de 5510 göre de süre ve prim tamam emeklilik için süreç nasıl ilerliyor. Ne kadar sürüyor. Evrak onayı Emekli Sandığınından ne kadar sürede gelir yaşayıp bilenler var mı? Yorumlarınız için teşekkürler

Üye
    Mehmet Bey Avatarı

Son Giriş
    26.09-2019
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir kaç sorum var bilgisi olanların lütfen cevaplamasını rica ediyorum.
    1- Ücretsiz izindeyken engelli raporu alıp işlem başlatabilir miyim? Yani yüzde belirten raporla emekli sandığına başvuru yapmak için illa çalışıyor olmam gerekiyor mu?
    2- Engelli raporumla doğrudan Ankara'daki Kamu emeklilik birimine başvuru yapabilir miyim? Yoksa illa çalıştığım kurum üzerinden başvuru yapmam mı gerekiyor?
    3- Engelli emeklilik başvurusu polisler içinde diğer memurlar gibi mi? Ekstra bir zorluk veya işlem var mı?

Üye
    Aytektek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    0

Kederli303 hangi tarihte muracat ettiniz e devlette evrak kayita tarih girisi varmi

Üye
    Kederli303 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2019
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    13

@Aytektek

Kuruma verdim dilekçe ve raporu ssk lı değilim, daha il müd ve emekli sandığına gönderilecektir.Henüz e devlette yok

Üye
    Ygmr44 Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Toprak bey illa çalışıyor olmanmi lazim memur olarak ben 15 yilim dolduktan sonra memurluktan istifa ettim hastalığım nedeni ile %45 engelli raporu aldim ben bu raporla emekli sandığına basvuracam bakalım ne cevap verecekler 2002 girişim prim günüm 6784 yipranma payi dahil kanunda belirtilen sartlara uyuyorum

Sayfa 35 / 49 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon