Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    angeldeath Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ismim kürşad ben 1 sene önce iş yerinde ağır kaldırma sonucu omurilik disk kaymalarım oldu ve boyun ile bel fıtığımda çıktı aynı anda iş yeride çıkarınca beni bende malüllük için sgk ya başvurdum.
    sevk çıkardılar meslek hastalıkları hastanesine ankarada. sonucunda hastalıklarım belli çalışma gücüm baya düşük ama evrakım çok ağır işliyor bende BİMER e şikayette bulundum ve hızlandı.

ama merak ettiğim emekli olabilirmiyim
    sgk başlangıcım (01.01.1998).
    Toplam yatan pirim 3000 gün
    askerliğim sayılı değil ve gerekirse 450 günde bağkur borcum var onu yatırıcam. başvurum haziran ayında 1 yıl olucak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor verileceğine bağlı. Eğer % 40 ve üzeri olursa ve oraporla defterdarlıktan 3. derece sakatlık indirim hakkı elde edebilirseniz*, o zaman sakat statüsüne dahil olup erken Yaşlılık emekliliğinden de yararlanabilirsiniz:

* http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

2008 oncesi - Omurilik disk kayması sonucu fıtıklar oluştu. Emeklilik şartlarım..?

01.01.1998 + 18 = 01.01.2016 tarihinde en az 4080 priminiz de olursa, emekli olabilirsiniz.

Not: Meslek hastalığından dolayı sürekli iş göremezlik geliri almak ayrıca Yaşlılık emekliliğinden yararlanmanıza mani değil. İki hakkı aynı anda elde edebilirsiniz. Böyle olduğunda iki gelirden fazla olanın tamamı, az olanın yarısı size ödenir