Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 135 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim dava 07/12/2010 tarihine gün attı bizim adalet çok insaflı hepsine tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Nedir bu zulüm...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşanacak bir dünya degil be arkadaşlar dursı ben resmen azlimi istiyorum buralardan

Üye
    SRK Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.04-2012
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturan boğa...bu mustafa arkadışımızın yaşadığı sorunu forumlar bölümünün en başına koyun...hatta ve hatta bu siteden emeklilik ile ilgili bilgi edinmeden önce lütfen bu başlıktaki forumu okumanızı önemle rica ediyorum diye yazın....bu çok önemli...

nedeni şu belki bu arkadaşımızın geçerli sebebi olabilir ona lafım yok ama eften püften bu emeklilik işine kalkışan arkadaşlar bunu okusun yani bakın böyle şeylerde olabiliyor ona göre diyede belirtin... en azından siz üzerinizden vicdani sorumluluğu atın....ç ünkü o kadar çok bu işlerin meraklısı ve gereksiz sebeplerden emekli olmak isteyen varki kurum ne yapsın....
    ben kurumu savunmuyorum bende rapor almak istiyorum belkide alamıyacağım bilemiyorum ama bu siteyi üye olduğum günden beri tek tek okuyorum milletin sorularına bakıyorum neredeyse dişim ağrıdı emekli olmak istiyorum diye yazıcaklar eeee daha ne olsun...bunun tek sebebi bence bu yeni yasa çıkmadan önce çok katakullilerle raporlar alınmış bu arkadaşta o dönemde alanlardan...öyle almış demiyorum yanlış anlaşılmasın...işte o yüzden adamlar zaten 2008 öncesi raporların hemen hemen hepsine şaibeli yaklaşıyor anladığım bu arkadaşada piyango vurmuş hayırlısı olsun ne diyelim...ama bu forumu lütfen sürekli en başta tutun herkese ibret olsun....

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent kardeşim dün ist sgk hukuk kurumunda çalışan birayle tanıştık ve benim olayları anlattım. sagolsun arkadaşta yardımcı oldu sözleriyle kazanırsın dedi rahatsızlığında bir iyileşme yok diyorsun maaş kesimi tüzükten kaynaklanıyorsa maaşını kesin alırsın gibi bi laf etti rahatlattı beni ayın 7 sinde de mahkeme var bu 7 oturum olacak inş bidaha gün atmazda hayırlısıyla bi karar verilirde bende bu çileden kurtulurum. hepinize hayırlı bayramlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Hadi inşallah bu sefer bitsin bu çile!

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş bülent kardeşim
    bu sefer biter artık
    tam yirmi ay oldu

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim merak ettigim konu hani sürekli raporlarında bir daha muayene yoktu bu durumun nedeni nedendir bir açıklarsanız sevinirim.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kara kardeşim sgk istediği her raporluyu komrol muayenesine çagıra biliyormuş o yüzden bu arada bülent kardeşim benim dava 10 mart 2011 e attı ya bu hukuk bizim çok hızlı çalışıyor inanın hayran olmamak için aptal olmak lazım allah varya onları bildiği gibi yapsın hapinize ii günler arkadaşlar ben artık 3 ay yazmam buralara kib.

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla varya arkadaşlar bu iş benim kafamı baya bi karıştırttı hadi hayırlısı.

Üye
    nejdet Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa kardeşim sana email adresimi bırakıyorum eklersen sana yardımcı olaya çalışırım

bende kütahyada yaşıyorum engelimiz de aynı benimde sol ayagım çocuk felciden hem incelik hemde kısalık var
    2009 nisan ayında kütahya iş mahkemesinde dava açtım ilk davada hakim tekrar benden yeni rapor istedi 3 haziranda kütahya devlet hastahanesinden aldıgım rapor ekimin 1 de eksik bulgular var diye geri geldi
    eskiklikleri tamaladım 5 kasımda raporum ankara saglık kurulunda %40 onaylanmış aralıgın 16 maaşım ve 3.5 senelik birikmiş paramı ocak 2011 çekecegim
    benim davam 2 celsede sonuçlandı tabi avukat aydogan abinin davada çok büyük katkısı oldu email adresim nejdet_kiraci@hotmail.com

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yardımcınız olsun bende 2005 te aldım raporu ankara hemen onayladı benimkisi ender rastlanan hastalık sinirlerin erimesi gibi bişiy ama forumlarda okuduğum ve etrafımda gördüğüm kadarıyla yavaş yavaş polio sekellilerin yani çocuk felci hastalarının cetvelden yavaş yavaş çıkarılacağı kanaati oluşuyor.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla baştan tekrar okudum, gülme krizine girdim, sinirsel olarak. Olmaz böle bir şey ya yok hakim izinde yok emekli oldu. Belliki Mustafa kardeşimin pisikolojisini harab etmişler, al sana yeni rahatsızlık daha. Yazık ya böyle hukuk olurmu istense 2-3 celsede bitecek dava yok izin yok vefat böyle saçmalık olurmu. Bence avukatta çok büyük bir etken daha yırtıcı bir avukat olsa bu dava şimdiye kadar sonuçlanırdı. Hayırlısı Allah sabır versin bu adam ne yapar şimdi diye düşünen yok. 2 ay sonra benimde kontrol var inşallah başımıza böyle işler gelmez.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkinci kontrol muayeneside bitti.
    Bugün rapor fotokopisini hastaneden aldım. Şaşkınlık içersindeyim. Oran olarak aynı sıkıntı yok. Fakat önceki iki raporda sürekli ibaresi vardı, hatta son raporda sürekli kontrole gerek yoktur şerhi bile düşülmüştü. Bugün aldığım raporda 2 yıl sürelidir diyor.
    Traji komik. Sağlık kurulundaki memurlara sorduğumda artık raporların %90 nına süre koyuyorlarmış. Memurun dediği yatalak hastalara bile artık süreli rapor veriyorlarmış. Neden diye düşündüğümde sanırım artık özel muayeneleri olmayan doktorlar sırf maaşlarını yükseltmek için hasta avına başlamış diye düşündüm.
    Zaten ne zaman hastaneye gitsem (grip için bile) 1 ay sonra kontrole gel diye sıkı sıkıya tembih ediyorlar.

Hukuken, vicdanen ve mantıken haklı olsam da ipler onların elinde yapacak çok fazla bir şey yok. İki sene sonra gene gideceğiz bir sinir harbi daha yapıp tekrar alacağız raporumuzu. Aynı hastanenin Önceki iki raporuna sürekli yazıp şimdi süreli vermesinin mantığını açıklayabilecek bir kurum bulsam soracağım ama o da yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu, sakatlığı düzelmeyecek olmasına rağmen insanlara "sürekli" değil de "süreli" rapor verilmesi işisahiden eziyet oldu! Nedir bu ceberrutlu, akıllarından geçen hesap nedir, anlamak mümkün değil. Bence BİMER'e şikayet edin. Kontrol muayenesi sulmünün de bir raconu olsun be!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.12-2010, 21:05