Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba 2010 yılında iş kazası sonucu %35 iş göremez duruma geldim ve maaş bağlandı.
    kaza geçirmeden önce doğum sırasında sol kolum kırılmış ve sinirler ezilmiş ama ben bu sebepten ötürü heyete hiç girmedim
    neyse aynı durumda olan bir arkadaşım %42 rapor almış neden sende almıyosun dedi.(iş kazası beyin kanaması ile alakalı ve rapor sürekli)

şimdi heyete bunun için girersem ve %40 ve üzeri rapor alabilirsem iş kazasına bağlı birimi beni tekrar kontrol muayenesine falan çağırabilirmi?
    çünkü rapor alırsam seneye çift emekli oluyorum.İnanılmaz bir stres yaşadım rapor sürecinde bidaha kaldıramayabilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş kazası sonucu bağlanan sürekli iş göremezlik geliri ile emekliliğin bir alakası yoktur. Yani, siz sürekli iş göremezlik geliri alırken aynı zamanda emekli de olabilirsiniz (tabii sigortalılık süresi ve prim şartlarını tamamlamış olmalısınız).
    Sadece, aynı anda iki aylık da hak edildiğinde, içlerinde çok olanın tamamı, az olanıınsa yarısı bağlanır, o kadar.

Emekli olmak sürekli iş göremezlik geliri için kontrole çağrılmak sonucunu doğurmaz. Ama unutmamak gerekir ki sgk ne zaman isterse kişileri kontrole çağırabilir...

Not: Bu arada kaç tl sürekli iş göremezlik geliri bağlandığını şu başlığa yazar mısınız: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...yapiliyor.html