Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muharremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHARREM KELEŞ
    Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli büyüklerim ben muharrem KELEŞ 10.09.1987' TOKAT/ZİLE doğumluyum istanbulda yaşıyorum

1994'te kronik böbrek yetmezliği tanısı ile cerrahpaşa tıpfakültesinde 15'yıl diyaliz makinası ile yaşadım
    2003' ALLAH'IN izni babamın'da desteği ile böbrek naklimiz gerçekleşti
    17:12.2014' te ben Bağcılar sgk'ya malülen emeklilik için müracatta bulundum
    toplam pirim gün sayım 3053'gün
    10'yıllık'ta sgklıyım

sgk'başvuru yaptığımda beni hangi hasteney gitmek istediğim soruldu ben ise tekrar orada takip ve tedavim yapıldığı için ben cerrah paşyı tercih ettim ve beni bağcılar ssk cerrah paşa'ya baş hekimliğe gönderdi. sgk'dan aldığım evrak ile baş hekimliğe gittim ora ise beni tekara takip edildiğim tarnsplantasyon polikinliğine gönderildim. orada bana 24'saatlik idrar ve biokimyalarımı istendi sonuçları bir raporda birleştirldi ve beni cerrahpaşa sağlık kuruluna bütün elimdeki evrak ve raporlar ile müracatta bulundum.
    aradan geçen 3 iş günü sonunda sağlık kurulundan çıkan sonuç ile birlikte tekrar baş hekimliğe gittim 2 nüshasını kopy'sini aslı gibidir yapıp bana aslını ise elimde başka bulunan raporları felan bir kapalı sarı zarfa konularak tekrar bağcılar sgk kurumuna malül işler'e teslim ettim.

ben 2003'te haseki devlet hastanesiinden süresi sürekli geçerli olmak üzre %80 rapo verildi bu hariç ben tekrar cerrah paşadan aldığım rapor ise yüzdeli rapor yerine durum bildirir rapor verilmiş bana. ben bütün evraklarımı teslim ettim.

aradan geçen 2-3 ay arasında daha 05.02.2015'te bana sosyal güvenlik kurumunun bana verdiği cevap: "17.12.2014 tarihli ve 7054 sayılı sağlık kurulu raporu , Bölge sağlık kuruluna intikal etmiş olup 31.12.2014 tarih 19836 karar sayılı yazılarında verilen kararda 5510sayılı kanun geçici 10 maddesi gereği sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığınız iş yerinde malluliyetinizi gerektiren bu hastalık veya arıza ile girdiğiniz tespit edildiğinden malullük aylığından yararlanamayacağıza karar verilmiştir"

değerli Büyüklerim ben ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olurmusunuz s

aygılarımı sunar herkese geçmiş olsun diileklerimi sunarım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İlk işe başlamadan malul sayılacak derecede engelli olanlar malulen emekli olamazlar. Önerimiz vergi indirim hakkı kazanıp erken emekli olmanız olacaktır.
    İlk ssk girişiniz. Emeklilik kriterlerini belirler ve şu tabloya tabi olursunuz.
    2008 oncesi - Malulen emeklilik başvurum işe başlarken malul olduğum gerekçesiyle reddediliyor!?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indirimi alıp 80 onayladığını varsayarsak 15 yıl 3600 pirim ile emekli olursunuz malulen emekli olamazsınız ancak vergi indirimi alarak engellilere taninan erken emeklilikten yararlanirsiniz