Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SAVAŞ75 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar, arkadaşım 1 yıldır diyaliz hastası. 1996 ssk girişli, 700 gün prim ödenmiş, malülen emekli olması için hangi yolları izlemesi gerekiyor?
    2 yıldır çalışmıyor.

yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Askerlik yapmışsa 500 gün borçlanabilir. Toplamda 1800 gün prim olmalı ki malulen emekliliğe başvuru yapabilsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SAVAŞ75 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürdilerim arkadaşın bayan olduğunu belirtmedim, isteğe bağlı sigortamı yatırması gerekiyor? Sağlık problemlerinden dolayı çalışamıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ben olsam isteğe bağlı değil de, normal çalışan sigortası yaptırırdım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SAVAŞ75 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yaptırabilir kendisi çalışamamakta başka yolu var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Tanıdık bir işyerinde yatırtın primleri...

Üye
    SAVAŞ75 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalışmadan tanıdık işyerinde yatırta biliyormuyuz?

evde çalışıyor gibi gösterme imkanımız varmı ?biz prim ödemeye razıyız

Üye
    cengizz Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul/gaziosman paşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm savaş bende malülen emekliyim ben askerlik borçlanmasını ödedim geri kalan 1 yılı isteğe bağlı yatırdım maaşım normal emekli gibi isteğe bağlıyla bir vark yok sanırım isteğe bağlı benim bildiğim ama doğru olan 3 sene sigortalı olmadan olmuyor bayların böyle ondan sonra isteğe bağlı yapılıyor bilginiz olsun

malülen emeklilik 5 yıl veya 1800 gündür ve yaş sınırı yok 66 olan engel oranını 60 indirdiler 60 yukarıve 1800 prim gün sayısı yetiyor yani 5 sene allah şifa versin arkadasınıza kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Artık isteğe bağlı prim yatıranlar Bağ-Kur'lu statüsündeler (4b). Bağ-Kur'un emekli maaş hesabı ile 4a'nın maaş hesabı farklı mı bilmiyorum. O yüzden, bir şekilde 4a (ssk yani) primi ödemeyi öneriyorum.

Bir iş yerinde asgari ücretten prim yatırılması kafi...

Üye
    ferhat_gebze Avatarı

Son Giriş
    30.08-2009
    Saat
    17:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim 2001 de sigorta girişim var ve 150 günlük sadece ben daha yeni vergi indiriminden yararlanıp erken emeklilik için rapor aldım fakat 4240 günü tamamlamlıymışım emekli olmak için e ben 2001 den beri çalışmadım şimdi işe başlasam 11sene 3 aysonra emeklimi olcam yani e çalışmadığım günler nasıl dolcak bu kadar kolaymı yani anlayamadım yardımcı olurmusunuz.

emekli olmak için 4240 günü tamamlamılıymışım ve çünkü 2001de sigorta girişim
    ama benim 150 günlük sigortam var biz 2009 dayız.
    11 sene 3 ay kaldı 4240 tamamlamaya
    çalışmadığım günler ne olcak yani 11 sene sonra emekli olursam boş günleri ne olcak yoksa emekli maaşımmı düşük olcak?

heeee ben ne zaman başlarsam başlıyayım 4240 tamalıcakmışım zaten doğruyaa
    benim jeton geç düşüyo hepp... yinede çok sağolunn millet )

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    19 yıl 4240 güne tabisin
    2001+19:2020 yılında prim ödemen 4240 gün ise emekli olursun 2001 den 2009 kadar olan boş günlerini borçlanma imkanı yok malesef