Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2012 yilinda saglik raporu aldim teshis atipik psikoz kismen duzelen %45 1 yil sureli ankaraya gonderdim sure yok ayni oranda onaylamislar sorum gunlerimi 3 yil sonra dolduruyorum sgk giris 1999 bu arada saglik raporumum suresi bittiginde yeniledim bu sefer teshis sizoaffektif bozukluk %45 kismen duzelen 3 yil kontrol fakat bunu ankaraya gondermedim daha cunku forumlarda vergi indiriminde sure yoksa omur boyu diyorlar simdi bana tavsiyeniz bu durumda emekli olan varmi ben olacakmiyim 3 yil sonra sayin arkadaslarimdan ve site editorlerinden cevap bekliyorum tesekkurler kolay gelsin

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Önemli olan vergi indiriminiz, yani vergi indiriminiz süreli olmadığı sürece yeniden vergi indirimi için emekliliğe kadar bir işlem yapmazsınız. Diğer haklarınız için sağlık raporunu yenilersiniz o ayrı zaten yenilemişsiniz. Siz sürekli vergi indirimiyle erken emeklilik başvurusu yaptıktan sonra emekliliğinizin süreli yada süresiz olmasını belirleyen bir kural, şart yok. Süresiz olma ihtimali olduğu kadar süreli olma ihtimali de her zaman var. sgk'ya kalıyor karar.

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkurler kelebek hanim verdiginiz bilgiler icin

sayın arkadaşlar merhaba 2012 yılında psikiyatrden 1 yıl süreli rapor aldım ankara ayni yıl bunu %45 suresiz onayladi 2019 sartlarim yerine gelecek acaba o süre geldiginde beni tekrar hastaneye sevk edermi sgk not.sağlık raporumu her yıl yeniliyorum ayni oranda ama ankaraya gondermiyorum

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    63
    Verilen Beğeniler
    0

Raporunuz 1 yıl süreli ama vergi indiriminiz sürekli
    Doğrumu anladım

Hocam eğer dediğim gibiyse sgk emekli olurken tekrar rapor istemez ama kontrol şerhi koyabilir.
    O zamanda kontrol zamanı gelince yeni rapor alırsınız.

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet hocam doğru anlamissin rapor süreli vergi indiriminde süre yok ben bunu ankarayi aradım sordum sürekli dediler bizle işin kalmadı dediler bende raporlarimin süresi bitince yeniliyorum hâlâ tedavi görüyorum ilaçlarım raporlu birde doktorum 2019 yılında raporumu yukselticegini ve sürekli vereceğini söyledi çünkü rahatsizligim kronik 15 yıldır tedavideyim yatislarim var cevabınız için teşekkür ederim kolay gelsin arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

@yigit16

Raporu unmursamayın. Önemli olan şey emekliliğe temel sayılan vergi indirim hakkının sürekli olup olmadığı.

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamda bu konuda ragip bey benimde sorum olacak size yukarıda anlattiginiz gibi benin psikolojiden 3 yıllık süreli raporum var maliye süresiz onayladi bu durumda ben emeklligî hak ettimmi 2018 günler yıl doluyo rapor sürem bittiginde ben yeniliyorum cevap yazabilirmisiniz

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yigit16

süresiz yazıyorsa günler yıl doluyorsa hak kazanıyorsunuz ancak birkaç sorum olcak
    detaylar için hak kaybetme diye
    1)normalde kaç gün doldurman gerekiyordu sigorta gün olarak şimdi kaç gündesin

pardon süresiz dedim süresizde olsa süreli olsa da hak kazanıyorsun ama sürelide uğraşırsın diye dedim yönetmelik değişir falan diye

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ragıp dağtekin

abi ssk giriş 2000 4 ay gun3000 doğum tarihi 1983 ilk raporumu 2012 de aldım 1 yıl süreli bunu gönderdim aynı oranda onaylandi süre yok daha sonra 2013 yılında sağlık raporumu yeniledim 3 yıl sonra kontrol bunu gondermedim çünkü önceki onaylanmisti süresiz geldi şimdi 2016 yılında kontrolüm var bu sefer süre koymucakmis dojtorum öyle dedi kısaca hikayem bu abi