Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rgndmr Avatarı

Gerçek Adı
    ergin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.Ben 2000 yılında Şişli Etfal hastanesinden % 42 oranında Engelli Raporu çıkarttırdım, 2003 yılında Vergi İndirimi için Defterdarlığa başvurdum ve % 40 oranında onaylandı.Daha sonra hiç farketmemiştimki Şişli Etfal' den alığım raporun ismimin 1 harfindeki 'r' erine 'n' harfi yazılmış (Ergin yerine Engin Yazılmış, Daktilo yazısı) Fakat Maliyeden gelen yazıda doğru ism yazılmış. Sizce emekli olurken bu benim karşıma sorun olarak çıkarmı? Yarımcı oluşanız sevinirim.

Üye
    promete41 Avatarı

Son Giriş
    16.04-2016
    Saat
    02:29
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vatandaşlık no varmıydı raporda varsa sorun olmaz bence o hatayı nasıl yaptın raporu aldıgında kontrol etseydın teşke emeklı olurken raporu vermıyon sgk ye vergıındırımı belgesını verıyon ne olur olmaz emeklıolmana az bır zaman kala sgk ye vergıındırımı belgesını gotur haberlerı olsun ( 1sene once vs.) harflerı fark ederseler yenı rapor isteyebılır

Üye
    rgndmr Avatarı

Gerçek Adı
    ergin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

raporu 2000 yılında aldığımdan ,o zaman raporlarda T.C. yazma kuralı yoktu. Bu yanlış harf tamda belli olmuyor üzerine ( imleci gemiş.Bu yüzden geç farkettim.İnşalla dediğin gibi olur verg indirim belgesi yeterliolur.teşekkür edrim.

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engin arkadasim emekli olurken vergi indirim belgeni vermen yeterli raporu illa vermene gerek yok ben sorun cikcani zannetmiyorum zaten sgk maliye ile yazisarak islem yapiyor ama raporundaki isim yanlisligini maliye nasil duzelterek goderiyor anlamadim yani oraya engin gidior

ergin geliyor maliye nasil duzeltiyor eger onlar tc num gibi bi yerden islem yaptilarsa duzeltmis olabilirler anladinmi sen onu arastir bence

Üye
    rgndmr Avatarı

Gerçek Adı
    ergin
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Defterdarlığa Vergi indirimi için başvururken raporun aslıyla beraber, kimlik fotokopisi ve isim bilgilerinin yazdığı form doldurmuştum, sanırsam bunları dikkate alarak vergi indirim belgesini düzenlemişler. Dediğin gibi olur umarım, teşekkür ederim.