Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 97 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slam arkadaşlar. malüllük başvurusu sonucu verilen %46 sakatlık raporumla erken yaşlılık emeklilik yada yaşlılık emekliliğine müracat edebilirmiyim hizmet 5434 tabiyim sürem 22 yıl. konuya hakim uzman arkadaşlardan çok acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ancak göreve başladıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumunca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılanlar için en az 5760,

b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılanlar için ise en az 6480,

gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması şartları aranacaktır.

Bu duruma göre yeni sosyal güvenlik kanununa göre, görev yapmakta olduğunuz Kurum kanalı ile Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmanız gerekmektedir.
    b şıkkına tabisiniz kurumunuza müracaat edin.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oficcer, kurum sevkiyle maalüllük müracatında bulundum kuruma gelen engellilik derecesi %46'dır, efor gerektirmeyen işlerde çalışabilir, yazmaktadır. 15.01.2015 günü gelen ben bu raporla müracat edersem sorun çıkarmı çalışma sürem 22 yıl. yoksa yeni bir rapormu çıkarmam gerekiyor, burası çok önemli. teredütte kaldım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilik için müracaat etmeyeceksiniz ki siz b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılanlar için ise en az 6480, bu kapsamda emeklilik müracaatı yapacaksınız.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın officer, 19.12.2014 tarihinde ilk defa kurum sevkiyle malüllük tesbiti başvurusu yapmıştık. Hastane sağlık kurulundan gelen cevap:''sakatlık derecesi %46 efor gerektirmeyen işlerde çalışabilir'' diyor. can alıcı nokta burası.
    Sayın Officer. şimdi ben buraporumla yaşlılık, yada yaşlılık emekliliğine müracat edebilirmiyim...
    Tot: 5434 tabiyim hizmet sürem 22 yıl.
    konuya hakim uzman arkadaşlardan çok acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

Tüm hazırlıklarımı yapmış cevabınızı bekliyorum yanlış yapmamam lazım çünkü artık işe gidecek gücüm yok, lütfen beni bu konuda aydınlatırmısınız teşekürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emeklilik için dilekçe verin kurumunuza dilekçenizde aşagıdaki ibare muhakkak olsun. Siz zeten %46 oranındaki rapor ile malulen emekli olamazsınız malulen emekli olmak için en az %60 oranında raporunuzun olması gerekli... Şimdi oradaki çok bilmiş memurda diyecek ki sen emekli olamazsın ama siz misler gibi emekli olabilirsiniz. Dilekçenizi verin evrak kayıt yaptırın evrak kayıt numarasını da alın..
    "5510 sayılı ysanın geçici 4. maddesinin ilgili fıkrası uyarınca Yaşlılık Aylığı işşemlerimin gerçekleştirilmesini'' diyerek...

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kurum sevkiyle ''Malüliyet başvurusu'' sonucu alınmış..
    'Engellilik derecesi %46 efor sarfetmeyen işlerde çalışması uygundur' şeklinde.

Şimdi Dilekçemi verip "5510 sayılı ysanın geçici 4. maddesinin ilgili fıkrası uyarınca Yaşlılık Aylığı'na başvurabilirmiyim'' ?...

Sayın Officer arkadaşım, son sorunumada bir el atının lütfen,
    netin başında ağaç oldum dostum,sizler belirsizlik içinde yaşamanın,
    ne kadar zor olduğunu benden daha iyi bilirsiniz... selamlar..

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    10

alga nihat benim emeklilik maceram size emsal olabilir http://www.engelliler.biz/forum/emek...lir-miyim.html

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Aretias arkadaşım senin sürvenin ( %89 özür oranı bağ kur ) benimkisi (%46) 5434 emekli sandığı ve kurum sevkiyle (maalüllük müracatında bulundum) hastane özürlülüğümü ( %60 )üstü olmadığını (%46) olduğunu efor gerektirmeyen işlerde çalışabilir diye belirtti.

bu oranın "5510 sayılı ysanın geçici 4. maddesinin ilgili fıkrası uyarınca Yaşlılık Aylığı almama yettiğini biliyorum ama tek çekincem.. !!!
    (%46 engelilik derecesi raporunu maalüllük müracatı sonucu almış olmam) burası çok önemli ?? 10 gündür bu tereddütüme açıklık getiren olmadı (

Ümudumu yeşil tutmaya çalışarak, konuya hakim uzmanlaşmış arkadaşlardan çok acele bu konuda yardım ve yardımlar bekliyorum ...selamlar.

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    10

nihat kardeşim bak bende malulen emeklilik mürcaatı yaptım olmadı sonra sgk memuru allah razı olsun 5510 sayılı kanunu 28 maddesine göre yaşlılıktan emeklioldum sen sgk ya git 5510 sayılı kanunun 28 maddesinden emekli olmak istiyorum de dilekçeni doldur benim dilekçem ankaraya gönderildi ankara araştırma yada üni hastanesine sevk istedi ben üniyi tercih ettim dikatlice okumamısın benim sana verdiğim linki kısacası senide tekrardan üni yada araştırma hastahanesine sevk edecekler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

xxx tarihinde yapmış olduğum emeklilik başvurum maluliyet açısından değerlendirilip malulen emekli olamayacağım tarafıma bildirildi. Başvurmun 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi çerçevesinde işleme konmasını ve % 46 oranlı raporuma istinaden tarafıma Yaşlılık aylığı bağlanmasını arz ve talp ederim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

algaNihat, demişsiniz ki:"(%46 engelilik derecesi raporunu maalüllük müracatı sonucu almış olmam) burası çok önemli ?? 10 gündür bu tereddütüme açıklık getiren olmadı ( "

Teredddütünüzde haklısınız. Çünkü maluliyet cetveli'ne göre değerlendiirldi o raporunuz.
    yukarıdaki gibi bir dilekçe hazırlayın ama % 46'lık rapora istinaden kısmını dilekçeye dahil etmeyin. Kurum dilekçenizi dikkate alacak ve yaşlılık aylığı için sizi tekrar rapor için hastaneye sevk edecektir.
    Konu Kalem tarafından değiştirilmiştir (27.01-2015 Saat 14:20 ). Gerekçe: düzeltme

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elinizde % 46 orana sahip rapor varsa, kurumunuz emeklilik için o raporu işleme koyacaktır. Ayrıca bir rapor için sevk etmesi çok çok büyük ihtimalle gerekmeyecektir.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar malüliyet başvurusu sonucu % lik rakam açıklanmıyor diye biliyorum
    şayet öyleyse , neden bana %46 oran verdiler kafamı karıştıran yer burası?

Birde, benim kuruma verdiğim dilekce'de mallülük istememe rağmen! kurumumun hastane sevk'i
    Üstt yazıda malüliyet tespiti diye yazıyordu, bu durumun pozitif etkisi olabilirmi, bunuda değerlendirirmisiniz ?? teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    % 46 raporu kurum sevki ile mi almıştınız? Gerçi artık bunun bir önemi yok sizin açınızdan. O raporun/başvurunuzun Yaşlılık emekliliği için işleme koymaları için dilekçe vermeniz yeterli. Dediğim gibi, bence ueniden hastaneye sevk etmeksizin Yaşlılık emekliliğiniz onaylanacaktır.

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon