Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 97 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tamer kardeşim, sanırım kurum sevkiyle ''malüllük tesbiti'' başvurusu yapmış olmamızdandır.

kurumum sevki üst yazısın'da hastaneye hidaben, ''personelimiz nihat algan'ın sürekli rahatsızlandığından dolayı uzun zamandır kurumuna yeterince verim ve faydalı olamıyor, bunu zaten kendiside dilekcesinde belirtmektedir, personelimizin arzusu doğrultusunda gereğinin yapılmasını arzederim'' şeklinde yazılmış olmasın'dan dolayı olabilir...

Çünkü sonuçta malul kabul edilmesem'de rahatsızım %'siz bir deyer verilmiş olsaydı, bu benim hastalığım'ın inkarı olurdu.

Bu sebepden dolayı Hastane sağlık kurulundan gelen cevap:''sakatlık derecesi %46 efor gerektirmeyen işlerde çalışabilir'' diye yazma ihtiyacı duyulmuş olabilir.

Kardeş malulen emekli olabilseydim ''5 milyon'' sandık yardımı alacaktım istesem bunu yine alırım ama uğraşmaya değmez olduğunu anladım sağlık olsun şu an işten koptum bir an önce bitsede kafam rahatlasa.
    Şunun şurasında yolun sonuna az kaldı ama çok yoruldum 5 sene çalışsaydım bu kadar yorulmazdım inan
    Konu algaNihat tarafından değiştirilmiştir (17.03-2015 Saat 02:02 ). Gerekçe: eksiklik

Üye
    tamer01 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah bizlere sağlık sihhat acil şifalar versin
    Tşk

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese hayırlı akşamlar, Kurum sevkiyle ''19.12.2014 ''tarihinde yapmış olduğum emeklilik baş vurum % 46 oran verlerek malulen emekli olamayacağım tarafıma bildirildimişti.

Sordum soruşturdum, Yaşlılık Aylığı müracatı yapmaya karar verdim...15.01.2015 günü başvurmun, '' 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi çerçevesinde işleme konmasını ve % 46 oranlı raporuma istinaden tarafıma Yaşlılık aylığı bağlanmasını arz ve talp ederiim'' şeklinde müracatımızı yaptık ve beklemeye başladık.

Her şey yolunda ilerlerken bu sabah telefonum çaldı ''Trabzon Kanuni Araştırma hastanesinden aldığım % 46 ve SÜREKLİ ibareli raporum'a rağmen'' yeni rapor istiyorlar haydaaa! anlayacağınız yine başa sardık, 3 aydır beklemişliiğimle kaldımArkadaşlar bu durumda izlemem gereken yol nedir..?

Hizmet 22 yıl, 5434'e Tabiyim Raporum % 46 ve SÜREKLİ ibareli!

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa Bülent bey,''Malulen emekliilik başvurusunda hastanenin vereceği raporda oran yazmaz''. Demişsiniz.
    Daha önceden açıklamış olduğum gibi, bende malüliyet başvurusunda bulunmuştum ama bana %46 verdiler ve hatırlarsanız eğer ben o raporumla,
    erken emekliliğe müracat edebilirmiyim diye görüşlerinize baş vurmuştum, sizde hiç bir sorun olamaz paşalar gibi emekli olursunuz demiştiniz. ancak ne yazıkki raporumu kabul etmediler eksiklikler var gerekcesiyle şimdi yeni rapor almamı istiyor SGK.. şimdi ne yapacağım hakkında bir öneriniz varmı ? varsa ne yapmalıyım. cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@algaNihat nasıl bir gerekçeyle reddedildi? Resmi bir yazı elinize ulaştı mı? Neye dayanarak yeni rapor istiyor?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa kardeş, Evet resmi yazı elime gelid ayrıca işyerimede geldi. red edilme deyil aslında aynen aktarayım.

Hakkında karar verilebilmesi amacıyla, ''resmi bir(devlet) üniversite hastanesinde muayene edilerek ÖZÜRLÜLÜK YÖNETMEMELİĞİNİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNE GÖRE belirtildiği yeni tarihli birsağlık kurulu raporu istenmesine karar verilmiştir

19.12.2014 tarihli 2967 sayılı sağlık kurulu raporu kurumumuz kocatepe Sağlık SosyalGüvenlik Merkezince incelenerek ekte bir örneği gönderilen 09.03.2015 tarih ve 6529 sayılı karar alınmıştır.

Bu nedenle resmi bir(devlet) üniversite hastanesinde muayenesiyle hastalığının tanısını, detaylı klinik bulğularının belirtildiği yeni bir Sağlık Kurulu Raporu gönderilmesini arz ederiz.

Bülent bey durum aynen böyle

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Rapor, rapor, rapor, rapor, rapor!

