Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ergün tetik 17 yıldır ülseratif kolit hastasıyım 2 senedir as hastasıyım kemoterabi alıyorum doktorum
    heyete sokayım dedi ben marketde çalışıyorum bişe başlama tarihim 1989.5950 günüm var normal emekli olma şansım varmı ve bu hastalıklarımla heyete girersem %45 veya üstü alırsam bir faydasıo olurmu üçüzlerim var
    1971 doğumluyum engelli sınafına girme gibi bir imkan tanınıyormu yani şuan asgari ücret alıyorum bir faydası olurmu heyyete girip rapor almanın ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri verilir mi, bilmiyorum. Ama doktorunuz olumlu görüş belirtmişse, verilecektir...

Sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvurun: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Eğer %40 ve üzeri rapor ve ona istinaden de defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde ederseniz, hemen erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Emekli olup sosyal güvenlik destek primi kapsamında çalışmaya devam da edersiniz.

Not: Vergi indirim hakkı çalışırken aldığınız maaşı 25, 50, 100 tl arttırır. Bu miktar alacğaınız sakatlık indiriminin derecesine bağlı.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

sayın kelebelek bir kaç yazdım kimse açıklayıcı veya anlayabilecegim bir açıklama yapmadığını sanıyorum yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

bir marketde çalışıyorum 17 yıldır ülseratif kolit rahatsızlığım var ayrıca 2014 yılından beri yürümekde zorlanıyorum ankilosan sbonkolit tanısı konuldu as hastalığıymış %52 rapor verebilirim dedi dr ayın 1inde heyete sokacak çalışmakda zorlamayı bırakın yatakdan kalkamıyorum 4 aydır hastanede yatıyorum
    böyle orantılı bir rapoırun ne faydası olur devlet yardımıyla üçüzlerim var aldıgım 3 milyon yövmiyye 5800 günüm var
    malulen ememekli olma az maaş bağlarlar deniliniyor? tek umutum bu rabor ortaokul mezunuyum ekps ye kura deniliniyor kuraya kaldımı mümkün değil ne yapmalıyım biri yol göstersim lütfen

elim kolum fizikzel eksikliğim yok hastalığımın tedavisi ömür boyuyuş..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@ergun_

Eğer % 40 üzeri raporla sakatlık indirim hakkı elde ederseniz, hemen Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilir ve sonra sosyal güzenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

abim şimdi yazarsan sevinirim ramadoloji uzmanı ben senin işini görüvem dedi fakat dahiliye %10 verdi noreloji kbb normal yarın psiktyaris gasrt kaldı

sizin yazmız olduğunuz dilekçe örneğini gütürdüm kabul etmedi sağlık kurulu ya engelli ya özürlü yada vergi indirimi için ben de vergi indirimi yazdım ama ben ekpss ye eger dükkan falan açarsan bunlardan faydalanmak istiyorum
    ne yapmalıyım daha sonra 6 ay sonra heyete sokarlarmış açil biri yardımcı olsun yarı sabah orda olmalıyımmm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Vergi indirimi gerekçesiyle de olur. Üzerinde oran yazarsa ekpss için de iş için de kullanabilirsin o raporu. hiç sorun olmaz.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

ergun tetik sitede bulunan dilekçe örneğine vgöre yadım götürdüm bu olmaz hastanenin vermiş olduğu rapor kagıtını doldur dedi sorumlu niçin alıcan sağlık kurulu belgesini dedi marketde çalışıyorum eğer ben bakka açarsam indirimden ve ekpss sınavına vaya erken emekli olmak için dedim üst kısımda vergi indirimi yazıyor doğrumudur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Doğrudur @ergun_

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

heyet raporunda psiktyakriz uzmanının oran vermesi ekpss de olumsuz bir değerlendirme olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Teorik olarak hayır. Atanacağın görevi yapmaya mani bir durumun olmaması yeterlidir. Ama pratikte sorun yaşamamak için, eğer mümkünse, psikiyatrik değerlendirmenin olmaması daha iyidir.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

aynen bende 1996 dan beri ülseratif kolit ve 2014 den beri ankilozan hastalığın var15 gün öne heyete girdim fizik tedavi uzmanı halletiçicem dedi %23 verdi bende çalışamıyorum nasıl yol izlemeliyim gastro uzmanu kolon yapmam gerek dedi yapdı bir şey göremedim dedi sağlam yazdı 17 yıldır niye ilaç yazıyorlar ozamann anlamıyorum şimdi remiged kullanıyorum itiraz etsem bir şey çıkar mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@ergun_

İtiraz edilebilir tabii. Ama itiraz etmeden önce sürekli kontrollerini yapan doktora danışmanı ve sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor verilmesi gerektiğine dair bilgi edinmeni öneririim. Eğer o da % 40 ın altında kalacağına dair fikir beyan ederse, o zaman zahmetine değmez.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

anlamıyorum 17 yıldır ülseratif kolit hastasaıyım kütahyada bazaen ataklarım oldugumda gitdigim doktor 1 puan bile vermedi 7 aydıdır kordizon ve remiged alıyorum as hastasıyım fizik tedavi uzmanı telaş etme hallediçem dedi ortada bırakdı yüzyüzlüğüme tekrar gittim ordatada kaldı diye oldu artık dedi iyi dedim itiraz edeyim ozaman yol gözterin bana ne yapmalıyım peki dedim sen bekle 2..3 ay sonra hastalıgı atmışdır diye yazı yazar heyete tekrar girersin dedi ama sağlık kuruluna gitdim 6 aydan önce giremezsin dedi kim doğru söylüyor nasıl yol izllicem bilemedimm

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

arkadaşlar iyi günler

16 yıdır ülseratif kolitim 2 yıldırdır ankilozan sbonlit rahatsızlıklarım var
    12.12.2014 tanızı konulan rahatsızlıklarım var 4 ayda da girmiş olduğum heyyete girdim doktorum fizik tedavi uzmanı bayan gir faydası olur dedi girdim ona güvenerek ama ülseratif kolit le alakalı şu an bir bulku olmadığından puan vermedi dr söyledim aynı gün önemli değil ben sizin işinizi görüçem dedi ama heyete gidim çıktım %23 de kaldı
    söylendiye göre heyyet raporununa bağlı olarak hastalığınızın en az 1 yıl ve 6 ayda ilaç tedavisi olması gerekliymiş

şimdi psikyrize yatdım onun da detavisini görüyorum sizçe 6 ayı bekleyeyim mi yoksa doktora gidip beni tekrar heyete sokmasını mı söyleyeyim ne yapmalıyım

işden de çırdılar 6 aydır yadıyorum ağrılarımdan acaba %40 45 alırsam işe girebilirmiyim amacım o ne yababilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ergun_

Bence 6 ay beklemek daha makul. Çünkü hastane yeterli oranda rapor verse de sgk-maliye yetersiz değerlendirme diyerek rapor oranını düşürür...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon