Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugurakturk68 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2009
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben aksaray'da özel bir şirkette işci olarak çalışıyorum. işe 10/06/1997 yılında başladım. %45 sakatlık raporum var ve şu an vergi indiriminden faydalanıyorum. Toplamda 4100 gön pirim günüm var. bu raporu 2005 de almıştım.
    benim hesabıma göre 3600 iş gününü 15 ylı doldurduğumda emekli olabilirim diye düşünmüştüm, ama sgk na müracaat ettiğimde benim ancak 17 yılı dolodurduğumda ve 3800 iş gününü doldurduğumda emekli olabileceğimi söylediler.
    öğrenmek istediğim, şu an sahip olduğum 4100 işgünü ile işten ayrılsam ve 17 yılı çalışmadan beklediğimde 17. yılda emekli olabilir miyim, yoksa 17 ylı doldurana kadar aralıksız çalışamam mı gerekiyor?
    bu konuda net bir bir bilgi alamıyorum. bu soruma bir yanıt verirseniz size minnettar kalırım.

sabırınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Merhaba,
    17 yıl doldurduktan sonra sigortadan çıkış yapmanız halinde emeklilik hakkınız kaybolmaz.Emeklilik için gereken şartları tamamladığınız anda sigorta çıkışınızı yapabilir; sigortalı olmadan emeklilik için beklemeye geçebilirsiniz.Bu süre zarfında sadece sağlıktan yararlanamazsınız.Maaşınızda da az bir düşüşe yol açar.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Emekliliğinizin şartları 17 yıl hizmet,Bir başka değişle 10/06/2014 tarihinde ve kıdem tazminatı hakkınız kaybolmadan(SSK'dan kıdem tazminatı hak etmiştir)yazısını alarak işten ayrılabilir ve vakti geldiğinde emekli maaşınız bağlanır.

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benden sana tavsiye emekli olacağın zamana kadar çalış çünkü son 3,5 yılın ortalaması alınıyor emekli maaşı hesaplanırken ve en sonki aldığın maaş üzerinden yani sen emeklilik için müracaat yaptığında iki üç yıl önceki yani ne kadar süre boş durduysan o zamandaki rakamlar üzerinden katsayı hesaplanır.Ama paraya ihtiyacın varsa 17 yılı doldurduktan sonra SGK dan kıdem tazminatını alabileceğine dair bir yazı alıp tazminatını alarak işten ayrılabilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Emeklilik talebiyle işten ayrılıp tazminatınızı almak konusunda şu başlığı mutlaka inceleyin: http://www.engelliler.biz/forum/emek...z-ne-olur.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esrarengizadam25,
    emeklilik maaşlarının hesaplanmasında son 3,5 yıl kıstası kalktı. Şimdi bütün yılların ortalaması baz alınıyor.

Başlığın Etiketleri