Üye
    ism_77 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    YALOVA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: algaNihat Mesajı Gör
    Slam arkadaşlar. malüllük başvurusu sonucu verilen %46 sakatlık raporumla erken yaşlılık emeklilik yada yaşlılık emekliliğine müracat edebilirmiyim hizmet 5434 tabiyim sürem 22 yıl. konuya hakim uzman arkadaşlardan çok acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler
    merhaba sanırım asıl cevabı siz ilk başta vermişsiniz.sahip olduğunuz oran erken emekliliği (yaşlılık emekliliğini kapsıyor)büyük ihtimalle 3.dereceden engelli haklarına sahip olursunuz devlet de başvuru şeklini düzeltmeniz için defteri kapatmamış baştan başlayın diyerek süreci başa alarak yenile demiş. sanırım sizin için tekrar hastane +rapor+ankara gönderim ve onayı süreçleri isteniyor

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@ism_77 kardeş aynen öyle hastane +rapor+ankara ve onayı süreçi yani yeniden başa sardık.

Göğüs bölümü bitti, bu gün nörolojiye gideceğim kaldı kardolji ve göz bu hafta biter işler, bakalım rapor nezaman çıkar orası malum çıkmam gerek görüşmek dileğiyle.

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Erken emekliliğe başvurm Ankara kocatepe sosyal güvenlik merkezinde incelenerek, resmi bir (devlet) ünüversite hastahanesi muayenesiyle hastalığımın tanısının, detaylı klinik bulgularını belirtir yeni bir Sağlık Kurulu Raporu gönderilmesi istenmişti.

Bu gün nihayet 3 ayrı serviste muayenelerimi tamamladım beklemeye geçtim. sanıyorum 3 rahatsızlığımdan %40 + 20 +10 olmak üzere toplamda en az %70 gibi bir oran olacak.

korkum odurki SGK bu seferde % 46 olan eski raporumla yenisi arasında farkı bahane edip ''seni birde hakem hastaneye sevk edeyim bakalım ordan % kaç alacaksın derse'' dermi der öpeye niyeti olmayanlar yanagın nerde diye sorarmış ya, işte o misali SGK resmen bizlerle oyun oynuyor. hayırlısı olur inşallah

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

40+20+10= %57 yapar Balthazard Formülü ile toplanınca.

Dilerim bu sefer rapor kabul görür!

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, Erken Emeklilik Başvurum, SGK Sağlık Kurulu tarafından,
    resmi bir devlet ünüversite hastanesinde muayene edilerek ''ÖZÜRLÜ YÖNETMELİĞİNİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNE GÖRE'' yeni tarihli bir sağlık kurulu raporu istemesi, şeklinde karar vermilmişti.

Ünüveste hastenesine başvurdum 3 ayrı hastalıktan muayene oldum, Göğüs, Nöroloji ve Kardioloji bölümünden sırasıyla %70, %40 ve %20 oran verilmiş. bu 3 raporun birleştirilip tek rapor haline gelmesi gerektiğini idda etmeme rağmen sağlık kurulu gerek yok bu biz SGK'nın istediği şekilde düzenledik sorun çıkmaz diyor, ama ben öyle düşünmüyor büyük heyete girmek istiyorum.
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini aktarabilirmi..?

Üye
    sclgly Avatarı

Gerçek Adı
    seçil
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanenin size kuruldan çıkan raporu vermesi gerek oran orada net yazar bu oranlar bölüm doktorlarının verdiği oranlar bunlar tekrar kuruldan geçiyor bir tuhaflık var bu durumda

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@sclgly bede öyle düşünüyorum yarın inşallah gidip ısrar edeceğim çünkü tekrar 5 ay beklemek istemiyorum

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar Çok Acil Cevaplarınızı beliyorum

Erken Emeklilik Başvurum, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesince düzenlenmiş olan 19.12.2014 ve 2967 sayılı Sağlık Kurulu Raporu, Kurumumuz Kocatepe Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezince incelenemesi sonucunda: Hakkınızda karar verilebilmesi amacıyla
    SGK Sağlık Kurulu tarafından, resmi bir devlet ünüversite hastanesinde muayene edilerek, ''ÖZÜRLÜ YÖNETMELİĞİNİN İLGİLİ BÖLÜMLERİNE GÖRE'' yeni tarihli bir sağlık kurulu raporu istemesi, şeklinde karar vermilmiştir.

Ünüveste hastenesine başvurdum 3 ayrı rahatsızlıktan muayene oldum, Göğüs, Nöroloji ve Kardioloji bölümü olmak üzere,
    sırasıyla %70, %40 ve %20 oranlı 3 rapor verildi bu 3 raporun birleştirilip tek rapor haline getirilmesi gerektiği'ni düşünüyorum.
    bu iddamı sağlık kurulunada anlatmaya çalıştım ancak, Üniversite sağlık kurulu yetkilileri hayır buna gerek yok,
    SGK sizden durum bildirir raporu istemiş, SGK'nın istediği şekilde düzenledik sorun çıkmaz diyor.

SGK'dan bana gelen yazıyıekrar tekrar okuyorum durum bildirir diye bir ibare bulamıyorum aksine, hakkınızda karar verebilmek için ''yeni tarihli bir sağlık kurulu raporu istemesi'' şeklinde.

Benim yorumum bu 3 raporun birleştirilip tek rapor haline getirilmesi gerektiği'ni düşünüyorum ve hala ikna olmuş deyilim ve çok tedirginim.

Çünkü tekrar yanlışa düşerek bir 5 ay daha beklemeye tahamülüm yok sütten ağzı yanan yoğuordu üfleyerek yermiş benimki o hesap

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini aktararak bana ışık tutarlarsa çok makbule geçecek arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon