Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 86 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

1996 yılın da doktorun söylemiyle doğuştan gelen bir hastalık olan beyinde su birikmesi olan beyinden hidrosefali ameliyatı oldum bu ameliyata bağlı olarak 2000-2002-2008 yıllarında idrar torbasına giden hortumdan ameliyatlar oldum

23.12.2000 tarihinden beri çalışıyorum
    4300 gün sigortam var

malulen emekli yada vergi indirimi için başvuru yapmak için sırasıyla ne yapmam gerekir.

Asa aksamalar askerlikten muaf edildim. Bu hastalıktan malulen emekli olan var mı yada yüzde kaç malul raporu veriliyor.

Not:Şikayetler;tek gözde belirgin kayma görmede aşırı sıkıntı yürümede 5 dakika sonra sıkıntı aşırı unutkanlık cevap verirseniz sevinirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Malulen emekli olma şansınız çok düşük. Çünkü rahatsızlık doğuştan geliyormuş. Sonradan ilerlemiş olması vs. gerekir.
    Ama ssk'dan emekli olacaksınız, vergi indirimi ile erken emekli olmak için çalışıyorken işyerinden çalıştığınıza dair alacağınız belgeyi vergi dairesine götürmeniz gerekir. Raporunuz olmadığı için onların sevketmesini isteyebilirsiniz. Veya gitmeden önce raporu da alıp çalıştığınıza dair belge ile birlikte teslim edebilirsiniz.

tablo şu:
    2008 oncesi - 2000 sigorta girişim ve 4300 primim var. Ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bilgiler için.işyerim ile görüştüm bu yazının örneğini bulabileceğim bir yer varmı.

Yalnız bu verdiğiniz cetvel araitırmalarıma göre 01-01-2015 tarihinden sonra işe girenler için sanırım
    ,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA
    Gelir ve Kurumlar Vergileri Müdürlüğü

………………………………………isimli personelimiz…………………sigorta sicil numarası ile...../…/…… tarihinden itibaren işyerimizde çalışmaya başlamış olup halen görevine devam etmektedir.

Engelli indiriminden faydalanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

ADRES:
    Tarih…/…/2010
    İşyeri yetkilisi

İmza Kaşe

Vergi Dairesi :
    Vergi Sicil Numarası:

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim.raporu alirsam buradan sizlere bilgi veririm iyi geceler.

Merhaba bi konu hakkında bilgi alacaktım vergi indirimi için hastaneye gittim oda gereken evrak listesini yazdı hepsini topladım fakat işyeri yazısında tıkandım iş yeri rapor geldikten sonra vergi dairesine yazı yazılacağını söyledi doğrumudur yada şöyle sorayım yarın heyete giderken yanımda ne götüreyim resim falan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

@EEYCAN

Öyle bir şart yok. Raporu maliye sevkiyle alsanız nasıl oalcakmış o halde? İşyerinde çalıştığınıza dair yazıyı vermeleri lazım. Atla-deve değil ki canım!

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Evet öyle bir şart yok işverenin vereceği iki satır bi yazı çıktısı.
    Ancak hastanenin de çalışma belgesi şartı istememesi lazım,siz şahsi olarak rapor için başvuruyorsunuz,kullanılacak alanlarda da diğerleriyle birlikte vergi indirimi de işaretli olacak sadece.

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bugun doktorlari gezdim poliklinikde hic kimse ne sordu ne konusturdu 3 kez shant takildi gözlerde sorun yurume sorunlu ataksi var yaziyor benim raporlarda ama bugün hastanede üstünede yazmislar beyin %10 göz asagi yukari bakamiyor %5 heyete giren 10-15 dakika cikmiyor ben girdim 30 saniye sürmedi nasil iş anlamadim bu iş böylemi oluyor yoksa bendemi sorun yokda eyham yapiyorum anlamadim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

@EEYCAN

Maalesef heyet dedikleri 5 saniyelik bir orta oyunu gibi.

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tuhaf bi uygulama bu kafam karıştı raporu aldım aynen şöyle yazıyor hidrosefali hastalığına istinaden olan bu göz görme keskinliği rağatsızlığına %5 oran yine hidrosefaliye bağlı olan periyodik bacak hareketlerinde bozukluk %10
    ama hastane raporlarında yazan 3 sefer beyinden şhunt ameliyatı 1 sefer şhunta bağlı hortum ameliyatı yapıldı ama ne hikmetse hidrosefali ile ilgili bi oran yok
    hastaneye gittim olayı anlattım benim geliş sebebim beyin ameliyatı fakat onla ilgili bi oran bile yok doktorun dediği oranlamada böyle bir hastalık yok ondan not vermedim ee peki dedim senin kanatindemi yok 3 sefer beyni açılan bi hastaya not verilmez mi dedim yani 1 puan verse dicem hastalık bu oranı bu kdar ama bu hastalıktan en az yüzde 25-50 arası puan alan arkadaşların doktorlarına mı gitsem şaşırdım kaldım.

işte arkadaşlar ben şimdi ne yapayım akıl verirseniz sevinirim.

Bir de şunu soracağım ben kendi kendime mesela burada askeri hastane var yetkili olan şahsen malulen emeklilik için başvuru yapabiliyor muyum

herkese iyi günler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

Malulen emeklilik için kurum sevki şarttır.

Vergi indirimi ile erken Yaşlılık emekliliğinde ise kendi başınıza yetkili hastaneler'den birisine gidip rapor alabilir ve vergi indirim başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu hak elde edildikten sonra da emeklilik sürecini başlatırsınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhabalar arkadaşlar 9 ayda haseki hastanesine vergi indirimi için basvuru yaptim doktorlari gezdim ama heyete girmeyi beklerken bu hastanede heyet olmadiğini doktorlarin rapot üzerine yazdiklarina gore oran verilecegini ogrendim.ben 2-3 aydir evisden takup ediyordum Esra Su eb son bakanliga gonderildi yaziyordu 10 kasim itibariyle ne kadar daha surer bu iş birde ne oran aldigimizi nasil ogrenebilirim hiç bir sekilde cevap verilmiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

@EEYCAN

yeni yıl kalabalığına girmeden sonuç belli olur diye umalım. Başvuru yaptığınız defterdarlığa gidip durumu sorun derim.

Üye
    EEYCAN Avatarı

Gerçek Adı
    eeycan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sordum bugun eksik evrakdan dolayi geri gonderilmis sizi ararlar dediler baskada bilgi veremiyorlarmis

bu sizce uzun sürermi yani evrakin gelmesi gitmesi tekrar kurula girmesi hersey baştanmi başliyacak

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öyle zannediyorum ki, karar için yeterli görmedikleri bir tetkikin tekrar yapılarak ya da değerlendirmenin daha net yapılarak durum bildirir rapor şeklinde yeniden gönderilmesini isteyecek olabilirler.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon