Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basry Avatarı

Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    iznik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    size bir kaç sorum var arkadaşlar biraz karışık bir durum.

sigorta başlangıcım 2007 ve işçi olarak o sene 100 gün prim yaptım ve uzun bir süre iş hayatına ara verdim.

sonra 2012 de yüzde 40 engelli bipolar hastası oldum ve iş hayatına geri döndüm o sene 200 gün prim yaptım.

bu sene başında raporu yüzde 70 e çıkardım ve ekpss ile memur olarak atandım.

Ayrıca üniversitede okuyorum 2 sene sonra endüstri mühendisi olarak mezun olacağım.

Ne zaman malul emekli olurum ve mühendis olarak emekli olduğum takdirde maaşım normal mühendis emeklisine göre ne kadar düşer (yani bugünkü parayla ne kadar olur)

son sorum ise sigortalı süremi 10 yıla tamamladığımda kalan prim günlerinin parasını ödeyerek emekli olabilir miyim?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Memuriyetten önceki primlerinizi gün olarak çıktığınızda yeni sigorta başlangıcınız bu sayılır,
    Örneğin 300 gününüz varsa toplam, 2014'te memur olduğunuzda 2013 olur 1 yıl geri çıkarsanız.

2008 sonrasi - 2007 sigorta girişi ve 2014 memurluk ile malulen emeklilik şartları nedir?

bu tablodan emekli edilirsiniz. Primlerin tutarını ödeyerek emekli olamazsınız.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html