Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sitki Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm bülent abi sana bir sorum olacak ve siz dier konuyla bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

1986 dogumluyum
    ilk sigortalı oldugum tarih 04.05.2005
    2007 tarihinde askere elverişsiz raporu aldım piskiyatri rahatsızlığım için askere almadılar
    2008 yılında heyet raporu ile %45 özürlü raporu aldım ve bu rapor ile tekrardan başka bir işe girdim hali hazırda bu yerde 2008 den bu yana çalışıyorum
    sgk gün sayım 2400

ben 1800 günden malülen emekli olmak için sgk'ya müracaat ettim beni yeniden hastaneye gönderdiler hastane heyet raporu düzenledi ve raporda atipik psikoz tedavi ile işlevselliği düzelmeyen yazıyordu ve sgk istanbul bölgeye evrağı gönderdi ve oradan gelen sonuç ara karar verilerek beni tekirdağdan adanaya çukurova üniverstesi tıp fak hastanesi piskiyatri bölümüne yeniden rapor almak için sevk etmişler
    bu karar üzerine yazılı olarak itiraz ettik burada hastanemi bitti oranın özelliği neymiş gibi atiflar ile itirazda bulunduk ve kabul edildi
    yani 16 saat uzaklıktaki hastaneye göndermekten vaz geçtiler beni tekrar rapor alınmak üzere tekirdağ araştırma hastanesi piskiyatri bölümüne gönderdiler ve oradan yeniden rapor aldık
    raporda tedavi ile işlevselliği düzelmeyen çalışarak hayatını kazanamayacagı tıbbi kanaatine varılmıştır diyor
    bu rapor üzerine yüksek sağlık kruluna gönderdiler ve yüksek sağlık kurulu gerekçeli sebepler ile malülen emeklilik başvurumu red etti.

rahatsızlığım sebebi ile 2010 yılanda kardeşimi mahkeme kararı ile vasi atadılar şuanda bu durumda ve sgk'nın verdiği bu kararlar ile madur kaldık

konu ile ilgili olarak bilgilerinizi paylaşırmısınız teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@sitki

Durumunuz maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektirecek düzeyde ise, bence o red kararına karşı dava açmalısınız:
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...dilekcesi.html

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıtkı çalışamaz raporu ıle kısıtlanır vası ataması ıle 10 yıla bakılmazsızın malulen emeklı olursun sgk neden magdur ettı sızı vasi atamalarında imza yetkiniz alınır sızınle ılgılı kararları vasınız yapar

Üye
    sitki Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet zaten vasim emeklilik talebinde bulundu kendi imzası altında evrakları imzaladı

SGK YÜKSEK SAGLIK KURULUNDAN GELEN CAVAP

"05.06.2014 tarih 2932702 sayılı hastane sevk talebiniz hk. ilgili tarihli malülen emeklilik başvurunuza istinaden yüksek sağlık kurulunca durumunuz incelenmiş olup sigortalı 506 sayılı kanuna tabi iş yerine maluliyetini gerektiren hastalık ve arızası ile işe girdiğinden aynı kanunun 53.maddesinin ( B) fıkrası hukmunce 5510 sılı kanunun geçici 10 uncu maddesi gereği maluliyet sigortası yardımlarından yararlanamayacağına karar verilmiştir"

( ancak benim ilk sigortalı olduğum tarih 04.05.2005 ve ilk özürlü raporu aldığım tarih 2008 oran % 45 yani ben sigortalı olduktan 3 yıl sonra heyet raporu aldım bu rapor ile özürlü kadrosuna girerek başka bir yerde çalışmaya başladım

sgk burada yanlış yapmıyormu sizce...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

@sitki

Haklısınız. 2008'deki %45 rapor sizi malulen emekli etmeleri için en önemli deyanaktır. Karara itiraz edin şu minvalde: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1480769

Üye
    sitki Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi bu konu ile ilgili olarak çerkezköyde ali tezel'in kurduğu ve kendisinin çalışanları olan bir büro var buraya gidip görüş alsam ?

ayrıca bülent abi sana bir sorum daha olucak 2400 günlük sigorta gün sayıma istinaden 1800 günden emekli olursam geride kalan 600 günlük primi'min akibeti ne olcak yatan mebla 71,963.01 kazanç 1230 tl bu durumda 1800 günden emekli olursam nekadar maas alırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başka bir yere gitmeye gerek yok bence. Olay belli çünkü.

Yatırılan fazla prim emekli maaşı açısından katkı sağlayacak.

Emekli maaşın 750-800 tl civarında olur sanırım.

Üye
    sitki Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim abi bana zaman ayırdığın için ayrıca cevabıma cevap verdiğin için bu konu ile ilgili olarak gönderdiğin örnek kararları okudum konu ile ilgili dava yoluna gideceğim ve bu konudan sizleri haberdar edeceğim inşaallah mahkemeden olumlu sonuç alacağız...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İyi geceler kardeşim.

Üye
    sitki Avatarı

Gerçek Adı
    sıtkı
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi geceler abi.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sıtkı vası ataması olan kısının iş calısma hayatı olamaz bakıma muhtactır sana bır tuyu vası ataman var ıse %50 ve uzerınde agır ozurlu alırsan bakım aylıgı uyarsa maas baglanır dava yolu ıle malulen emeklı olursun bakımı baskasının uzerıne olan sgk lı calısanların ssk hızmetınde hızmet suresıne bakılmaksızın 1800 gun ıle calısamaz oranıyla malulen emeklı olur dıyor kanun sen curuk raporu aldıgın ıcın ona dayanak gostermışler hukuk yolu ıle gıdın