Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SnnKYR Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ;

Aranıza yeni katıldım ve emeklilik konusunda bilginize ihtiyacım var. Bu konudaki bilgim yok denecek kadar az. Sizden ricam tüm bilgilerimi versem acaba erken mi yoksa malülen mi emekli olabileceğimi ve nasıl bir yol izleyeceğimi bana söyler misiniz?

Öncelikle rahatsızlığım kronik genetik geçişli egzama el ve ayaklarda bileklere kadar mevcut %60 rapor mevcut.

İlk işe giriş tarihi : 31.05.2007
    Rapor tarihi : Ocak 2009
    Toplam gün sayısı : 978
    Doğum Tarihi : 06.09.1989

Şuan aktif olarak çalışmaktayım ama inanın bu rahatsızlık insanın psikolojisini çok bozuyor. Lütfen bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olun.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%60 ankara merkez sağlık kurulundan düşmeden gelirse 18 yıl sigorta suresi , 4000 gün ödenmiş prim .
    %59-40 arasında gelirse 20 yıl sigorta suresi , 4400 gün ödenmiş prim sartlarini n yerine gelmesi lazım.

yukardaki bilgi vergi indirimi alman halinde geçerli.
    Malulen emeklilik sarti %60 olarak ankara merkez sağlık kurulundan onaylanmış rapor , 10 yıl sigortalilik suresi ,1800 gün ödenmiş prim diye biliyorum ben.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @SnnKYR

Defterdarlıktan alacağınız vergi indirim derecesine göre emeklilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız (ya 12. madde, ya da 18. madde):

2008 oncesi - 2007 sigorta girişi ve %60 raporla ne zaman emekli olabilirim?

Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html