Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın @OturanBoğa

malulen emeklilikte iş gücü kaybının en az % 60 ı şartı var. tek bir hastalıktan mı yoksa birden fazla hastalık durumunda toplama yoluna gidilliyor mu?

iş gücü kaybı neye göre hesaplanıyor...2013 de yönetmelikte yapılan düzenlemde bu konuyla ilgili bir değiklilk var mı?

Üye
    promete41 Avatarı

Son Giriş
    16.04-2016
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onun kanunu var ınternete arat bul oku bulamazsan ozaman yardım ederız şimdi hastaneye gıdıyon saglık kuruluna gırıyon bısuru doktara gırıyon neyın vardıyo yoksa muhuru basıp geç dıyo hastalıgını veya sakatlıgını soylemezsen muhuru basar salamlaştırılar adamı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Kurum illa tek rahatsızlık diye diretiyordu önceleri, ancak bu sebeple yargıya taşınıp sgk aleyhine sonuçlanan davalar görmüştüm.
    Buna rağmen diretir mi emin değilim.
    Aşağıdaki linkte maluliyet tesbiti yönetmeliği bulunmaktadır.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Ayrıca yönetmelikte belirtilen ek-1 maluliyete esas hastalık listsi de aşağıdaki linkte.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...130803-6-1.doc

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli raparum yok....Hastalık listesinde yayınlanan psikiyatrik hastalıktan malulen emekli olabilmek için Malullük tespitinde bulunacağım...

öğrendiğim kadarıyla Malullük tespitinde heyette oran belirtilmiyor ve daha sonra incelenmek üzere dosya SGk ya gönderiliyormuş...Malullük şartında ise tek bir hastalıktan çalışma gücünün %60 ını kaybetme şartı aranıyor....ben maullük başvurumda % kaç kaybım olduğunu bilemeyeceğim mi?

bize verilen cevapta sadece bu kişi malul veya değildir mi denilecek....

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 657 ve emekli sandığına tabi memurum.Arttarak nükseden Psikolojik rahatsızlıktan malullük tespiti yaptıracağım malulen emeklilik için...
    Ben 5510 sayılı kanunun 25. maddesine göre mi yoksa emekli sandığı kanununa göre mi (fiili hizmet müddetleri en az 10 yıl diyor) adi maullük durumuna göremi başvuracağım...

5510 sayılı kanunun 10 yıllık sigortalılık süresi uyuyor ama emekli sandığı en az fiili hizmet 10 yıl felan diyor ne iş anlamadım bilen varsa aydınlatsın ricamm..

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanede yatılı gördüğüm tedaviyi gösterir Epikriz Raporu aldım..Pek aydınlatıcı değil...bende hasta dosyasının onaylı suretini aldım...Dilekçe ekime hasta dosyalarımıda eklesem (2 ayrı hastaneden 2 ayrı dosya) doğru olur mu?

Askerdeyken Gata da yatılı tedavi aldım ve orada epikriz ve hasta dosyamın onaylı suretini nasıl temin edebilirim gitmeden??

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kişinin çalışmasına olanak vermeyen genetik hastalıklar maluliyet listesine alındı diyor...Psikiyatrik hastalık genetik sayılır mı...psikiyatriden heyte girecem...benim annemde psikiyatrik tedavi alıyor ve teyzemde psikiyatrik rahatsızlıktan intihar sonucu vefat etti....genetik sayılır mı

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Farklı sitedeki üyenin paylaştığı soru cevaplı paylaşımlar şöyle;

-------------------------------------------------------------------Diğer Sitedeki soru ve cevap şöyle-----------

soru = ssk giriş 2005, emekli sandığı başlangıç 2010 ise 2015 te 1800 gün de doldurulmuş olursa malulen emekliliğe başvurulabilir mi emekli sandığı statüsünde?

cevap=2005'te ssk girişi olduğunda, 2010'a kadar ssk'dan ne kadar primi olduğuna bakılır.2010'dan bu ssk primlerini gün olarak çıktığınızda yeni başlangıç bu tarih olur.ve bu tarih üzerinden 10 yılı doldurmalı, 1800 günden ssk primlerini çıktığında da, kalan primi memurluktan doldurmalıdır.Son primi hangi statüden ise ondan emekli olursunuz malulen emeklilikte, şartlar aynı bütün statüler için. 10 yıl 1800 gün.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Benim bilgilerim ise;

SSK kolundan ilk sigortalı işe giriş : 2001 ve toplam 170 gün prim.
    Emekli sandığından ilk memuriyete giriş : 2009 ve halen devam (6 yıllık) Bu benim bilgilerim , Sigortalılık sürem nedir?

bu şartlara göre ben malulen emeklilik müracaatı yapabilir muyum???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

@baskan38

1- Evet, bir oran yazılmayacak

2- 25. maddeye göre malulen emeklilik dilekçesi vereceksiniz.

3- 10 yıllık sigortalılık süresi ve 1800 gün prim tamam olduğunda malulen emeklilil mümkün. Ama memuriyete dair tüm hakların alınması için 10 yıl memur olma şartı da vardı diye anımsıyorum.

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sgk dan red almamak için şartlarımın tam olarak karşılayıp karşılamadığımı kimden öğrenebilirim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

belirleyici olan maluliyet cetveli'diri Doktorunuza sorup bu cetveldeki ilgili maddeye uygun durumunuzun olup olmadığını sorabilirsiniz.

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maluliyet tespiti için dilekçe ekinde nelerin eksiksiz bulunması gerek...Birde ben epikriz e ilaveten hastaneden hasta dosyalarımın da birer suretini eklememde sakınca olur mu? ( iki hasta dosyam var ve toplam 70-80 sayfa var)

arkadaşlar malulilyet tespitinde bulunacağım. sgk primim 1793 gözüküyor. benim 15 ay askerlik ve 10 ay ücretsiz izin durumumda vardı..Bunlar bu primin içinde mi dışında mıdır?

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar; Üniversitede kurumunda halen 4/c emekli sandığı statüsünde çalışan memurum.
    Psikolojik rahatsızlığımdan dolayı malulen emekli olabilmek için tek hastalıktan % 60 çalışma kaybını belirlemek için malulilet tespiti yaptırmak istiyorum.
    SGK il müdürlüğüne gittiğimde 4/a ve 4/b lilerin sevkini gerçekleştirdiklerinden dolayı 4/c lilere emekli sandığı bakıyor diyor ve gönderiyor. çalıştığım üniversite kurumum da bizim sevk etme yetkimiz yok diyor. Heyet raporu alacağım hastaneye gittiğimde de bize sevk yazısı ile gelmen gerekli diyor. Malul kararını belirtir elimde rapor olsa o zaman emekli sandığının ilgi birimiyle işi yürütürüm ama halen çalışan biriyim. Üniversite kurumuda başlıca özerk bir kurum olduğu için M.E.B. ve diğer kurumlar gibi değil. ne yapmam lazım bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Çalıştığınız kuruma malülen emeklilik şartlarını yerine getirip, Emekli olmak istediğini belirten dilekçe yaz imzala çalıştığın okulun özlük personelide dilekçene üst yazı yazıp rektörlüğe göndersin daha sonra rektörlükte S.G.K. ya üst yazı yazsın sonrada S.G.K. sana hitaben şunları şunları hazırla diye yazı düzenlesin. Sanırım bu kurumların işleyişini denetleyecek bir devlet kurumu şart artık. Kamu kurumları müsteşarlığı gibi birşey kurmak lazım.

Üye
    baskan38 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üniversite personel işleri bana sadece maluliyet kararını getir biz emeklilik işlemleri için ankara göndereceğiz diyor..bende maluliyet kararı yok..Çalışan durumda olduğumdan ilk önce Maluliyet Tespiti yaptıracağım ve sevk sıkıntısı var çözemedim .

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon