Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    acaba bu 15 yıl şartı tek işyerindemi dolmuş olması lazım.
    mesela benim 15 yıl sigortalı çalışmam martta doluyo fakat 15 yılda bu işyerinde değil...
    teşekkürler..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Hayır,isterse 10 ayrı işte çalışmış olun ilk sigortalı olduğunuz tarihten itibaren 15 yıl süre dolduysa ve toplamda 3600 gün priminiz varsa Kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba
    benim ssk başlangıç 97 arada bağkur var 6yıl 20 gün(2180) ve 2443 günde ssk var halen çalışıyorum 3600 şartını nasıl hesaplayacağım bağkur sskya eklenmedi ayrı ayrı gözükmekte 3600 için 2443 gün mü geçerli yoksa bağkurda eklenecek mi nasıl hesaplanacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bağkur da ssk ile birleştirilecek... Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik işlemleri o statüde gerçekleştirilecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

15 yil 3600 gun sartlari ile "Kidem Tazminati Alabilir" maddesi eski 1475 sayili İs kanunun 14. Maddesine girer. Bu madde gecici olarak 5510 sayili kanuna da aynen gecmistir.

Fakat burda dikkat edilmesi gereken husus ; Sigortalilik baslangicinizin 08.09.1999 oncesi olmasi gerekir.

Bu tarihten sonra acilmis sigortalilarin 15 yil hizmet suresi ve 3600 gun prim sartlarini yerine getirmis olsalar bile "Kidem tazminati alabilir" yazisini SGK dan alamazlar.

Ayrica ... 1 arkadas sormus ; Ayni is yerinde devam edersem sorun olurmu.?. Evet olur. Cunki burda tazminatini alabilirsin derken ,, Ben hukuken emekli oldum ama maas balanma sartlarini yerine getirmem icin yasi bekliyorum , calismakda istemiyorum diyerek bu tazminat aliniyor. Tazminati alir , ayni yerde calisirsaniz tuhaf olur , zati ayni yerde calismaniza izin veren patron neden tazminatinizi direk vermiyor ki , buna hukuken 1 engel yol. Nihayetinde cebiden cikan 1 para bu.

Dahasi ; Kidem tazminatini alip , kisa sure icinde baska is yerinde calismaya baslayip , eski is veren bu durumu farkederse , hakkiniza dava acap tazminati geri isteyebilir.

Is hukuku uzmanlari bu konuda, makul sure beklenmesini oneriyorlar. Makul sure sonunda tekrar 1 ise girsenizde, yasam kosullarini gosterip 1 ise ihtiyacinizin hasil oldugunu anlatabilirsiniz.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent bey sizin dediğiniz emeklilik şartı için geçerli onu biliyorum sizden öğrenmiştik fakat benim sorduğum kıdem tazminatı için 15yıl 3600 şartında birleştirilmemiş bağkur ve ssk birlikte hesaplanacakmı yoksa sadece sskmı geçerli olacak tazminat almak için hesaplar birleştirilmemiş olduğundan dolayı inşaallah anlatabilmişimdir
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Tazminat hesabında tüm sigortalılıklar hesaba dahil edilir mi, bilmiyorum. Bana tümü dahil edilir gibi geliyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Bunu nasıl öğrenebiliriz ssk ve bağkur birbirine eklenip hesaplanacak mı yoksa çalışmış olarak ssk toplamımı geçerli tazminat hesaplamasında nasıl bir şey geçerli bilgiedinmeden mi öğreniriz yada bilen birisi varmıdır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tazminat hesabına dair Mehmet arkadaşımıza fikir verebilecek olan var mı acaba?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12