Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar.

Toplamda 3 kuruma ait 4200 günlük çalışma sürem var.
    En son çalıştığım kurum ise Bağkur.

Çeşitli hastalıklar sebebi ile malulen emekli olmak için bu gün Sgk ya gittim.Hizmet dökümümde emekli sandığına ait olan 2700 gün görünmemekte .Memur bana bu şartlarda seni Hastaneye sevk edemeyiz çünki ssk ve bağkurda görünen günün sadece 1500 dedi. Dolayısıyla çok şaşırdım.
    Neticede çalışılmış 4200 günüm var. Ne olacak dediğimde memur bana hizmet birleşmesi yap dedi ama bu işlem 6 hatta 7 ay kadar sürebilmekte dedi.
    Diğer önerisi ise askerlik borçlanmamı yapmamı yani en azından borçlandığıma dair evrağı kendisine getirmemi ve bu şekilde 1800 gün şartını tamamlayacağımı söyledi.

Ama kafam çok karışık.Hizmet birleşmesini 6 ay bekleyecek durumda değilim.Artık çalışamaz haldeyim ve durumun çok perişan.Askerlik borçlanmasını yaptırsam dahi 1 ay içinde ödeme yapma imkanım yok ve 1800 gün üzerinden emekli olursam diğer emekli sandığındaki 2700 günüm ne olacak?

Bir çıkmazın içerisine girdim.Bana bu konuda fikir verip aydınlatacak arkadaşlara minnettar olacağım.Şimdiden teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sgk ya dilekçe yazın emekli sandığı hizmet dökümünüzü de temin ederek dilekçenize ekleyin 6 ay sürmesi çok mantıksız ben ssk ve bag-kur günlerimi emekli sandığına dilekçe vererek 1 ay içerisinde tamamladım..

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ediyorum sayın Officer.Peki bu dökümlere nasıl ve nereden ulaşabilirim?E-Devlet te emekli sandığı dökümüm yok.Zaten Sgk da bu çalışmalara ulaşamıyor.Bu durumda hangi kurumdan temin edebilirim bu çalışmalarımı.Çalışmış olduğum Askeriye Tugayından temin edebileceğimi pek sanmıyorum.Çünki aradan 20 sene geçmiş vaziyette ve Başka bir şehirde bulunmakta.Bu konu hakkında da yardım talep ediyorum.Şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Böyesi bir zaman alması imkansız! Siz süreci başlatın bi an evvel.

Ama görünmeyen hizmet süresine en kolay nasıl tespit edilir bunu bilemedim doğrusu. Belki milli savunma bakanlığı'ndan elde edilebilir..?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bakın burada mevcut sisteme kimlik bilgileriniz ile giriş yapın.
    Tescil kısmının üstüne tıklayın. 4C Tescil Kaydını-Çalışanı secin ve tıklayın
    Bilgileriniz ekrana gelecektir. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan PDF imgesine tıklayın. Döküm ekrana gelecektir. Daha doğrusu çalıştığınız tarihler gelecektir. Bu kısmı çıktı alıp dilekçenize eklemeniz yeterli olacaktır.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LogOut.action

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın oturanboğa ve Officer,Zaten sorunumuzda bu.Tescil kaydı için tıkladığımda Sigortalı Tc Kimlik Numarası ile Kayıt Görüntülenemedi....Yazmakta.Daha önceden elimde bulunan hizmet belgesi diye anılan bir evrak vardı bende.Bu belgede işe giriş,çıkış ve kademe -derece ilerlemesi yaptığım yılları belirtir bilgiler mevcuttu.Bu belgeyle beraber dilekçemi yazdım.Bakalım İnşallah kısa sürede bu görünmeyen hizmetler birleştirilip,emeklilik işlemine başlayabilirim.