Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @AS21 çok makbule geçti, teşekkür ederim.

Üye
    AS21 Avatarı

Gerçek Adı
    Baris
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@selda*

Rica ederim.

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın @selda*

bende kamuda çalışmaktayım ve 2 ay önce hizmet birleştirmesi yaptırdım...bende kurumuma dielkçe vermek istedim ama onlar gerek yok sen bize ''Personel Daire Başkanlığına, SSK sicil numaram ... olup kimlik forokopim ektedir.....gereğini rica ederim'''' diye dilekçe ver gerisini biz SGK il müdürlüğüne yazı ile bildirip hallederiz dediler ve 1 ay içinde özeldeki primlerimi emekli sandığı hizmet süreme saydırdım....sana tavsiyem kurumunun personel şubesine varıp hizmet birleştirmesi yaptırmak istediğini söyle onlar yardımcı olacaktır...kolay gelsin.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

@baskan38, bilgi için teşekkür ederim. Sgk sitesinde hizmet birleştirmesi ile ilgili bir dilekçe örneği bulunuyor. Oradan istenilen bilgileri dikkate alarak kurumuma bir dilekçe verdim. Zannederim her kurumda farklı bir süreç izleniyor. Daha önceden bu konuda Ankara'nin bizim müdürlüğe gönderdiği bir yazı bulunuyormuş. Açıkçası şu an müdürümün bu yazıyı bulup, beni yönlendirmesini bekliyorum

Üye
    erkuttok Avatarı

Son Giriş
    13.02-2016
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şuan aday memurum bu işlem için adaylığım kalktıktan sonra başvurmam sizce daha mı doğru olur? Bazı kişiler o şekilde söyledi. Ayrıca birleştirme yapma maaş çok düşüyor diyenlerde var. Birleştirme yapan arkadaşlar bilirler var mı böyle birşey?

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    18

On yıl dolunca izin sayın 30 güne çıkıyor. Kamuda çalışmış isen 20 günlük iznin 30 güne çıkıyor. Yani memur gibi işlem yapıyorlar. Birde emeklilikte

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

izne etkısı yokmuş sordum ben ...kaç y ıl ssk olursa olsun memur ızın gunu günmüş ne yazıkki...

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: chelıx Mesajı Gör
    1- Engelli olarak göreve başlanması durumu;En az % 40 oranında engelli olması nedeniyle göreve başlayan Devlet memurları için en az 15 hizmet yılı çalışma süresi olduğunda emekli olunabilmektedir. 15 hizmet yılının içerisine sigortalı veya Bağ-Kurlu süreler de dahil edilmelidir. Ancak emekli olunması için Devlet memuru olarak çalışırken müracaatın yapılması gerekmektedir. Yaş şartı aranmamaktadır.Bu durumda bulunuyor iseniz; 15 hizmet yılınız var ise emeklilik müracaatınızı yapabilirsiniz.2- Göreve girmeden önce özür olmasına rağmen engelli olarak göreve başlanmaması;İlgili sağlık birimlerinden alınacak olan sağlık kurulu raporları,Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulunca incelenmektedir. Bu raporlar neticesinde çalışma gücündeki kayıp oranı;- % 50 - % 59 arasında olması durumunda en az 16 yıl,
    - % 40 - % 49 arasında olması durumunda en az 18 yıl,
    hizmet süresinin aranmaktadır. Yaş şartı aranmamaktadır.Bu durumda bulunuyor iseniz; yeni sağlık kurulu raporunuzun Kurumunuz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilmesi gerekmektedir.3- Göreve başladıktan sonra malul olma durumu;Göreve başladıktan sonra malul olma durumunda, sağlık kurulu raporlarının Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulunca incelenmesi gerekmektedir. Sağlık Kurulu, malul durumunuzu kabul ederse, bu durumda 10 yıl hizmetin olması kafidir. Malullük aylığı bağlanacağını değerlendirmekteyiz.Bu durumda bulunuyor iseniz; yeni sağlık kurulu raporunuzun Kurumunuz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilmesi gerekmektedir.
    bu durum 2008 den öncekiler için geçerli 5510 sayılı kanuna göre degil

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar ben 2010 yılında memur oldum ondan öncede ssk da ve bağkurda fazla olmasada günlerim var şimdi ben bunları birleştirsem bana faydası olurmu birleştirmek için ne yapmam lazım. birleştirince geriye mi gider günler bilgilendirirseniz sevinirin

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12