Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    1806 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benimde bir sorum olacak emekli olduk sgdp ödeyerek çalışmaya başladık ve on sene çalıştık çıkarken tazminat alabiliyomuyuz.birde herhangi bir yerde çalışmadık diyelim emekli maasimiza agi artı olarak ekleniyormu.saygilar

Üye
    ramazankarabulut Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan karabulut
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tazminat alabiliyorsunuz diye biliyorum. tabi normal süreç işliyor yani işyerinin sizin iş akdinizi fesih etmesi durumunda kıdem ve ihbar tazminatı varsa yıllık izin paraları v.b. haklarınızı alabiliyorsunuz. bunun dışındaki durumlarda ( 3600 iş günü, iş akdinizi kendiniz fesh eder ya da istifa ederseniz) tazminat alamazsınız diye biliyorum.

Not: verdiğim bilgiler emekli olup çalışan bir iş arkadaşımın işten çıkarılması sürecinde yaşananlar doğrultusunda öğrenmiş olduğum doğruluğu net olmayan bilgilerdir.

Yardımcı olmasını ümit ederim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

İş kanununun kıdem tazminatını düzenleyen maddelerinde emekli ya da değil şeklinde herhangi bir ayrım yoktur,aleyhte bir ibare olmayınca da normal çalışanla aynı şartlara tabi olacaktır bu konuda.
    Ancak normal çalışan 15 yıl 3600 günü tamamladığında kendi çıksa dahi tazminatını aldığı halde emekli çalışanın böyle bir lüksü yoktur,zira zaten emeklidir.
    Emekli bir çalışan ancak işveren tarafından iş akdi tek taraflı feshedildiğinde kıdem tazminatını alır.

Üye
    turkateo Avatarı

Gerçek Adı
    teoman
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben engelli olarak emekli oldum ve bir süre sonra bir kamu kurumunda taşeron bir şirkette çalışmaya başladım.
    4a hizmet bilgilerimi kontrol ettiğimde
    Toplam Gün Sayısı 4.557
    Toplam Kazanç 42.404,06
    Arama :

çalıştığım şirket galiba 2010 yılında tüm sigorta kolları primini yanlışlıkla ödeyip iptal etmiş şuandada sgdp falanda ödemiyor galiba.
    Acaba kıdem tazminatı amacıyla emekliliğimi iptal edip tüm sigorta kollarına göre çalışıp normal emekliğe hak kazanmak için kalan 450 günü tamamlasam ne gibi olumsuz bir durumla karşılaşabilirim.