Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömerözüdoğru Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar ben 01/10/1998 yılında özel bir şirkette özürlü kadrosunda çalımaya başladım. yaklaşık bir yıl sonra işten ayrıldım. şimdi belediyede şirket elemanı olarak çalışmaktayım ama özürlü kadrosunda değil normal kadro ile benim öğrenmek istediğim pirimim dolduğu zaman emekli olmam da herhangi bir sorun olurmu? diyelim ki 3600 günü normal kadro ile doldurdum. %50 olan raporumu ssk ya verdiğim zaman emekli olabilecekmiyim bu konuda bigisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni rapor almanız durumu ve SGK onayı ile %40 ve üstünde raporla erken emeklilikten yararlanabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Emeklilik zamanınız geldiğinde %40 ve üzerinde rapor alabilin, yeterli. Velev ki tüm çalışma yaşamınız sakat statüsü harici olmuş olsun, o halde dahi hiç bir sorun yaşamaszsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ömerözüdoğru Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben 1998 yılında ssk lı olarak özel bir şirkette işe başladım . 1973 doğumluyum %50 özürlü raporum var 2200 de pirimim var. ne zaman emekli olabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

(1998 +) 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün primle emekli olabilirsiniz.

Çalışma yaşamınızın her hangi bir aşamasında vergi indirim hakkı elde ederseniz, ya da emeklilik zamanınız geldiğinde SGK'na %40 ve üzerinde işgücü kaybınızın olduğunu ıspat ederseniz, hiç bir sorun yaşamadan emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ömerözüdoğru Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sgk nın kendi sitesinden ne zaman emekli olabilirim diye sorgulama yapıyorum ve bana 2013 yılında (3600 pirim hesabınca) emekli olabilirsiniz diyor
    buna göre sayın adminim hangi bilgilere itibar etmemiz gerekli

şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SGK sitesi yanlış hesaplıyor... Yukarıda yazdıklarım doğrudur...