TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 23 / 49 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 726 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @login

Ben burada SGKdan gelen cevabı yayinladim. Okudun mu?

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

@toprak1453

Hayır.Bu konuda rastlamadım.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

@login

Konuyu en baştan kontrol edersen görürsün. Orada SGKnin bana cevabı açık şekilde yazıyor.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    (Gölge) Avatarı

Gerçek Adı
    DAVARO
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    437
    Verilen Beğeniler
    788

evet topragın yazısı var konuda günü geldiginde emekli olur diyor ama tekrar rapor isterlermi loginin dedigi gibi muamma isteyebilirler

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

2.sayfayi aç oku güzel kardeşim.orada SGK sağlık kurulu doktorlarinin imzası açık seçik var aldıkları karar doğrultusunda.sgk sağlık kurulu adamın raporunu %50 olarak tespit ve kabul ettikten sonra kendi kararının kabul etmeyip yeniden neden rapor istesin bana bunu bir açıklar mısın? Ayrıca görüş yazısı dediğin şey görüş yazısı değil raporun SGK tarafından onaylanması diyorum anlamak mi istemiyorsun bilmiyorum ki.10 yıl sonrasına gelince şöyle anlatayım.eger yönetmelik ve özür ölçüt çizelgesi değişmezse evet 10 yıl sonra bu yazı ilgi tutulup emekli olunur.ancak çizelge ve yönetmelik degisirse emekliliğini istememiş bir memur raporu onaylanmis olmasına rağmen isterse 1 gün geçsin emeklilik isteyemez.zira bu kazanılmış haklara girmiyor emekli olunmadığı için.ancak çizelge ve yönetmelik değişmediği sürece geçerlidir.
    Çizelge ve yönetmelik degisirse SGK doğal olarak eski yönetmeliğe göre onayladim ama yeni şartlarda bu rapor geçersiz deyip emekli etmeyebilir ona sözüm yok.yani yönetmelik ve çizelge önemli.hayirli akşamlar

Bu arada orada yazıdan ziyade SGK sağlık kurulu kararına dikkat edin lütfen.acikca engel.orani %50 direk diyor ve imzaları var 3 doktorun.yani o rapor SGK sağlık kurulunun engelli raporu statüsündedir.adam.yonetmelik ve çizelge değişmeden kendi raporunu ilgi kabul etmeyip yeniden rapor ister mi mantıklı olun rica ediyorum.hersey yeni ölçüt çizelgesi ve yönetmelik çıkıp cikmayacagina bağlı.oranlar düşerse iptal olabilir dediğim gibi.

Login kardeş ekpss ile atanandan daha sonra rapor istenmesi yasada var.konumuzla alakalı değil.ayrica atamayi yapan SGK değil ancak emekli eden SGK.o nedenle SGK atama yapılırkenki raporla ilgilenmez.illa kendisi görecek ve onaylayacak raporu.mantigini anlayın lutfen.; Sgk illa ben onaylayacam raporları gorecem diyor.
    Benden bu kadar daha da ikna olmuyorsaniz bende söz kalmadı.hayirli hayatlar herkese

Üye
    u.uçar Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    20

Buda bize gelen 4 ay sonra gelen emeklilik görüş (SGK rapor onayı) yazısı cevabı, yani emeklilik cepte...

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun kardeşim.bunun ekinde SGK sağlık kurulunun karar aldığı rapor da var mı? Toprak bey resmini koymuştu.hani.o da gecti di mi eline?

Üye
    u.uçar Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    20

Sağolun, evet var 3 doktor onaylayıp imzalamışlar raporu.

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

Olay bitmistir.artik.hastane raporuna.gerek kalmadı.sgk sağlık kurulu bizzat size kendisi.engelli raporu vermiş oluyor işte bu şekilde.o nedenle yeni rapor istenmiyor.ama ilerde yönetmelik ve ölçüt çizelgesi değişirse o zaman tam olarak nasıl hareket eder SGK bilemem.tekrar hayırlı olsun sizin de sancılı bir süreç oldu biliyorum onaylanana kadar.iyi akşamlar

Üye
    u.uçar Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    20

Tabii engellik/sakatlık çizelgesini değiştirebilirler geriye yürür mü yürümez mi bilinmez tabiii. Örneğin ampute bir bacağa şimdi %55 verirlerse diyelim gelecekte, %35 indirirlerse iş biter tabii.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

Peki arkadaşlar teşekkürler.Bir sorum daha var.Bu raporu onaylanan arkadaşlar yazı yazılırken emekliliği hak etmişler miydi? Benim askerlik borçlanmasını yaparsam 1.5 yıl yapmazsam 2 yılım var.Askerlik borçlanmasını yapıp 1 yıl kala görüş yazısı istemeyi düşünüyordum.Ancak sizden gelen cevaba göre yarın tekrar yazımı yazacağım.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

@login

Ya sen SGKya yazını yaz görüşünü işte. Beklemeye gerek yok.

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

@login

Ben görüş yazısı istediğimde emekliliği hak etmemistim.hak etmek önemli değil.dedigim gibi siz raporunuzu onaylatacaksiniz.dilekcenizde engelli emeklilik hakkından yararlanıp yararlanamayacagim yararlandigim takdirde ne zaman emekli olabilirim diye yazacaksiniz.ben görüş yazısı istediğimde neredeyse 1.5 yıl vardı.ancak benim bir defa raporum kayboldu 6 ay boş yere bekledim.sonra aslı gibidir kabul olmadı aylarca onu da bekledim.en son aslını yolladım üst yazıyla birlikte kargo aracılığıyla ve sonuçlandığında artık surem dolmustu sureniz dolmadan isterseniz sureniz dolduğunda direk dilekçe verip fazladan beklemezsiniz.sure dolduktan sonra görüş isterseniz fazladan aylarca çalışmış olursunuz.bunu görevli memura aynen böyle söyleyin.askerlik borçlanması yapıp yapmamak size kalmış ben olsam yapmam 6 ay için para vermem

Not: raporun aslını üst yazıyla elden al ve kargoyla yolla.postada kaybolabiliyor.benim ilk gönderilen aslı gibidir kayboldu.o nedenle aslını tehlikeye atmayın kargoya verdim.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tьrkiye
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    81

@toprak1453

2 ay önce yazdım.Emekliliğin gelmedi diyerek Hitap a işleyip raporu geri gönderdiler.Yalnız henüz resmi yazıyla cevap da vermediler.

Yani bunlar sürekli bu işleri yapıyorlar.Tek ben değilim ki bulunduğum yer büyükşehir statüsünde.

Ankara emeklilik daire başkanlığına telefonla ulaşamıyorum ki net bir bilgi alayım.

Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlk denememde bana da aynısını yaptı ozlukteki memur.sonra ilçe memdeki memura aynen yukardakini söyledim sen mi emekli ediyorsun SGK mi.surem dolduktan sonra neden aylarca görüş yazısı yüzüne fazladan çalışayım herşey hazır olsun dedim.yollayacaksin bu benim yasal hakkım dedim.ilce MEM engelini aşınca il MEM zaten olaya hakimdi sorun olmadı.bunu dediklerimi söyle.hazir olmasini istiyorum de.kabul etmezlerse raporumu yeni rapor alacak zamanım olsun de.

Sayfa 23 / 49 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon