Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 135 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    inanın arkadaşlar moralim çok bozuk şimdi avukat tutsan parasını nasıl ödeyecegim onu düşünüyorum. ne düzen ya bu madem iptal edeceksin beni nediye emekli ediyorsun degil mi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Baro'ya başvurup, bir avukat talep edebilirsiniz. Çok yüksek bi meblağ isteyeceğini sanmıyorum. Ama başka yolunuz da yok...
    Ve, yukarıda aktardığım karar ortadayken, emekliliğinizi geri alırsınız diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim inan çok teşekkür ederim bilgilerin için

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa arkadasım teşke ızmırde olsaydın sana bızzat yardım ederdım. avukata vekalet vermeden once tutmadan once herseyı sıkılmadan sor. yoksa sana su davaya gırıcem sukadar masraf ıkıncı davaya gırıcem bu kadar masraf. senı soyarlar. bır dava masrafı aslında sadece 81 ytl dır hepsı ıcınde. bırde noterden avukata vekalet verıyorsun oda 50 yı gecmez herhalde. ama sen işi bılmeden gıttınmı senden yok ankaraya gıdıcem sudur budur dıye 1500 ytl masraf cıkarıyorlar. once kendı avukatın kendın ol.
    ozellıkle bu sıtede bu konuyla ılgılı butun dava ve yasaları bul. vord dosya yapıp yazıcıdan cıkar. ıyıcene bır ıncele. orada sakatlar dernegı varsa onlarlada gorus. sonra bu belgelerle avukata gıt al karsına herseyı sor. 3 celse sürse bu dava her bır celsesı normalde 1.5 ay arası oluyor en fazla altı ayda bu iş bıter.
    bastan sona ne masraf cıkar dıye avukata da sor. genelde % 10 alıyorlar para davalarında ama senın durumun yasal tarıfesı var. anlat kazanınca davayı burdan alacagım paralarımda odıyeyım de.
    insaflı bır avukat karsına cıkarsa cebınden fazla para ckmaz.

oturanboga barodan avukat ıste demış gecen sene bız o hatayı yaptık. daha pahallıya patlıyor. onu da sonra ayrınıtısıyla yazarım.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sitedeki bütün arkadaşlara tşk ederim inanın bu site olmasaydı derdimi kime anlatırdım bilmiyorum hakan kardeşim bu dava 6 ay sürer mi cidden 6 ayda ben naparım bilmiyorum işimden ayrıldım şimdi nasıl iş bulurum. kendime keşke hiç emekliliğe başvurmasaydımda ayrılmasaydım işimden diyorum.

Üye
    serkanarslan72 Avatarı

Son Giriş
    23.12-2015
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım Allah yardımcın olsun, hepimiz aynı durumdayız, emekliliğimiz iptal olursa hepimiz aynı şekilde madur oluruz. Bildiğim kadarıyla fabrikaların özürlü çalıştırma mecburiyetide kalkmış durumda. Ayrıca yüzde 40 verilmiyor her özürlüye artık, sağlam diyede almayacaklarına göre. Hepimize Allah yardımcı olsun. Özürlü olmak ülkemizde çok zor kardeşim.

Konuyla alakalı gelişmeleri sitede paylaşırsan hepimize bir yol haritası çizmiz olursun.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa senın durumun o kadar garıp kı. "Yargıtay 10. Dairesinin, Sakatlığı nedeniyle yaşlılık aylığı alan kişilerin kurum tarafından yaptırılan kontrol muayenelerinde Kontrol Tarihi Değil bu aylığın bağlanma tarihindeki hükümler esas alınacağına" dair kararı var.
    senı emeklıde etmısler. % 40 ı da almıssın garıp bır durum. sana TC. ANAYASASI 40.MADDESİNİ YAZIYORUM.
    "Anayasa ile tanınmış hak ve hürriyetleri ihlal edilen herkes, yetkili makama geciktirilmeden başvurma imkanının sağlanmasını isteme hakkına sahiptir.
    Devlet, işlemlerinde, ilgili kişilerin hangi kanun yolları ve mercilere başvuracağını ve sürelerini belirtmek zorundadır. Kişinin, resmi görevliler tarafından vaki haksız işlemler sonucu uğradığı zarar da, kanuna göre, devletçe tazmin edilir. Devletin sorumlu olan ilgili görevliye rücu hakkı saklıdır."
    BU YASAYA RAGMEN DEVLET KENDI VERDIGI HAKKI GERI ALIYORSA. kendı koydugu yasayı kendı cıgınıyordur.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar inanın sizlerle yazışmak bana o kadar ii geliyor ki anlatamam. cumartesi günü kızım rahatsızlandı benim emeklilik hakkım durdurulduğpu için de hastahane benden ücret aldı ve ilaçlarıda parayla aldım inanın o kadar zoruma gittiki bu olay anlatamam. böyle bir durum olur mu allah aşkına.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında teşke odeme yapmasaydın 5510 sayılı sgk yasasına gore acıl hastalardan 5 lira dahı ısteme hakları yok. kızınız 18 yaşın altında ise genel sağlık sıgortası kapsamında kızınızın her turlu tedavısı devlete aıttır.

not :5510 sayılı Kanunun 4 ncü maddesi, 5 inci madde ve 60 ıncı madde lerde acık hukum olarak belırtılmıstır.

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa kardeşim şimdi olayları tam açıklığı ile anlatmamış o yüzden pek fikir veremiyorum. Benimde başıma geldiği için biliyorum. Bende kontrol muayenesine gittim. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz yani çalışır şeklinde verildi rapor ama raporun oranı önemli öyle yazsa bile oran aynı ise ve gerekli şartlar mevcutsa emekliliği engelliyen durum yok. Anlayamadığım diğer konu oran düşerse emeklilik direk iptal olur 3 ay sonrasına tekrar muayene istemek saçmalığı nedir anlamadım. Raporun suretini ya hastaneden yada sgk dan dilekçe ile talep et ve ayrıntısını incele.

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazı daha elime geçmedi benim geçince sizlerle paylaşacagım

Üye
    mustafa043 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturan boga kardeşim bu gün sgk nın yazısı elşime geldi benim raporu % 19 indirmişler ama bu nasıl oldu bilmiyorum yeni mevzuata göre heralde ilk yazımdad dediğim gibi küçüklükten yani çocuk felci iyileşmem imkansız bide sgk 1.918 .00 tl para istiyor benden 10 güne kadar keşke çocuk felci geçirmeseydimde böyle emekli olmasaydım çalışsaydım. yazı geldiğinde paylaşacagım demiştim ya o yüzden yazıyorum artık bi avukat bulmam lazım öyle degil mi sence ve arkadaşlar sizce ne olur dersiniz bu iş. yazarsanuız sevinirim. inanın maralim o kadar bozuk ki
    anlatamam ben sgk ya zorla emekli olacagım demedim kendileri yaptı beni işimden ayırdılar ve işime nasıl geri dönerim ben şimdi bu parayı nasıl öderim bilmiyorum.

Üye
    tunç ballı Avatarı

Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimini eski mevzuata göre aldıysan dava aç kesin kazanırsın.avukat işine gelince avukatla görüş paranı dava sonu vereceğim de kabul etmesse avukat avukat dolaş mutlaka kabul eden olur ,sadece yargılama masrafları verirsin oda çok tutmaz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bence de dava aç.
    Geçen yıl %45 rapor alarak emekli olduğunuza göre zaten yeni cetvele göre hesaplanmıştır engel oranınız.Aynı cetvel ve yönetmeliğe göre verilen iki rapor arasında o kadar fazla fark var ki...
    Dava başlangıcında yürütmenin durdurulması kararı aldırmaya çalışın,o zaman istedikleri para dava sonona kadar dondurulur isteyemezler yani,davayı kazanırsanız zaten artık istemezler emekliliğiniz kaldığı yerden devam eder.
    Tabi hukukçu değilim,yürütmeyi durdurma bu tip davalarda olabiliyor mu emin değilim.
    Allah yardımcınız olsun.

Üye
    halım Avatarı

Son Giriş
    28.11-2014
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mustafa043;
    bu yazıdan anladığım kadarıyla yasaya uygun raporla erken emekli olan birisinden daha sonra kontrol muayenesinde oranı düşürülüp emekliliği iptal edildikten sonra verdikleri maaşları geri isteme durumu olmuş
    böyle bir şeye hakları var mı? o istedikleri para ne parası.

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.12-2010, 21:05