Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon
Toplam 135 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 1 yıl önce emekli oldum raporum sürekli oldugu halde ssk benden kontrol muayenesi istedi. benim hastalıgım sonradan olan bişi degil, sürekli yani. muayeneye girdim dr lar karar veremedi, yeni çıkan puanlar eskisi gibi degil diye ve perşembeye gün attılar, yani 26/03/2009

sonuç ne olur acaba

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam kardeş benim bildiğim kadarıyla senin emeklilik için kullandığın rapor tarihindeki uygulamaya göre hesap yapılması gerekir. yeni rapor isteyebilirler fakat eski raporunu aldığın tarihteki hesaplama tablosu nasılsa yine o tablo geçerlidir. kazanılmış haklarla ilgili yazılar var oturan boğa kardeşimiz daha iyi bilir örnek yazı verebilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastalığınız/sakatlığınız nedir? Bir de malulen mi emeklisiniz yoksa Yaşlılık emekliliği mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili otranboga kardeşim ben çocuk felci geçirmişim sol bacagım ince ve zayıf buna dayanarak kütahya delet hastahanesinden vergi indirimi raporu aldım %40 günümü doldurduktan sonra emekli olurken tekrar muayeneye gittim ve % 45 rapor verdiler dr lar emekli oldum raporumdada sürekli yazıdığı için işyerimden ayrıldım tazminatımıda aldım. şuan dr lar birinci kurulda beni çagırmadılar kararsız kalmışlar ben bu gün saat 13.15 te tekrar kurula gidecegim ban bu saate kadar bir bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşk.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa043,

Aslında özürü/sakatlığı/engeli devamlı, sürekli olanlardan kontrol muayenesi istenmez. Temel kural budur ama Kurum istediğini ve bildiğini yapmakta bir beis görmüyor.
    Siz kontrola gidin, yeni raporunuz %40'ın altına düşersede Oturanboğa'nın her zaman bahsettiği kazanılmış haklar maddesinden yararlanarak itiraz edin.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kazanılmış haklar yani müktesep hak.
    Hukukta geçerli bir kavram.
    Ama ne yazık ki bu kavram her zaman geçerli olmuyor. Mesela ihtilal dönemlerinde hiç ama hiç geçeli olmuyor. Başa gelen despot tiran bütün müktesep hakları bir kalemde silebiliyor, darbeciler kendi kurallarını zorla yürürlüğe koyuyor ve öyle ki bu zorbaların aldığı kararlara karşı yargıya da baş vuramıyorsun. Örneği kendimden vereyim. Sene 1976 veya 1977, o zamanki mevzuata göre devlet hastanesinden %40 sakat raporumu alıp İst. Defterdarlığı’na ibraz ettim. O zamanki mevzuata göre böyle bir rapor var ise elde edilen gelirden, GELİR VERGİSİ ORANI 0 (sıfır), tek kuruş vergi ödenmiyor idi. Darbeye kadar da maaşımdan tek kuruş vergi kesilmedi. Ama bu tiranlar başa gelince bütün bu kazanılmış hakları bir anda sildiler, yok ettiler. Nerde Kaldı bizim kazanılmış haklarımız? Bu darbeci diktatör benden aldığı beddua kadar sanırım kimseden beddua almamışlardır. Aradan onca yıl geçmiş olmasına rağmen hala da yatıp kalkıp bedduaya devam ediyorum. Dolayısıyla evet müktesep hak hakikaten Tanzanya’da veya Hindistan’da ya da Almanya’da elde edilmiş dokunulamaz bir hak ama Türkiye’de değil,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eğer oran %40'ın altında verilir ve emekliliğin iptali gibi bi saçmalık yaparlarsa, hiç merak etmeyin, o kararı yedirirsiniz kuruma!
    Çünkü: http://www.engelliler.biz/forum/huku...nir-hukuk.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boga kardeşim bu gün benim raporları ögrendim dr lar çalışır diye rapor vermişler öğrendiğime göre bu rapor şimdi ssk ya gidecek oradan sizce nasıl bir onay gelir benim emeklilik durumu ne olur?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

"Çalışır" derler ve emekliliğinizi sona erdirirlerse, yukarıda aktardığım bağlantıdaki içtihat kararına dayanarak kurumu dava edersiniz.
    Emeklilik iptal kararı size bildirildiği anda avukata gidip, bu içtihat kararını gösterip, emeklilğin kaldığı yerden devamı için dava açarsınız...
    Yeter ki emeklilik zamanındaki rapor oranı şaibeli olmasın ve o günden bu güne iyileşen bir hastalık söz konusu olmasın. Siz, "değişen bişey yok benim sakatlığımda" deyip kazanılmış hakkınızı geri alacaksınız...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boga kardşim bu dr ların çalışa bilir dediği rapora dayanarak ssk benim emekliliğimi fes etme olasılıgı ne? benin emekli olurken aldığım raporda hiç bir şaibe bulunmamaktadır. kusura bakmayın sizide rahatsız ediyorum ama inanın çok çaresizim. böyle olacagını bilseydim işyerimden ayrılmazdın. emekli olmak içinde müracaat etmezdim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Rapora uyar kurum. Körün istediği bi göz Allah verdi iki göz misali, kurum sarılır o rapora!
    Dediğim gibi, dava konusu yaparsınız ve bence kazanırsınız.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boga ben hangi kanunlara göre hukuku baş vura bilirim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

İyi bir avukatla görüşürsünüz red kararı verilirse...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kütahyada bu işlerden anlayan tanıdıgınız bir avukat var mı acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maaalesef yok...

Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.12-2010, 21:05